Temel konsepti medeniyetler buluşması olan Anadolu Ateşi’nin halk danslarını bale, modern dans ve dansın diğer disiplinleri ile sentezleyerek sunduğu çarpıcı görsel şölen, İstanbul, Mersin, Diyarbakır, Elazığ ve Van’da seyircilerle buluşacak. 3000 halk dansı figürünü ve halk müziğini içinde barındıran gösterinin biletleri Türkiye’nin lider ve en kapsayıcı etkinlik biletleme platformu Biletinial’da satışa çıktı.

MHP Elazığ Merkez ve İlçe İl Genel Meclis Üyesi aday listesi belli oldu MHP Elazığ Merkez ve İlçe İl Genel Meclis Üyesi aday listesi belli oldu

Anadolu’nun binlerce yıllık kültür ve tarih mozaiğinin barışla harmanlanan ateşini tüm dünyaya tanıtmayı hedefleyen gösteri, 1 Şubat’ta İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde, 20 Şubat’ta Mersin Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde, 21 Şubat’ta Gaziantep Şahinbey Kongre Merkezi’nde, 22 Şubat’ta Diyarbakır Sezai Koç Kültür ve Kongre Merkezi’nde, 23 Şubat’ta Elazığ Fuar ve Kongre Merkezi’nde ve 24 Şubat’ta Van 100. Yıl Kapalı Spor Salonu’nda sahne alacak.

Mustafa Erdoğan imzasını taşıyan Anadolu Ateşi, 2002 yılında dünya turnesine başladı, 106 ülkede 5000’den fazla gösteri ile 47 milyonu aşan sanatseverle buluştu. Bugüne kadar yapılan yurtdışı turneleri ve tanıtım çalışmalarıyla dünyanın sayılı dans toplulukları arasında yer aldı.

Kaynak: