KORK(MA)! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

KORK(MA)!

Bu haber 12 Şubat 2020 - 8:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ayna

İdlib’de askerlerimize bir hafta içerisinde iki kez kalleşçe saldırılar yapıldı. Çok sayıda şehit ve gazimiz var. Biz onları vurmadık. Çünkü biz sözümüzde duran asil bir milletiz. Ama Suriye rejimi her zamanki gibi yalancı ve katil. Soçi Mutabakatı ve Astana Anlaşması görünen o ki tarih oldu. “Süreç iyi yönetildi, kötü yönetildi”;artık bunun tartışılması fayda değil, zarar getirir.Bölgede Amerika ve Rusya çoktan anlaşmışlardı. Büyük hesapları Türkiye tarafından geç de olsa fark edildi ve kısmen engellendi. Karşı harekâta başladılar. Şimdi tek başımızayız anlayacağınız. Sadece Avrupa Birliği,kendi ulusal güvenliğinin tehdit altında olduğu noktasından hareketle yanımıza çekilebilir ve NATO’dan destek zorlanabilir. Diplomasi çok yoğun olacak gibi.

Artık şunu görmeliyiz. Maalesef deprem afetinden daha zor günler bizi bekliyor. Hazırlıklı olmalı ve sürekli teyakkuz halinde bulunmalıyız.

Ulusal güvenliğimiz tehdit altında ve herkes kartlarını açık oynuyor. KKTC Cumhurbaşkanı bile İngilizlerin ağzıyla EOKA’nın türkülerini söylüyor. İçerideki vatan haini satılmışlar da kudurdu. Şerefsiz vatansızlar! Hepsi bir ağızdan hükümet üzerinden devletimizi yıpratmanın derdinde. Zaten onlar için önemli olan sadece kendileri ve mahiyetlerindekilerin çıkarları. Vatansızların vatan derdi olur mu? Kutsallarımızın düşmanları İdlib’teki şehitlerimizi acımasızca istismar ediyorlar. Bir de siyaset putunun kulları var. Böyle hayati bir mesele de dahi menfi politika yapmaktan çekinmiyorlar. Bu cehalet değil, ahmaklık hiç değil; bilerek yapılıyorsa düpedüz vatan hainliği. Bu saatten sonra BİR ve BERABER olmamız lazımken, yalan ve iftiralarla dolu söylemlerle milletimizin inancını kıran açıklamalar yapıyorlar. Önümüzdeki düşmanla savaşmaktan değil;içerideki hainlerce arkamızdan vurulmaktan korkuyoruz.

Şu noktayı da tekrar nazara vermek gerekiyor sanırım. Dünyanın hiçbir ülkesi sınırları içerisinde güvenliğini tam olarak sağlayamıyor. Birçok ülkenin farklı ülkelerde askeri üsleri var. Biz de ne zaman ki sınır ötesine çıktık; işte o vakit şehirlerimize yönelik her türlü menfur saldırılar kesildi. Artık bu konuda tartışmak; konuyu ya hiç bilmemek veya başka hesaplar peşinde olmaktır.

Düşmanlarımızın derdi belli. Bizi sınırlarımıza hapsedip, masada elimizi zayıflatmak. Ayrıca içeriye sızdırılacak terör örgütleriyle, bizi yine kendilerine muhtaç, zayıf ve iradesiz bir ülke haline getirmek.Buna asla zemin vermemek lazımdır. Her konuşmamıza her hareketimize dikkat etmek durumundayız. Milli birlik ve güvenliğimize zarar verecek her davranıştan kaçınmalıyız. Gün siyaset yapma günü değil, çok güçlü bir birliktelik günüdür. Hepimiz aynı gemideyiz ve bu idrak ile hareket etmeliyiz. Fikirlerimiz farklı olabilir. Ancak şunu unutmamalıyız ki eğer düşman topraklarımıza girerse, yani istiklalimiz tehlikeye düşer de vatan elden giderse, ne bargâh kalır ne de dergâh!

Milli Seferberlik, milletimizin bizzat kendisince ilan edilmeli ve bu minvalde hareket edilmelidir.

Gün o gün oldu! “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın!” diye yazılan marşın, ilk kelimesindeki ağır mana tekrar karşımızda durdu: KORKMA!…Yazımın başında ifade etmiştim; tek başımızayız kardeşim… Ama asla KORKMAYACAĞIZ! Allah’ın, Habibine yol arkadaşını teskini için indirdiği ayeti hatırlayacağız. Ve milli şairimiz merhum Akif’in İstiklal Marşımızdaki ilk kelamını: KORKMA! Korkma, çünkü Allah bizimledir. Ama KORK! Eğer sen O’nunla değilsen ve depremlerin dahi uyandıramadığı gaflet içeresindeysen, çok kork! Onu bunu bırak, kendine bak! Milletin, İslam’ın Ordusu olsa sana ne! Ne çıkar, sen neferi değilsen! Özetle titremeli ve kendimize gelmeliyiz hep birden…

Baki selam ve daim muhabbetlerimle.

Prof. Dr. Ömer Atalar
Prof. Dr. Ömer Atalaromeratalar@elazigfirat.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.