13 yaşında başlayan müzik tutkusunu kendi çabalarıyla geliştiren Can Ediz, asıl hedefini hayata geçirerek Elazığ’ın en büyük müzik akademisini kurdu.

Elazığ’ın en büyük müzik akademisini kurarak küçük yaşlardan tutkusu olduğu müzik tecrübelerini her yaş grubuyla paylaşan Can Ediz; “13 yaşında elime bağlama aldım ve başladım. Bir daha müziği bırakmadım. 13 yaşımda müzik sevdam başladı bugün ise müzik akademimi kurdum. Profesyonel müziğe geçmem 15 yılı buldu. Yılların verdiği birikimi bugün öğrencilere aktarmak istiyorum. Bireysel olarak yıllarca çalışıp emek verdim. Araştırdım nasıl insanların hayalini gerçekleştiririm diyerek böyle bir yola çıktım” diye konuştu.

“13 yaşımda müzik sevdam başladı bugün ise müzik akademimi kurdum”

On yedi yıldır müzikle uğraştığını söyleyen Can Ediz; “Farklı ticari alanların arkasından değil de kendi alanım ile uğraşmak istedim. Müziğe kendimi adamak ve müziğe yatırım yapmak istedim. Bu yüzden müzik akademisi kurdum. Elazığ’a yeni bir okul kazandırmak istedim. Kendi imkanlarımla çocukluk yaşlarımdan itibaren müzik tutkum başladı. 13 yaşında elime bağlama aldım ve başladım. Bir daha müziği bırakmadım. 13 yaşımda müzik sevdam başladı bugün ise müzik akademimi kurdum. Profesyonel müziğe geçmem 15 yılı buldu. Yılların verdiği birikimi bugün öğrencilere aktarmak istiyorum. Bireysel olarak yıllarca çalışıp emek verdim. Araştırdım nasıl insanların hayalini gerçekleştiririm diyerek böyle bir yola çıktım” ifadelerini aktardı.

“Amacımız herkesin çalmak istediği enstrümana ulaşması”

Elazığ’ın en büyük müzik akademisini kurduğunu ifade eden Can Ediz; “Bütün enstrümanların satışları ve akabinde kursları mevcut. Ailelerin çocuklarını kursa bıraktıktan sonra onlara da ayırdığımız alanlarımız mevcut. Birçok dersliğimiz ile her yaş grubuna hitap ediyoruz. Amacımız herkesin çalmak istediği enstrümana ulaşması. Tutkularını becerilerini hayata geçirmeleri. İlköğretim yaş grupları olarak başladım ama şu anda inanılmaz derecede her yaş grubundan gelen var. Bireysel ve grupsal derslere katılarak herkes istediğini hayalini kurduğu şeyleri yaşıyor “şeklinde konuştu.

Elazığ'da baraj gölünde mahsur kalan balıkçılar, 4 saatlik çalışma sonucu kurtarıldı Elazığ'da baraj gölünde mahsur kalan balıkçılar, 4 saatlik çalışma sonucu kurtarıldı

Editör: Şah İsmail Gezici