Haber: Lokman POLAT

Elazığ’da tarihe tanıklık eden 49 yıllık Atatürk Stadyumu’na yenilenme sonrası “Elazığ Stadyumu” tabelası asılmış, "Atatürk" ismine yer verilmemişti. Yaklaşık iki aydır isim tartışmasının yaşandığı stadyum ile ilgili AK Parti’den yeni bir açıklama yapıldı.

AK Parti sessizliğini seçim sonrası bozdu

Bugüne kadar AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın adı ile yapılan açıklamalar stadyum konusunda kurumsal kimlikle yapıldı. İl Başkanlığı adına yapılan açıklamada; “AK Parti hükümetinin Elazığ’a kazandırdığı önemli projelerden biri olan Elazığ Stadyumunun isminin yeni sezonda Elazığ Atatürk Stadyumu olması konusunda girişimlere başlanmıştır. Önümüzdeki sezonda kapılarını Elazığ Atatürk Stadyumu olarak açacak olan stadyumumuzda takımımıza başarılar diliyor, bu önemli yatırımın tüm Elazığspor taraftarlarına ve şehrimize tekrar hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Fırat Gazetesi ‘isim’ tartışmalarını ulusal gündeme taşımıştı

Tabela asıldığı günden beri konunun takipçisi olan Fırat Gazetesi isim tartışmalarını geçtiğimiz Nisan ayında manşet haberi olarak gündeme taşımıştı. Fırat Gazetesi’nin “Atatürk” isminin silindiği stadyumda ilk maçın tarihi belli oldu” başlığıyla yaptığı haber Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Yeni Bir Gün programında da tartışılmış ve Türkiye’de gündem olmuştu.