Ziyaret sırasında Bilen; “Elazığ Belediyesi’nin 30 yıl aradan sonra yeniden MHP’li bir belediye başkanı tarafından yönetilmesini de Harput Kalesi burçlarına ise 3 hilali dikmeyi istiyoruz” dedi.

31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinden MHP’den Elazığ Belediye Başkan Aday Adayı olan Mehmet Burak Bilen, FHGC Başkanı ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında Başkan Erdem, Bilen’e çıktığı yolda başarılar dileyerek, çıktığı yolun kendisi için hayırlı olmasını da temenni etti.

“Yerel seçimlerde de MHP’den Elazığ Belediye Başkan Aday Adayı oldum”

Ziyareti sırasında kısa bir değerlendirmede bulunan Mehmet Burak Bilen; “Bugün Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti’nin kıymetli başkanı Semih abimizi ziyaret etmek istedik. Kendisine misafirperverliğinden dolayı teşekkür ediyorum. Ben Elazığ’da doğdum, Elazığ’da büyüdüm ve Elazığ’da yaşıyorum. Yerel seçimlerde de MHP’den Elazığ Belediye Başkan Aday Adayı oldum. Öncelikle hedefimiz cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu zaman diliminde; ülkemizde ve milletimizde Milliyetçilik rüzgârları daha bir güçlü essin istiyoruz” dedi.

Elazığ’da koyun ve kuzuların coşkulu buluşması Elazığ’da koyun ve kuzuların coşkulu buluşması

“Elazığ insanı mert ve yiğittir”

Açıklamasını sürdüren Bilen; “Genel seçimlerde Sayın Milletvekilimiz Sayın Semih Işıkver’in yakaladığı başarıyı, yerel seçimlerde de yaşamak istiyoruz.  Benim bir hedefim var; 30 yıl önce devrettiğimiz Elazığ Belediyesi’ni 30 yıl sonra tekrar geri alarak, Harput Kalesi’nin burçlarına da 3 hilali dikmektir. MHP Elazığ İl Başkanı Sayın Yunus Bal öncülüğünde bu işin üstesinden geleceğimizden de kimsenin şüphesi olmasın. Elazığ bilindiği üzere Doğu’nun yıkılmaz kalesidir. Elazığ insanı mert ve yiğittir bu doğrultuda amacımız; Elazığ’ı daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek ve memleketimizi imar ve kentsel dönüşüm açısından hızlı bir şekilde ayağa kaldırmaktır” dedi.

“Bu bir hizmet yarışıdır”

Adaylık konusunda şansınızı nasıl görüyorsunuz? Sorumuzu da yanıtlayan Bilen; “Bu bir hizmet yarışıdır. Bakalım Rabbim ne gösterecek? İnşallah hakkımızda hayırlısı olur” diyerek sözlerini tamamladı.

Editör: İrem Ancil