Erzincan'da öğrenciler suçtan korunma yöntemlerini polisten öğreniyor Erzincan'da öğrenciler suçtan korunma yöntemlerini polisten öğreniyor

Ahlat Kaymakamı Batuhan Bingöl’ün başkanlığında yapılan toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Rafet Akgün, Kaymakamlık Proje Ekibi, alanında uzman 15 eğitmen katıldı. Toplantıda Ahlat Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Bürosu sorumlusu Necati Aktekin tarafından sunum yapılarak projenin detayları ve izlenecek yol haritası anlatıldı.

"Bölgenin ve ülkenin kalkınmasına katkı sağlayacak"

Ahlat Kaymakamlığından yapılan açıklamada, “Bilim okulu, çocukların bilgi ve yeteneklerini en etkin şekilde kullanmalarını sağlamak, sistematik ve buluşçu bir düşünce yapısı geliştirmek, nasıl düşünüleceğini öğretmek, matematik ve sosyal problemlerini çözeceğine yönelik bir düşünce tarzı oluşturmak, analitiksel bir bakış açısı gelişmek, ilgi ve meraklarını gidermek, özgün ürün, proje ve üretimlerini gerçekleştirmektir. Bölgedeki 12-17 yaş aralığındaki yetenekli çocukları her yıl Ahlat’ta bir araya getirmek, çocukların ufkunu açacak ve dünyaya yön verecek liderler olmasını tetikleyecek sıra dışı programlar düzenlemek, ülkelerin gelecek aynası olarak düşünülen Pisa testlerinde fen bilimlerine olan ilgide 43. olan ülkemizin üst seviyelere yükselmesine katkı sağlamak, bilim ilgisi artışını bütün dünyada önem kazanan inovasyon ve ekonomiye yansıtarak bölgenin ve ülkenin kalkınmasına katkı sağlayacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: