Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde söz alan AK Parti Elazığ Milletvekili Erol Keleş, Kıbrıs şehitlerini anarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 40’ıncı kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Milletvekili Prof. Dr. Keleş’in yaptığı konuşma şöyle; “Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; Türk dünyasının ayrılmaz parçası olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 40’ıncı kuruluş yıl dönümünü gönülden kutluyorum. Bu önemli gün vesilesiyle Kıbrıs Türk halkının istiklal ve adalet mücadelesi için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum, kahraman gazilerimizi ise minnetle yâd ediyorum. Türkiye olarak Kıbrıslı Türk kardeşlerimizin haklı davasını her zeminde güçlü bir şekilde savunmaya devam edeceğiz. Bu bağlamda, uluslararası toplumun da bu haklı mücadeleye destek vermesi gerektiğine inanıyorum. Bizler, uluslararası hukuk çerçevesinde ahlaka ve vicdana uygun bir şekilde hareket edeceğiz. Cumhuriyetimizin 2’nci asrı Türkiye Yüzyılı olacağı gibi Türk devletlerinin ve Türk dünyasının da asrı olacaktır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de Türkiye Yüzyılı’nda daha da güçlenerek varlığını sürdürecektir. Bu anlamlı günün Kıbrıs Türk halkına barış, huzur ve refah getirmesini diliyorum.”

Fırat Üniversitesi’nde ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü El İşi Sergisi’ açıldı Fırat Üniversitesi’nde ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü El İşi Sergisi’ açıldı