Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın; 69 gün sonra yani 31 Mart Pazar günü gerçekleşecek Mahalli İdareler Seçimi çalışmalarını sürdürürken seçmeni, projelerine yönelik bilgilendirmeyi de ihmal etmedi. Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın; Elazığ’ı bölge lideri olan bir şehir yapmak için 40 stratejik proje ve 10 tane de tamamlayıcı proje hazırladığını ifade ederek; bu projeler ile Elazığ’a çığır atlatacaklarının notunu düştü.  İşte Belediye Başkan Adayı Akın’ın Elazığ’a yönelik projelerden kesitler…

“Kentsel Dönüşüm İle İhtiyaçlara Cevap Veren, Yapılar Ve Mekânlar Oluşturulacak”

Depremlerin ardından Elazığ’ın en çok ihtiyacı olan şeylerden birinin kentsel dönüşüm olduğuna dikkat çeken Belediye Başkan Adayı Akın; “Kentsel Dönüşüm başlığı altındaki projemizi; kentsel dönüşüm uzmanlarının, şehir plancılarının ve deprem uzmanlarının ortak çalışmasıyla hazırlayacağız. Şehir merkezindeki mahallelerimizi yeniden imar ve inşa edeceğiz. Böylelikle ihtiyaçlara cevap vermeyen konut, dükkân, altyapı üstyapı ve sosyal alanlarda ihtiyaç duyulan tüm yapılar vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Şehrimizin sosyal kültürel ve ekonomik hayatını canlandırmak temel hedefimiz” dedi.

“Elazığ; Örnek Mahalleleri İle Hem Düzenli Hem De Mahalle Kültürüne Uyumlu Bir Şehir Olacak”

Örnek mahalle projesi ile Elazığ’ın özlenen mahalle kültürünün de yeniden inşa edilebilir olduğuna dikkat çeken Belediye Başkan Adayı Akın; “Örnek Mahalle projesiyle de profesyonel mimarların ve şehir plancılarının kendi kültürümüze ve sanat tarihimize uygun bir şekilde tasarladığı, konforlu ve yaşam standardı yüksek sosyal yaşamın gelişmesi için tün detayları ile ele alınmış örnek bir mahalle inşa edeceğiz. Bu mahalledeki konutların sayısı kentsel dönüşüme ve hemşehrilerimizin konut ihtiyacına cevap verecek şekilde belirlenecek” ifadelerini kullandı.

“Doğukent- Hilalkent Tramway Hattı İle Şehri Bir Uçtan Bir Uca Bağlayacağız”

Şehir içi ulaşımı rahatlatacak projelerine ilişkin bir takım açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Adayı Akın; “Doğukent ve Hilalkent Tramway Hattı projesiyle Elazığ'ı bir uçtan diğer uca bağlayacak ucuz, sessiz ve hızlı tramvay hattı ile şehirde ulaşımda büyük bir kolaylık ve güvenlik sağlayacağız. Diğer taraftan mahallelerimizin sosyo-ekonomik yapısını biri birine bağlamış olacağız. Enerjisini güneşten alacak bu sistem maliyeti çok düşük ve kesintisiz ulaşıma, toplu taşımaya rağbeti attırıp şehrimizdeki trafik sorununa kökten çözüm üretmiş olacağız” dedi.

Güneş Enerji Santrali Projesi Hem Çevre Dostu Olacak Hem De Yılda 350 Milyon Tl Gelir Sağlayacak”

Yenilenebilir enerji imkânlarından da faydalanılması gerektiğinin notunu düşen Belediye Başkan Adayı Akın; “70 MW Güneş Enerjisi Santrali Projesiyle; hem doğayı koruyacak hem de belediye gelir kaynaklarını destekleyeceğiz.  Yılda 350 milyon TL gelir sağlayacak 70 MW’lık Güneş Enerjisi Santrali Projesi hayata geçirildiği an. Aynı zamanda belediyemizin tüm yatırımlarına finans desteği sağlayacak” dedi.

“Kaynak Su Fabrikası Kurulacak, Elazığ’ın Suyu Dünya Pazarına Açılacak”

Elazığ’ın sahip olduğu kaynakların Elazığ’a katma değer sunması adına harekete geçeceklerini de aktaran Belediye Başkan Adayı Akın; “Memleketimizin suyu dünya ölçeğinde son derece kaliteli kaynak suyunu işleyecek ve bu suyun sadece ilimizde değil tüm Türkiye'de ve Dünya'da "Elazığ Kaynak Suyu markası ile tanıtılması ve satılması için Kaynak Suyu Fabrikası kurulacak. Bu tesiste paketlenen Kaynak suyumuz tüm şehirlerde ve Dünyanın çeşitli Ülkelerinde bayilik verilerek satılacaktır” ifadelerini kullandı.

“Halk Ekmek Fabrikası Kurulacak Ve Her Mahalleye En Az Bir Tane Halk Ekmek Büfesi Konulacak”

Elazığlıların özlemle beklediği hem kaliteli hem ucuza ekmek tüketme isteklerine de projeleriyle cevap vermek istediklerini aktaran Belediye Başkan Adayı Akın; “Kaliteli ve ucuz ekmeğe halkımızın kolayca Ulaşabilmesi için Halk Ekmek Fabrikası kurulacak ve ekmek ucuza satılacaktır. Her mahalleye en az bir tane halk ekmek büfesi konulacaktır” dedi.

“Harput Teleferik Hattı İle Hem Ulaşıma Hem De Turizme Hizmet Edilecek”

Harput Teleferik Hattı Projesine de açıklık getiren Belediye Başkan Adayı Akın; “ Elazığ ve Harput'u teleferikle birbirine bağlayarak tarihi bir mekân olan Harput'un cazibesini arttıracağız. Ulaşım kolaylığının yanı sıra kentimize farklı bir hava katarak turistik ziyaretleri arttırmış olacağız” şeklinde projenin detaylarını aktardı.

“İstihdama Katkı Sunanlara Gerekli Kolaylık Sağlanacak!”

Üreten ellerin ve iş dünyasının da ihmal edilmeyeceğinin notunu düşen Belediye Başkan Adayı Akın; “Orta Ölçekli İmalatçılar Sanayi Sitesi Projesiyle de ülkemiz ve şehrimizdeki yatırımcılara hedeflenen şartlarda personel çalıştırılması dahilinde; kira, elektrik, su vb. gibi giderlerden ücret almadan, sanayi siteleri teslim edilecek. Böylelikle şehrimizdeki işsizlik problemine çözüm üretilmiş olunacaktır”  dedi.

“Yöresel Lezzetlerimiz De Kente Katma Değer Sunacak”

Elazığ MHP İl Genel Meclis Üyeleri belli oldu mu? Elazığ MHP İl Genel Meclis Üyeleri belli oldu mu?

Elazığ’ın sahip olduğu değerlerin daha fazla gün yüzüne çıkması adına da bir hayli projeleri olduğunu aktaran Belediye Başkan Adayı Akın; “Elazığ’ımızın çeşitli bölgelerinde üretilen yöresel ürünlerimiz, gıda mühendislerinin denetiminde ve profesyonel üretim hatlarıyla paketlenip, kurulacak olan yöresel ürün marketleri vasıtasıyla satışa sunulacaktır” dedi.

Küçük Esnaf Unutulmadı Ve Onlar İçin De Esnaf Ticaret Sitesi Oluşturulacak!

Küçük esnafı düşünen de bir takım projeleri olduğunun notunu düşen Belediye Başkan Adayı Akın; “Esnaf Ticaret Sitesi oluşturarak;  küçük esnaflarımızın depremden sonra yaşadığı dükkân bulma sorununu çözmek ve ticaretlerinin devamını teminat altına almak için esnaf ticaret siteleri kuracağız” dedi.

“Şehrin Kültürel Ve Sosyal Alanlarına Da Sanat Ve Etkinlik Platosu İle Dokunulacak”

Sanat ve Etkinlik Platosu ile de şehrin kültürel ve sosyal hayatına dokunmak istediklerinin notunu düşen Belediye Başkan Adayı Akın; “Şehrimizde sanatsal etkinlik alanı bulunmadığı için şehrimizin yetiştirdiği gazeteci, yazar, ressam, sanatçı ve sinemacılar için Sanat ve Etkinlik Platosu'nu kuracağız” ifadelerini kullandı.

“Belediye Misafirhanesi İle Elazığ’da Hem Konforlu Hem De Uygun Konaklayabilirsiniz”

Elazığ’a gelenlerin Elazığ’da uygun ve kaliteli koşullarda konaklayabilmesi için Belediye Misafirhanesi Projeleri olduğunu da aktaran Belediye Başkan Adayı Akın; “Belediye konuk evi yapılarak şehrimizde ağırlanacak konukların hem düşük maliyetle hem de daha kaliteli ağırlanmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

“Sokak Satıcıları Ve İşportacılar Hem Kayıt Altında Olacak Hem De Rahat Bir Ortamda Hizmet Verecek”

Sokak satıcılarının kayıt altına alınarak onların da daha rahat bir ortamda çalışmasını sağlayacak bir takım projeleri olduğunu da ifade eden Belediye Başkan Adayı Akın; “Boyacı ve İşportacı Faaliyet Noktalarını da hayata geçirerek;  sokak satıcılarını ve işportacılarını kayıt altına alacak ve yaz kış özel hazırlanmış kaliteli bir ortamda onların da hizmet vermelerini sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Mahallelilerin De Tüm Sosyal Ve Kültürel Alanları Düşünülecek

Sosyal ve kültürel imkânların da insanlara ulaştırılması gerektiğinin altını çizen Belediye Başkan Adayı Akın; “Mahalle Kültür Merkezleri ve Havuzları projesiyle de Mahalle sakinlerinin tüm sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, her mahalleye Mahalle Kültür Merkezleri inşa edeceğiz” dedi.

“Vatandaş Büyük Bir Kütüphaneye Ve Tabiat Parkına Da Kavuşacak”

Merkezi Park ve Büyük Kütüphane Projesine de değinen Belediye Başkan Adayı Akın; “Tabiat parkı ve ormanlık alan içinde dev bir kütüphane ile halkımızın kullanacağı şehir içinde özel bir park inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

“Belediye İstihdam Merkezi İle İstihdama Bizzat Aracılık Edeceğiz”

Son zamanların en ciddi sorunlarından biri olan ara eleman ve çırak bulamama sorununa yönelikte bir Belediye İstihdam Merkezi Projesini hayata geçireceklerini ifade eden Belediye Başkan Adayı Akın; “Belediye İstihdam Merkezi sayesinde; sanayicilerimizin ve esnaflarımızın ara eleman yetiştirme ve bulma konusundaki problemlerini çözmek için nitelikli eleman yetiştirerek istihdama bizzat aracılık edeceğiz” dedi.

“Toplu Ve Kalabalık Alanlarda Wc Ve Çocuk Bakım Kabinleri Oluşturacağız”

Toplu ve kalabalık alanlar olan Pazar ve Meydanlara; WC - Çocuk Bakım Kabini inşa edeceklerini de belirten Belediye Başkan Adayı Akın; “ Toplu alanlarda hemşehrilerimizin günlük ihtiyaçlarını karşılayabileceği kabinler ve çocuk bakım alanları inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“sağlıklı ata tohumlarını üretip, bunları da ücretsiz bir şekilde üreten ellere vereceğiz”

Tarımsal faaliyetlerin de es geçilmemesi gerektiğine işaret eden Belediye Başkan Adayı Akın; “Ata Tohumları Üretim Merkezi Projesiyle; hemşehrilerimizin köylerinde bahçelerinde ekebilecekleri genetiği ile oynanmamış, sağlıklı ata tohumlarını üretip ücretsiz olarak dağıtımını yapacağız” dedi.

“Elazığ’ın Gerek Yaz Gerekse De Kış Turizmine Katkı Sunulacak!”

Elazığ’ın turizmine yönelik projelerinin de notunu düşen Belediye Başkan Adayı Akın; “Hazar Gölü Yazlık ve Kışlık Tesisler projesiyle; yaz ve kış turizmini geliştirmek, Hazar gölünde turizm cazibe merkezi oluşturmak için göl kıyısına tam teşekküllü, turistik yapılar inşa edilecek”  dedi.

“Dezavantajlı Grupların Da Hayatına Dokunan Adımlar Atılacak”

Dezavantajlı gruplardan biri olan engellilerin de hayatın tam olarak içinde olmasını sağlayacak güzel projeleri olduğunu ifade eden Belediye Başkan Adayı Akın; “Engelli Araç Bakım Onarım Atölyesi ile de

engelli hemşehrilerimizin protez ve araçlarının mümkün olan tamiri bu merkezde kayıt altına alınarak ücretsiz olarak yapılacaktır”  dedi. Engellilere yönelik tek projelerinin bu olmadığını aktaran Akın; Engelli İstihdam ve Topluma Kazandırma Merkezleri Projesiyle de engelli hemşehrilerimize iş verilecek ve bu vatandaşlarımız özel servisle alınıp, tekrar evlerine ulaştırılarak, sosyal hayata kazandırılmaya çalışacak” şeklinde konuştu.

“Akıllı Kentler İnşa Edeceğiz”

Kent sorunlarını en aza indirmek adına da verimli bir takım projeleri olduğunu ifade eden Belediye Başkan Adayı Akın; “Kent nüfusunun ortaya çıkardığı sorunları çözmek için Akıllı Kent Sistemi ve Otomasyonu sistemini kuracağız” dedi.

Akın’ın Doğayı Düşünen Çok Sayıda Projesi Var!

Doğayı düşünen bir takım projeleri olduğunu da kaydeden Belediye Başkan Adayı Akın; “Pet Şişe Geri Dönüşüm Ödeme Sistemi sayesinde doğayı korumak ve bu bilinci geliştirmek için, atık pet şişelerin karşılığında ödeme yapan otomatları kuracağız” dedi.

“Hem Sıra Beklemeden Hem De Ücret Ödemeden Vatandaş Sağlık Hizmeti Alabilecek”

Sağlığa yönelik projelerinin olduğunu da kamuoyu ile paylaşan Belediye Başkan Adayı Akın; “Belediye Sağlık ve Görüntüleme Merkezi ile Elazığ’da uzun randevu süreleri verilen MR-Ultrason vb görüntüleme hizmetleri ücretsiz bir şekilde vatandaşlarımızın hizmetinde olacak” dedi.

“elazığ’a özgü yöresel yemekleri yiyebileceğiniz noktalar olacak”

Belediye Yöresel Yemek Restaurantları  projesi olduğunu da kaydeden Belediye Başkan Adayı Akın; “Elazığ’a özgü yöresel yemekleri yaşatmak ve tanıtmak amacıyla çeşitli noktalara, sadece yöresel yemek sunulan restaurantlar inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Bölgede Olmayan Hayvanat Bahçesini Elazığ’a Kuracağız”

Hayvanat Bahçesi ve Botanik Park Projesinin varlığına da dikkat çeken Belediye Başkan Adayı Akın; “Elazığ’ı turizm alanında çekim merkezi haline getirmek, Elazığ’a ziyaretçi çekmek ve bu vesileyle ilimizin ticaretini arttırmak için bölgede bulunmayan hayvanat bahçesini Elazığ'a kuracağız” dedi.

“Geleceğin Bilim Adamları Elazığ’dan Çıkmalı!”

Yeni neslin çağın gereklerinin dışında kalmaması adına da bir takım projeleri olduğunu kaydeden Belediye Başkan Adayı Akın; “Harput Uzay Gözlem ve Bilim Evi projesiyle de hedefimiz; illimizi bilim, sosyal ve kültürel alanda bir cazibe merkezi yapmak ve gençlerin faydalı alanlarda yetişmelerini teşvik etmektir. İlimizde kurulacak uzay gözlemevi ile geleceğin bilim adamlarının şehrimizden çıkmasını sağlayacağız” dedi.

Sebze Hali Esnafı Da Unutulmadı

Sebze hali esnafını düşünen bir uygulamaları olduğunu da vurgulayan Belediye Başkan Adayı Akın; “Sebze haline gelen sebzelerin sıcak mevsimlerde tazeliğini koruması için Soğuk Hava Deposu kuracağız” diyerek sebze hali esnafının da unutulmadığını belirtti.

Kuraklık Tehlikesini De Önleyici Projeler Var!

Kuraklık tehlikesini önleyecek projeleri olduğunu da kaydeden Belediye Başkan Adayı Akın, “Yağmur Suyu Toplama ve Depolama Sistemi ile de kuraklık tehlikesi ve sel baskınlarına önlem amacıyla yağmur sularının toplanıp tekrar kullanımını sağlayacak tesisler kuracağız” dedi.

“Yeni Taksi Durakları Kazandıracağız”

Taksi duraklarının olmadığı alanların olduğuna da dikkat çeken Belediye Başkan Adayı Akın; “Taksi durakları olmayan yerlerde hem emektar taksicilerimize hem de hemşehrilerimize layık taksi durakları yapacağız” ifadelerini kullandı.

“Emekli Ve Yaşlı Evi İnşa Edilecek!”

Emeklilerin ve yaşlı vatandaşların da hayatına dokunacaklarının notunu düşen Belediye Başkan Adayı Akın; “Emekli ve yaşlı vatandaşlarımızın hem kaliteli vakit geçireceği hem de birikimlerini ve tecrübelerini yeni nesillere aktarabilecekleri verimli ortamlardan oluşan Emekli Evi inşa edilecektir” dedi.

“Dar Gelirli Öğrenciler İçin Yurt İnşa Edilecek”

Elazığ’a gelen öğrencilerin barınma sorunu yaşamaması adına da son derece güzel bir projeleri olduğunu aktaran Belediye Başkan Adayı Akın; “Belediye Öğrenci Yurdu Projesiyle de ilçe ve beldelerimizden şehir merkezine eğitim için gelen dar gelirli öğrencilerimize yurt inşa edilecektir” dedi.

“Sürdürülebilir Su Kaynağı Yatırımı Yapacağız”

Su gibi önemli kaynakların sürdürülebilir olması için de bir takım projeleri olduğunu ifade eden Belediye Başkan Adayı Akın; “Elazığ'a Su Getirme Projesi ile Dünyamızın önümüzdeki yıllarda susuzluk tehlikesi ile karşı karşıya olduğu gerçeğinin bilinciyle, ilimize sürdürülebilir bir kaynaktan su temini için yatırımlar yapacağız” dedi.

“Harput’ta Dağ Evleri İnşa Edilecek”

Harput turizmini canlandırmak adına hareket edileceğinin notunu düşen Belediye Başkan Adayı Akın; “Harput Dağ Evleri oluşturarak; Tarihi Harput Mahallesinde yaz ve kış turizmini arttırmak için konaklama ve turizm ihtiyacını karşılayacak, kültürel yapıya uygun dağ evleri inşa ederek turizme kazandıracağız” dedi.

Sosyal Belediyecilikten Taviz Yok!

Sosyal belediyecilikten taviz vermeyeceklerini aktaran Belediye Başkan Adayı Akın; “BELEDİYE AŞEVİ Projesiyle de hem her gün vatandaşlarımıza ikramlarımız olacak hem de dar gelirli vatandaşlarımız a ücretsiz bir şekilde günlük yemek çıkaracağız” dedi.

“Elazığ’ın Trafiğini Rahatlatacak Önemli Adımlar Atacağız”

Trafiğe yönelikte son derece faydalı projeler hazırladıklarının notunu düşen Belediye Başkan Adayı Akın; “Alt Geçit ve Üst Geçitlerin Tespiti Ve İnşası Projesiyle Elazığ’ın artan nüfusunun karşısında, yaşadığımız trafik problemini çözmek için, ana arterlerde alt geçit ve üst geçit sayılarını arttıracağız. Ayrıca Trafik Yoğunluğu İçin Akıllı Otomasyon ve İzleme Sistemi Projesini de hayata geçirerek; Elazığ’da yaşanan trafik problemini aşmak için, hem havadan hem de karadan trafik durumunu izlemek suretiyle Trafik Yoğunluğu Algılayıcı Sensörler vasıtasıyla Akıllı Yönlendirmeler yapacak Otomasyon Sistemi Kurulacak. Bire de Elazığ’da asfaltı olmayan ve yetersiz gelen tüm yolların asfaltı yapılacak, yeni yerleşim alanlarının yol yapım çalışmaları tamamlanacak” diyerek önemli projelerinin ayrıntılarını aktardı.

“Asla Halktan Kopuk Bir Yönetim Anlayışımız Olmayacak”

Halkla içi içe olmaktan asla ödün vermeyeceğini de kaydeden Belediye Başkan Adayı Akın; “Belediye Başkanı Halkla Buluşma Günü ile de hemşehrilerimiz ile iletişimimizi daha bir güçlendirecek ve onların sorunlarını dinlemek amacıyla, belediye başkanı halk buluşma günü düzenli olarak organize edilecek” ifadelerini kullandı.

Akın, Elazığlıların Sevdası; Elazığspor’u Da Unutmadı

Elazığspor’a ve taraftarlara belediye desteği sağlayacaklarını da belirten Belediye Başkan Adayı Akın; “Elazığspor'a veTaraftara Belediye Desteği Projesiyle;  Elazığspor'u Süper lige taşımak için hem takıma hem de taraftara süreklilik arz eden projelerle destek olacağız” diyerek Elazığlıların sevdası Elazığspor’u da es geçmedi.

Akın’ın Yeni Evlileri De Sevindirecek Projeleri Söz Konusu

Belediye Başkan Adayı Akın’ın bu stratejik projeler haricinde hayata geçirmek istediği diğer projeleri de “Yeni evlilere 1 yıl bedava ulaşım ve su verilecek. Bisiklet yolları ve yürüyüş yolları yapılacak. Tarihi Şıra Meydanı restore edilecek. Taziye evlerine ücretsiz personel desteği sağlanacak. Otobüs sefer sayıları ve duraklar arttırılacak. Yeni yerleşim alanlarına çeşme yapılacak. Belediye personel maaşları iyileştirilecek ve yeni TOKİ yerleşimlerine pazar yeri, camii, market, eczane vb sosyal donatılar yapılacak” şeklinde şekillendi.

Editör: Haber Merkezi