Emeğin, ekmeğin çalışmaktan geçtiğini söyleyen yaz aylarında mısır kış aylarında ise kestane satarak ekmeğini kazanan Yahya Kılıç, “Uzun yıllar oldu ekmeğimi bu şekilde çıkarıyorum. Üç çocuk babasıyım çocuklarıma her zaman işin ve çalışmanın ne kadar önemli olduğunu söyleyerek ne olursa olsun ekmeğini helalinden kazanmalarını söyledim. Şu an hala işimin başındayım mutluyum. Üç çocuğumu bu şekilde okuttum, büyüttüm ve devletime hizmet edecek gençler yetiştirdim. Allah izin verdiği takdirde yine işimin başındayım” dedi.

“İşini severek ve emek vererek yapan her vatandaş ülkesine hizmet ediyordur”

Kimse iş yok demesin isteyen her şekilde ekmeğini taştan çıkarır diyerek özelliklere gençlere çağrıda bulunan Kılıç; “Ben kışın ortasında da buradaydım. Yazın ortasında da buradayım. Sıcak soğuk demeden işini severek ve emek vererek yapan her vatandaş ülkesine hizmet ediyordur” dedi.

“Ben üç çocuğumu bu şekilde büyüttüm, okuttum devletime emanet ettim”

Elazığlıların uzun yıllardan beri kendisini tanıdığını söyleyen Kılıç; “Ömrüm el verdiği müddetçe hizmet etmeye devam edeceğim. Her yoldan geçen vatandaş, genciyle yaşlısıyla çocuğuyla hepsi tanıyor artık. Bu duygu güzel bir şey. Hizmet ediyorsunuz memnun kalıyorlar ve tekrar tekrar yine geliyorlar. Kimse ekmek bulamıyorum demesin ben üç çocuğumu bu şekilde büyüttüm, okuttum devletime emanet ettim” şeklinde konuştu.