2024 Yerel Seçimleri öncesi Fırat Gazetesi’nden Remziye Kökburi Elazığlı vatandaşların düşüncelerini sorudu.

“Kimler geldi? Kimler geçti? Ama mevcut başkan herkese fark attı”

Mevcut başkanımızın yaptığı hizmetlerin takdiri hak ettiğini ifade eden Mehmet Yeltekin; “Eğer geçmiş dönemde de bu şekilde hizmetler yapılmış olsaydı birçok eksiklik çoktan giderilmiş olurdu. Şahin Başkanımızın yaptığı hizmetler gözle görülür bir biçimde inkâr edilemez. Defalarca seçim oldu ben çok fazla seçim görmüş biri olarak söylüyorum. Kimler geldi? Kimler geçti? Ama mevcut başkan herkese fark attı. Bugün değil, yarın da seçim olsa benim tercihim yine Şahin Başkan’dan yana olur. Çalışmaları ortada her şeyi yapıyor. Sıfırdan gelip başladı ve büyük işlere imza attı. Hakkı hak edene teslim etmek gerek. Ben isterim ki yeniden mevcut başkanımız aday olsun” ifadelerine yer verdi.

 “Başkan çok yoruldu fakat yılmadı hizmetlerine devam etti”

Elazığ’da ciddi değişimlerin olduğunu söyleyen Zülfü Ülkü; “Birçok isim ile yola çıktık elbette ki geçmişte de yapılan hizmetler oldu fakat Şahin Başkan ile Elazığ hizmette zirveyi gördü. En iyisi Şahin Şerifoğulları. Hizmette ister istemez yavaşlama olabilir çünkü birçok defa ağır işlere imza attı. Her şey bir anda hızla ilerleyemez. Zamanla daha güzel her iş oturacak. Vaatlerinin her birini tek tek icraata çevirdi. Verilen sözler askıda kalmadı. Deprem süreçleri pandemi süreci derken başkan çok yoruldu fakat yılmadı hizmetlerine devam etti. Şimdi bu kadar hizmete rağmen yapılmıyor demek hakka girmek olur. Adam işini hakkıyla yapıyor. Cumhurbaşkanımızın mevcut başkanımızı aday olarak göstermesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Defalarca seçimleri yaşadık birçok belediye başkanı gördük ama Şahin Şerifoğulları hizmet sunan başkan”

Çalışmalardan son derece memnuniyet duyduğunu ifade eden Mustafa Şimşek; “Kendisinin çalışmalarını bizzat dikkat ederek takip ediyorum. Bulunduğumuz konumlar, yürüdüğümüz yollar ve sayamadığım birçok hizmeti bizlere sunuyor. Nasip kısmet olursa tekrar mevcut başkanımızı belediye başkanı olarak görmek istiyoruz. Defalarca seçimleri yaşadık birçok belediye başkanı gördük ama Şahin Şerifoğulları hizmet sunan başkan.  Yapmadı, etmedi demek haksızlık olur. Yapıyor çalışmaları oldukça tutarlı ve uzun soluklu. Kim daha önceden altyapı hizmeti sunma girişiminde bulundu? Kim Harput’a bu kadar değer verdi? Kim vatandaş ile birebir görüşüp her yardımına koştu? Daha sayamadığım birçok hizmetin sağlayıcısı Şahin Başkan’dır” ifadelerini kullandı.

“Elazığ’a kimlerin hizmet ettiğini de hizmet etmediğini de çok iyi biliyoruz”

Başkan Şerifoğulları’nın kesintisiz hizmet ilkesiyle vatandaşa ulaştığını aktaran Garip Barac; “Benim gördüğümü bir başkası görmüyor mu? Bilemiyorum fakat görüleni inkâr etmek büyük haksızlık olur. Başka isim istemiyorum mevcut başkanımız çok güzel işlere imza atıyor. Daha önceleri de birçok başkan gördük hiç kimse bu şekilde çalışmadı. Kimseye iftira atmıyoruz ki yapılanı da yapılmayanı da görüyoruz. Elazığ’a kimlerin hizmet ettiğini de hizmet etmediğini de çok iyi biliyoruz” dedi.

Mollakendi Aday Adayı Sinan Yılmaz’dan Fırat Gazetesi’ne ziyaret Mollakendi Aday Adayı Sinan Yılmaz’dan Fırat Gazetesi’ne ziyaret

“Başka isme gerek yok gönlümüz yolumuz Şahin Başkan’dan yana”

Cumhurbaşkanımızdan özellikle rica da bulunuyorum Şahin Başkan’ı aday olarak göstersin şeklinde konuşan Zeki Zorlu; “Allah’ın izniyle tekrar Şahin Şerifoğulları Belediye Başkanı olacak. İnanıyoruz ki Cumhurbaşkanımız tekrardan Şahin Başkanı aday olarak gösterecek. Biz mevcut başkandan razıyız işi gücü rast gelsin.  Eksiklikler elbette olacak. Kolay işlere girişilmiyor. Zamanla her şey yerli yerine oturdukça yapılanlar daha çok gün yüzüne çıkacak. Başka isme gerek yok gönlümüz yolumuz Şahin Başkan’dan yana” şeklinde konuştu.

“Muhalif biriyim fakat mevcut başkan oldukça başarılı görev tazelemesi gerekiyor”

İsmini vermek istemeyen Elazığlı vatandaş; “Elazığ Belediye Başkanı’nın partisine muhalif biriyim fakat mevcut başkan oldukça başarılı görev tazelemesi gerekiyor. Elazığ’ın çalışmalara bugüne kadar uzak kalması ve hizmetle yeni yeni buluşması geç oldu fakat güzel oldu dedirtiyor. Kimler geldi kimler gitti. Birçok isim geldi dinlendi ve gitti. Biz kimin ne hizmet ettiğini kimin hizmet etmediğini çok iyi biliyoruz. Şehrin ciddi anlamda vizyonu değişti. Talihsizlikler oldu. Fakat talihsizliklerden sonra hızla toparlayan isim oldu. Üstüne birde farklı işleri gündeme getirerek söz verdiği bütün işleri hızla tamamladı. 2024 yerel seçimlerinde Şahin Şerifoğulları tekrardan başkan olmalı. Elazığ hizmeti yeni tatmışken kursağımızda kalmasın” ifadelerini kullandı.

“Elbette ki daha büyük işlerin yapılmasını da isterim olacağına da inanıyorum”

Ev hanımıyım ve özellikle çocuklar için çok güzel işler yapıldığını ifade eden Meryem Ayaz; “Bir anne olarak şunu söyleyeyim ki çocuklarımız için oyun alanları çok güzel şekilde yapılıyor. Şehrin merkezi temiz elbette ki daha büyük işlerin yapılmasını da isterim olacağına da inanıyorum fakat ben Şahin Şerifoğulları’nı tekrardan Elazığ Belediye Başkanı olarak görmek istiyorum” dedi.