Kasım ayında Yalova’da geçirdiği trafik kazası nedeniyle zorlu günler geçiren Prof. Dr. Bilal Çoban’ın oğlu Alpgiray Çoban’ın düzelme kat etmesi tüm Elazığ halkını sevindirdi.

Önce Yalova ardından da Kocaeli’de tedavisine devam edilen Alpgiray Çoban’ın sağlık durumunda düzelmeler kaydedildi. Yoğun bakımdan çıkmasıyla birlikte Ankara GATA’da tedavi altına alınan Alpgiray hakkında babası Prof. Dr. Bilal Çoban bilgilendirmelerde bulundu.

Bu yemek tüm önyargıları yıkıyor! Bu yemek tüm önyargıları yıkıyor!

Oğlunun sağlık durumu hakkında bilgi veren Prof. Dr. Bilal Çoban “Şu an bilincini kısmen yakaladık. Fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezine getirmemizin nedeni bacakları tutmuyor o konuyu çözmemiz lazım. Yoğun bakım süreci bitti yoğun bakımdan çıkardık. Şimdi boğazına takılı olan cihazı çıkardılar, yeme içme fonksiyonu olmadığı için midesine takılı olan cihazı çıkardılar. Şimdi bacaklara ve sol kola çalışacağız. Bilkent’in karşısında bir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi var GATA’ya ait oradayız. Sıkıntılı süreç tam atlatılmadı ama adım alındı mesafesi var. Bilinci yakalamamız önemli bundan sonra bilincinin açılması beklenecek. Narkozdan yeni uyanmış gibi yani. Şimdi bunun normal hale dönmesi lazım.” İfadelerine yer verdi.

Editör: İrem Ancil