Özel Haber: Kübra TÜRKAN

27. Dönem AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyareti sırasında Milletvekili Balık’ı Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem ağırladı. 

Başkan Erdem: Milletvekili Balık; Elazığ menfaatine hep çalıştı

Başkan Erdem, Milletvekili Balık’ın nezaket ziyaretine teşekkür ederek,  kendisinin her daim Elazığ’ın menfaatine çalışmaları olduğuna değinerek,  bir siyasetçi olarak Elazığ noktasında üzerine düşeni hep yapan biri olduğunu aktararak, başarılı ve mutlu bir hayat diledi.

“İnşallah 2. Turda yeniden yola devam diyeceğiz”

Ziyaretinde bir değerlendirmede bulunan Milletvekili Balık; “Hepimizin malumu olduğu gibi iki hafta önce 14 Mayıs tarihinde bir seçim geçirdik. Evet Cumhur İttifakı meclis çoğunluğunu sağladı. Büyük bir oy oranı ile de seçimi göğüsledi.  Cumhurbaşkanlığı seçimleri ise 2. tura kaldı. Biz yine milletimize ve demokrasimize güvenerek; sandık dedik. Allah izin verirse bu Pazar günü yine milletimizin desteğiyle biz Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yeniden 21 yıllık iktidarımızda olduğu gibi yeniden yola devam edeceğiz” dedi.

“Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan; hayâllerin ötesinde bir Türkiye yarattı”

Açıklamasını sürdüren Balık; “Sayın Cumhurbaşkanımızın öngörüleri, çalışmaları 21 yıllık siyasi hayatı hakikaten Türkiye’de hayâl edilemeyenleri gerçekleştirdi. Hayâllerin üzerinde bir Türkiye yarattı. Hepimizin bildiği üzere biz üst üste badire atlattık. Dünyanın atlattığı pandemi arkasından Türkiye’de birbiri ardına meydana gelen afetler,  ve dünyanın yaşadığı en büyük felâketlerden olan ve  6 Şubat Kahramanmaraş Depremleri yani asrın felâketinin yaşandığı bölgeleri de Allah’ın izniyle topladık.  Yaklaşık 1 milyon konutu da insanlarımıza teslim edeceğiz” dedi.

“Biz Elazığ’da yalnızca 25 bin konut yapmadık, Elazığ’ı güvene kavuşturduk”

Sözlerini sürdüren Balık; “Elazığ Depremi’nde de Sayın Erdoğan Elazığ’a da defalarca geldi ve ilgilendi.  Biz yalnızca 25 bin konut yapmadık. Bizler Elazığ’ı güvene kavuşturduk diye düşünüyorum. Bu konutları  yaparken sosyal donatıları; okulları, 212’leri, AVM’ler ile çarşısı ile pazarıyla yeni bir mahalleler kurduk.  Bu çok kolay değildi. En kolayı işin açıkçası yerinde dönüştürmekti ama şehri  kendi kaderine bırakmış ve bir daha ki depreme de hazırlıksız  yakalanmaktı. Biz hepimiz biliyoruz ki  Elazığ bu kadar ciddi bir dönüşüm yaşamasaydı bu kadar çok şey yapılmamış olsaydı bu güvenli şehir; depremden diğer etkilenen 10 ilden daha farklı olmazdı. Belki de binlerce vefatımız olacaktı” ifadelerini kullandı.  

“Elazığ için çok şey yapıldı ve yapmaya da devam edeceğiz”

“Elazığ için çok şey yapıldı ve yapmaya da devam edeceğiz” diyen Balık; “ Biz de bu bir bayrak yarışıdır. Biz siyaseti bayrak yarışı olarak görürüz. Eminim bizden sonrakiler o bayrağı çok daha yukarı taşıyacaklar. Elazığ’ın eksiği ile gediği ile ilgilendik. Yani 5 yıl süresince iyi bir dönem geçirdik. Milletimizi depremde mağdur etmedik, insanlarımıza kol kanat gerdik. Devletin sıcak elini yani devletin şefkatli elini milletimize hissettirdik. Bu Pazar günü de Elazığlı vatandaşlarımızdan ellerini vicdanlarına koyup, yapılanları ve de demokrasi altında yapılan seçimleri görerek; Sayın Cumhurbaşkanımızın 21 yıllık AK Parti iktidarında yaptığı dönüşümleri ve yaptığı çalışmaları görüp, o şekilde sandığa gideceklerini düşünüyorum” dedi.

“Türkiye yüzyılı için herkesi sandığa davet ediyorum”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek isteyen Balık, “Bu seçimlerde Türkiye’de ilk 13 il içindeydik eminim ki Cumhurbaşkanımızı destekleyen şehirler arasında bu kez ilk 5 şehir arasında olacağız. Bu elbette Elazığ’a yakışan olacaktır.  Elazığlılar gakgoştur. Herkese gakgoş denilmez! Gakgoşluk; mertliğin, şerefin ve onurun şehridir.  Biz bu şehre hizmet etmekten her zaman onur ve şeref duyduk. Bayrağı arkadaşlarımıza devrettik. Onlar da inşallah bizim kaldığımız yerden hizmete devam edecekler. Ama  Türkiye’de istikrarı ve istikbali için, hayâl ettiğimiz Türkiye yüzyılı için bütün vatandaşlarımızı sandığa davet ediyoruz” dedi.

“Elazığ; Erdoğan’ı rekor seviyede destekleyen ilk 5 şehirden biri olacaktır”

“Hiç kimse rehavete kapılmasın!” uyarısında da bulunan Balık; “Nasıl olsa Reis alır. Bu kadar hizmeti var demeden biz bütün vatandaşlarımızı sandığa gelerek, demokratik haklarını kullanmaya davet ediyoruz. Yarının da zaferin de sahibi; Allah’tır. Biz bu Pazar Cumhurbaşkanımızın zaferi, milletin zaferiyle yeni yüz yılın başlangıcına emin adımlarla yürüyeceğiz”  ifadelerini kullandı. Seçmenlere rehavete kapılmayın ve oyunuzu kullanın uyarısında bulundunuz. Yurt dışında sandıklara ilgi ilk turdan daha iyi bir seviyedeydi.  Elazığ’da ilk turda sandığa gösterilen ilgi güzelken Erdoğan’ın belki de oyu ilk defa Elazığ’dan %70’nin altında kaldı. Bir ikinci tur tahmininde bulunmanızı istesek neler söyler siniz? Dememiz üzerine Balık; “Elazığ’ın bu seçimlerde Türkiye geneli Erdoğan’ı en yüksek oranda destekleyen ilk 5 şehirden birinin olacağına inanıyorum” yorumunda bulundu.

“Bir oy ile bir şey olmaz demeyin!”

“Elazığlılar her zaman Erdoğan’ın destekçisi oldu” diyen Balık; “Biz şehir olarak daha önce de Erdoğan’a rekor oylar verdik. Sayın Cumhurbaşkanımızı Elazığ seviyor, Elazığlılar da seviyor. Elazığlılar her daim Erdoğan’a da destek oldu ve 21 yıllık siyasi yürüyüşünde her zaman arkasında oldu. Erdoğan  da Elazığ’a olan ilgisini hep hizmetler gösterdi. Yurt dışında insanlar, kilometreler gelerek, oy kullanıyor buna rağmen düşüncelerine sahip çıkarak, demokratik haklarını yerine getiriyordu.  Vatandaşlarımız kendi oturdukları mahallerde sandığa gidecek.  Vatandaşımız bir oy ile bir şey olmaz demeden hareket etmeli! Çünkü bir oy ile çok şey olur. Bir oyun var ve bu oyunu bozabilecek tek güç ise millettir. Millet 15 Temmuz’da nasıl bu oyunu meydanlara inerek bozduysa şimdi de sandıkta bu oyunu bozarak Sayın Cumhurbaşkanımıza yüksek oranda destek vererek,  kendisini yüksek oranda oyla yeniden Cumhurbaşkanı seçecektir” dedi.

“Şehrimin menfaatine her siyasi görevde olmak isterim”

Sizi partinizde başka bir mevkide yine siyasi anlamda bir yerlerde görecek miyiz? Dememiz üzerine de Balık; “Partim adına görevim olsun ya da olmasın çalışmaya devam edeceğim.  Şehrimin menfaatine olacak her siyasi görevde olmak isterim. Ben kendi menfaatimi değil, şehrimin menfaatini düşünürüm ve bana verilen görevden çekilmem” ifadelerini kullandı.

“Fırat Gazetesi’nde kendimi hep dost evinde hissettim”

Sözlerinin sonunda ise Balık; “Bir kez daha beni son derece güzel karşıladığınız için teşekkür ederim. Yayın hayatınızda başarılar diliyorum. Biz buraya gelmekten her zaman mutluluk duyduk. Başkan Erdem ve çalışanları sayesinde burayı bir dost evi olarak gördük. Siyasi hayatımız boyunca da her zaman desteklerinizi hissettik. Tabi bu durumda çalışanlarınızın çoğunuzun kadın olmasının da etkisi var. Yani bir pozitif ayrımcılıktan ileri gelmiş olabilir” dedi.