Haber: Kübra TÜRKAN

AK Parti SKM Başkanı Semih Tekmen dün AK Parti Elazığ İl Başkanlığında bir açıklama gerçekleştirdi. Başkan Tekmen; hem partilerine yapılan Milletvekilliği Aday Adaylığı başvurularına ilişkin hem de e- temayül yoklamasına yönelik açıklamalarda bulundu.

28. DÖNEM MİLLETVEKİLLİĞİ NOKTASINDA AK PARTİ ELAZIĞ TEŞKİLATINA 72 BAŞVURU OLDU

Başkan Tekmen Milletvekilliği Aday Adaylığı başvuru verilerini paylaşarak; “2018 Genel Seçimlerinde  75 Milletvekili Aday Adaylığı başvurusu almıştık.  Bu kez 76 başvuru aldık ama 4 adayın evrakları eksik olduğu için ve bu evrakları da tamamlayamadıkları için başvuru sayısı 72 oldu. Başvuru yapanların 4 ‘ü genç, 11’i ise kadın ve gerisini erkek adaylar oluşturdu.  62 kişinin ilk tercih ettiği şehir Elazığ iken geriye kalan 10 kişinin ikinci tercih ettiği şehir Elazığ oldu” dedi.

“TEK BELİRLEYİCİ TEMAYÜL DEĞİL!”

“9 nisan tarihinde de kesin Aday listemiz inşallah açıklanacaktır” diyen ve sözlerini sürdüren Başkan Tekmen; “25 mart cumartesi saat 10.00 ile 16 00 arası e-temayül yoklaması olacak. Gerçekleşecek e-temayülü takip etmek isteyen kişiler; Yakup Kılıç Kapalı Spor Salonunda çalışmalara bakabilecek. Ama temayül yoklaması tek kriter değil. Temayül yoklamasında iyi bir oyu alan bir aday adayı aday listesinde yer almayabilir. Aday listeleri hazırlanırken sokağın nabzı tutuluyor, partimizin kriterleri ve Cumhurbaşkanımızın da kararları söz konusu yani tek belirleyici temayül değil” dedi.

ADAY ADAYLARINA SESSİZ PROPAGANDA DA KALIN ÇAĞRISI

Depremden dolayı seçim propagandalarının sessizlik içermesi gerektiğinin notunu düşen ve bu noktada aday adaylarının davranması gerektiğinin çağrısını yenileyen Başkan Tekmen; bütün adaylara çıktıkları yolda başarılar diledi ve hayırlı Ramanlar temennisinde de bulunarak sözlerini noktaladı. 

BAŞVURU YAPAN 72 KİŞİ…

14 Mayıs'ta yapılacak olan seçimler için AK Parti Elazığ İl Başkanlığı'na 72 kişi milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu. Partiden yapılan açıklamada, 28 dönem için başvuruda bulunan aday adaylarının isimleri şu şekilde:

“Abdulkerim Yılmaz, Abdulvahap Yılmaz, Ahmet Yürük, Ali Barhturmuş, Ali Dursun Er, Anıl Beyza Vural, Arif Erol, Aydın Torgut, Ayetullah Karabulut, Ayhan Özer, Ayşegül Kahvecioğlu, Aziz Dinç, Cahit Kızar, Cemil Turgut, Cengiz Gülaç, Cihan Telo, Çetin Demirel, Ejder Açıkkapı, Erol Keleş, Ertuğrul Altun, Fatih Çelik, Ferhat Dağ, Fethi Kaya, Fethi Kılınç, Feyzi Akverdi, Feyzullah Aslan, Hakan Gözütok, Halise Çakmak, Hasan Gözütok, Hasan Kaya, Hasan Murat Öz, Hasan Uzun, Haydar Evliyaoğlu, Hülya Özdağ Özen, Hüseyin Karaboğa, İrfan Yurten, Kutbettin Demirdağ, Mehmet Karacadağ, Mehmet Süleyman Selmanoğlu, Mehmet Şahin Duman, Mehmet Tügen, Mehtap Yıldırım, Muhammet Mehdi Akman, Muhammet Nedim Yumakgil, Muhammet Sefa Kömürhanlı, Murat Büyükçe, Mustafa Ünsal Karatepe, Mücahit Yanılmaz, Naci Demirpolat, Necla Kara, Neslihan Güneş, Orhan Altan Sezikli, Orhan Çelik, Ömer Erdem, Ömer Salih Ünlü, Ömer Serdar, Ramazan Erginöz, Resul Özdemir, Rüstem Kadri Septioğlu, Selahattin Özsoy, Selahattin Solmaz, Serkan Dolunay, Sermin Balık, Sevcan Aytaç, Şeyma Sezikli, Tahir Öztürk, Taner Er, Ümit Özpolat, Vahap Ergün, Yasemin Açık, Yavuz Akın, Zeynel Abidin Görür, Zülfü Demirbağ.”