Özel Haber: Beyza Bişkin

Elazığ Çatal Çeşme Mahallesi TOKİ’lerde yaşayan vatandaşlar tarafından Dünya Temizlik Günü kapsamında çevre temizliği yapıldı. 7 Yaşındaki Yusuf Ali Güneş’in çevreye olan duyarlılığı ise yürekleri ısıttı.

“Vatandaşlarımız çevresine sahip çıkmalı”

Çevremizi temiz tutalım dünyamız temiz kalsın sloganıyla çevre temizliği yaptıklarını belirten vatandaş Ömer Güneş, “Dünya Temizlik Günü kapsamında çevremizi ve dünyamızı temiz tutmak amacıyla çatal çeşme TOKİ’lerde yapmış olduğumuz çalışma ile burada yaşayan vatandaşlarımızdan çevresine sahip çıkmasını ve çocuklarımızın bilinçli bir şekilde eğitilmesi çevre hassasiyeti ve doğanın dengesinin bozulmaması amacıyla poşet, cam şişe, plastik, pil ve benzeri atıl durumdaki çöplerimizi doğaya atmamak adına bilinçlendirelim. Çöplerimizi çöp konteynerlerine ve geri dönüşüm çöp kutularına atılmasını temenni ediyorum” dedi.

Yusuf Ali’den örnek olacak davranış

7 yaşındaki Yusuf Ali Güneş’in çevreye olan duyarlılığı ise adeta kalpleri ısıttı. Babasının çektiği videoda vatandaşlara seslenen Yusuf Ali; “Dünya temizlik günümüz kutlu olsun babamla beraber biraz çöp topladık lütfen dünyamızı temiz tutalım” ifadelerini kullandı.