Evrimdışı

Önce olmaz denildi sonra PKK’nın siyasi kanadı olan HDP ile el sıkışıldı. Bu durum masadaki isimleri hiç rahatsız etmedi mi? Şehit ailelerinin ellerini sıkan eller şimdi nasıl HDP’nin elini sıkıyor? Bir subay şehit oldu diye "Menemen'i yakın" diyen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kurduğu parti ve Atatürk’ün izinde olduğunu söyleyenler şimdi nasıl oluyor da PKK’nın siyasi kanadı olan HDP ile birlikte?

İsimlerin değil de yapılanların can acıtması daha çok yıpratıyor siyaseti. Seslerin ilk aşamada ‘OLMAZ, OLAMAZ’ denilmesi şimdi ise tam zıttı davranışların sergilenmesi 6’lı masa seçmenini de düşündürüyor bence.

Mevcut hükümete veya ittifak içerisinde oldukları partilere kızarak kendi doğrularını yıkacak seçmen olduğunu düşünmüyorum. Gerçekten Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalan seçmen hiçbir şekilde HDP’nin varlığı ile bütünleşmez. Bütünleşemez. Değer yargılarımızı çürütmemiz veya değerlerimizden vazgeçmek bu derece olmamalı. Var olan isimlere kızarak yanlışa sürüklenmek başta şehitlerimize olmak üzere hakaret değil mi? Nerede şehitlerimizin değeri? Nerede gazilerimizin değeri? Elbette her insan seçme ve seçilme hakkını sonuna kadar kullanacaktır. Vatanın birliğini, dirliğini bölünmez bütünlüğünü yok sayarak olmaz olamaz.

Biz Türkiye Cumhuriyeti Devletini ne şartlarla aldık? Apo’nun heykelini dikeceğiz diyenlerle yürüyerek almadık! Biz sırtımızı PKK’ ya- PYD’ye – YPG ’ye- YPJ’ ye dayadık diye bağıranlarla almadık! PKK’nın öyle bir gücü var ki isterse sizi tükürüğüyle boğar diye nara atanlarla almadık. Senin devletin bana izin vermiyor diye devletin varlığını red edenlerle almadık. Küçücük çocukları kandırıp özgürleştireceğiz diyerek terör faaliyetlerini gerçekleştirerek almadık! Çocuklarımızı gençlerimizi canlı bomba olarak devlet kurumlarına ve sivillerin bulunduğu yerlerde patlatarak almadık! Bebekleri beşiklerinde katlederek almadık! Biz Türkiye Cumhuriyeti Devletini atalarımızın kanıyla, şehitlerimizin şerefiyle, gazilerimizin gücüyle ve vatanını, bayrağını çok seven insanlarımız ile aldık! Nene hatunlarımız ile aldık! Evladım anasız büyür de vatansız kalamaz diyen analarımızla aldık! 15’liler henüz oyun yaşındayken aldık! Dönmemek adına vatanı savunmaya giden kınalı kuzularımızla aldık! Düğüne gider gibi askere giden atalarımızla aldık! Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın bu toprak bir devrin battığı yerdir. Eğil de kulak ver bu sessiz yığın bir vatan kalbinin attığı yerdir diyerek aldık! Korkma diyerek haykıran güçle aldık! İstiklal uğrunda, namus yolunda can veren Mehmed’in yattığı yerdir diyerek aldık!

İşte böylesi bir tarihi yaşayan, yaşatan devletin çocukları olarak nasıl olur da birliğimizi, bütünlüğümüzü bertaraf etmek isteyenlerin elini sıkarız? Aklım almıyor. Almasını da istemem. Varlığımız, birliğimiz, dirliğimiz daim olsun. Devletimiz var olsun…

Sevgim üzerinize olsun…