Hizmetleriyle ilçesinde takdir toplayan ve vatandaşın her anında yanında olan Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı, Alacakaya’ya sevgisinin çok büyük olduğunu ve hizmet noktasında her zaman her koşulda elini taşın altına koyacağını söyleyerek gazetemize açıklamada bulundu. Başkan Yaşlı; “İlkelerimiz, hizmetimiz ilk gün nasıl ise şimdi de aynı şekilde devam ediyor. Elimizden geldiğinin fazlasını yaparak ülkemizin, ilimizin, ilçelerimizin nerede, neye ihtiyacı varsa yapmaya hazırım. Benim görevim hizmet etmek ve bundan daha büyük güzel hissiyat olamaz. Her nerede bir vatandaşımızın mutluluğu, acısı ve sorunu varsa orada olmak asıl görevimden biridir. İlçemizin gelişimi için çalışmak ve daha büyük hizmetleri vatandaşımızın ayağına götürmek için ilk günkü aşkla işimin başındayım. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde çıktığımız kutlu davanın bir parçası olmak ve hizmette adımızdan söz ettirmek şereftir. Bu şerefi taşımaktan onur duyarak her zaman her koşulda hizmet etmeye hazırım. Hizmette sınır tanımadan belediyemizin imkânlarının yetmediği anda bile kendi imkânlarımızla ilçemiz için seferber oluyoruz. Dokuz yıllık başarı serüvenimiz gücünü buradan alıyor. Hizmetten kaçmayarak, başarının peşinde koşuyoruz. 2014 yılında ilçe halkımın teveccühüyle seçildiğim bu hizmet yarışına, işe ilk olarak yıllarca çözümsüz kalmış, halkın mağdur olduğu kangren haline gelen içme su hattıyla başlayıp ilçemi suya kavuşturarak başladım. ‘Tek Sevdam Alacakaya’ sloganıyla çıktığım bu yolda, önümüze ne kadar engeller çıkarsa çıksın ilçeme duyduğum derin aşk ve muhabbetle ufkumu açarak, engellerimizi bir bir çözüme kavuşturdum. Gerçekten bir amacı olup da o amaca hizmet eden insan, hiçbir şeyden bıkmamayı, usanmamayı göze almalıdır. İlçemizde yaptığımız hizmetler birbiriyle yarışırken, verdiğimiz sözlerden bir eksik kalmayacak. İlçe halkım unutmasın ki; yaptığım hizmetler; yapacaklarımın teminatıdır. Hizmetten kaçmadan yeni hizmetlerimizle yola devam ediyoruz” dedi.

Özel Haber: Remziye KÖKBURİ

Dünyaca ünlü mermeriyle adından sıkça söz ettiren Elazığ’ın en gözde ilçelerinden Alacakaya, adı gibi başarılı, hayırsever, gönül adamı Belediye Başkanları Başaran Yaşlı’dan aldığı hizmetlerle de dillerden düşmüyor. Hizmet konusunda asla taviz vermiyoruz açıklamasında bulunan Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı; “İlçemizin birçok eksikliklerini kararlılıkla tamamladık, tamamlamaya da devam ediyoruz. Bizler göz bebeğimiz, ilçemiz Alacakaya için bu yola baş koyduk ifadelerini kullanarak; hizmet noktasında açıklamalarda bulundu. Başkan Yaşlı’nın açıklamaları haberimizin detayında…

“Her zaman her koşulda hizmet etmeye hazırım”

Göreve geldiği günden itibaren canla başla çalıştığını söyleyen Başkan Yaşlı; “İlçemize kattığımız kazanımlarla Alacakaya’yı şaha kaldırarak, vatandaşımızın takdirini kazanmaya devam ediyoruz. Benim görevim hizmet etmek ve bundan daha büyük güzel hissiyat olamaz. Her nerede bir vatandaşımızın mutluluğu, acısı ve sorunu varsa orada olmak asıl görevimden biridir. İlçemizin gelişimi için çalışmak ve daha büyük hizmetleri vatandaşımızın ayağına götürmek için ilk günkü aşkla işimin başındayım. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde çıktığımız kutlu davanın bir parçası olmak ve hizmette adımızdan söz ettirmek şereftir. Bu şerefi taşımaktan onur duyarak her zaman her koşulda hizmet etmeye hazırım. Hizmette sınır tanımadan belediyemizin imkânlarının yetmediği anda bile kendi imkânlarımızla ilçemiz için seferber oluyoruz” ifadelerini aktardı.

“Hizmetten kaçmayarak, başarının peşinde koşuyoruz”

Dokuz yıllık başarı serüveninin gücünü kesintisiz hizmetten aldığını aktaran Başkan Yaşlı; “Hizmetten kaçmayarak başarının peşinde koşuyoruz. 2014 yılında ilçe halkımın teveccühüyle seçildiğim bu hizmet yarışına, işe ilk olarak yıllarca çözümsüz kalmış, halkın mağdur olduğu kangren haline gelen içme su hattıyla başlayıp ilçemi suya kavuşturarak başladım. ‘Tek Sevdam Alacakaya’ sloganıyla çıktığım bu yolda, önümüze ne kadar engeller çıkarsa çıksın ilçeme duyduğum derin aşk ve muhabbetle ufkumu açarak, engellerimizi bir bir çözüme kavuşturdum. Gerçekten bir amacı olup da o amaca hizmet eden insan, hiçbir şeyden bıkmamayı, usanmamayı göze almalıdır. İlçemizde yaptığımız hizmetlerimiz biri biriyle yarışırken, verdiğimiz sözler bir eksik kalmayacak “Tek Sevdam Alacakaya” sloganıyla çıktığım bu yolda, önümüze ne kadar engeller çıkarsa çıksın ilçeme duyduğum derin aşk ve muhabbet ufkumu açarak, engellerimizi çözmemize bir adım oldu” ifadelerine yer verdi.

“Birçok alanda istifade edilebilecek çok amaçlı salonumuzu açtık”

“Gerçekten bir amacı olup da o amaca hizmet eden insan, hiçbir şeyden bıkmamayı, usanmamayı göze almalıdır" ifadelerine yer veren Başkan Yaşlı; “Hamdolsun ki; bizler de göz bebeğimiz ilçemiz Alacakaya için, bu yola baş koyduk.  İlçe halkımızın ortak kullanımına hizmet eden bir salonumuz yoktu. Bizimle birlikte, düğününden, toplantısına kadar birçok alanda istifade edilebilecek çok amaçlı salonumuzu açtık” dedi.

“Yeni hizmetlerimizle yola devam ediyoruz”

Hizmetlerini sıralamaya devam eden Başkan Yaşlı; “Belediyemizin araç filosunu yenileyerek, dört koldan hizmet vermek amacıyla, her geçen gün araç sayılarımızı artırdık. Kilitli parke, sokak güzelleştirme, dere ıslahı, yol yapımları, istinat duvarlarından tutunda dokunmadık mahalle, dokunmadık sokak bırakmadık ve bırakmayacağız da. En önemlisi ilçemizde ciddi sorun haline gelen konut ve lojman sorununu ortadan kaldırarak, ilçeye Mahmut Yaşlı konutlarını, Milli Eğitim ve Polis Lojmanlarını, Eti Krom A.Ş.’nin destekleriyle ve büyük yatırımlarıyla Eti Krom lojmanlarını vatandaşımızın hizmetine sunduk. Buradan kendilerine ilçemize yaptıkları yatırımlardan ötürü bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Her zamanki gibi gençlerimize ve gelecek nesillerimize duyarsız kalmayarak semt ve okul sahaları yaptık. Artık adını sıkça duyacağımız ilçemizi temsil eden Alacakaya Krom Spor Kulübünü açtık.  Tüm gayret ve çabalarımız sonucunda ilçemize 10 yatak kapasiteli ilçe entegre hastanesinin sözünü aldık. Hizmetten kaçmadan yeni hizmetlerimizle yola devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Sorunların çözümü noktasında gövdemizi taşın altına koymaya her zaman hazırım”

Başkan Yaşlı; “İlçemizde yaptığımız hizmetlerimiz birbiriyle yarışırken, verdiğimiz sözler bir eksik kalmayacak. İlçe halkım unutmasın ki; yaptığım hizmetler; yapacaklarımın teminatıdır. Yediden yetmişe ilçe halkını kucaklayarak, onların her türlü sorunlarının çözümü noktasında gövdemizi taşın altına koymaya her zaman hazırım” diyerek sözlerini noktaladı.