SON DAKİKA

Elazığ Fırat Gazetesi

Yümlü’nün hedefi; “Şampiyonluk”muş

Yümlü’nün hedefi; “Şampiyonluk”muş
Bu haber 07 Temmuz 2018 - 11:34 'de eklendi ve 622 kez görüntülendi.

Daha önce yaptığı açıklamalarla çelişkili beyanatlara imza atan Elazığspor Başkanı Hacı Murat Yümlü verdiği bir röportajda yine ilginç açıklamalarda bulundu. Spor medyasından bir isim hakkında sert iddialarda bulunan Yümlü, geçmiş yönetimin hiçbir futbolcuya para ödemediğini açıkladı. Kamp otelleri ve forma firmalarına bile borçların olduğunu vurgulayan Yümlü; “Kimseden para istemedik” demesine rağmen belediye başkanından söz aldıklarını dile getirdi. Sosyal medyada kendisi ve yönetime yönelik eleştirilerin birileri tarafından yaptırıldığını iddia eden Yümlü, daha önce feda sloganıyla yola çıkmış ve sportif başarıdan ziyade amacının borçları bitirmek olduğunu belirtmişti. Değişken açıklamalara imza atan Yümlü’nün şu anki hedefi; “Şampiyonluk”muş…

Haber: İbrahim KARAKULAK

TY Elazığspor Kulübü Başkanı Murat Yümlü bir internet sitesine özel röportaj verdi. Daha önce bir çok çelişkili açıklamalara imza atan Başkan Yümlü yine ilginç ve tartışmalı beyanatlara imza attı.

“HİÇ BİR FUTBOLCUYA PARA ÖDENMEMİŞ- OTELLERE VE FORMA FİRMALARINA BORÇALR VAR”

Geçmiş futbolcuların hiç birine para ödenmediğini kaydeden Yümlü, kamp otellerine ve forma firmalarına bile borçların olduğunu kaydetti. Yümlü; “Biz bu futbolcularımızla anlaşmasak bile yarın yine anlaşmak zorunda kalacağız. Hiç kimseye para ödenmemiş. Futbolcu 400 bine imza atmış 30 bin lira para almış. 350 bin liraya imza atmış 60 bin  lira para almış. Ödemeler duruyor. Bu arkadaşlarımızı takıma kazandırmadığımız takdirde kulüp lisansı için mecbur bu ödemelerini yapmak zorunda kalacaksın. Biz aynı zamanda iki transfer birden yapıyoruz. Kongre sürecinden bugüne kadar nereye elimi atsam elimde kalıyor. Kamp yapamıyoruz. Şu anda. Bütün kamp otellerine borcu var. Adam önce geçen seneki borcunun ödenmesini istiyor. Forma alacağız. Forma firmaları Elazığspor’un borcu var. Borcunu kapatın ondan sonra sizinle sözleşme yapalım diyorlar. Şu anda ekonomik çözüm olarak kendi imkanlarımla çözmeye çalışıyoruz. Kimseden bir lira para aldığımız yok. Kimsenin bize bir lira verdiği para yok. Kendi gayretimle takım ruhunu kazandırmaya çalışıyorum.”dedi.

SPOR MEDYASINDAN BİR İSME YÜKLENDİ

Spor medyasında görev yapan bir ismin kulis yaptığını, başkan adayı bulduğunu ve yöneticileri arayarak pasifleştirmeye çalıştığını iddia eden Yümlü, spor medyasındaki isme de çağrıda bulunarak; “Belediye Başkanı ile görüşmemizde benim 4 milyonluk bütçem olduğunu söyledim. Eski Başkan Sedat Karataş’ ta bu işe müdahildir. Kabul görürseniz, bütçem budur dedim. Transfer tahtasında ve kulüp lisansında önümü açarsanız. Ben transferlerim de yaparım. Kamp mı da yaparım. Malzemelerimiz de alırım. Çok iyi bir, Elazığspor oluştururuz. Biz bunun sözünü verdik. Ben 60 milyon borcu karşılarım. Böyle bir iddiayla da gelmedim. Bu gün piyasaya atılan bazı isimler var. Medyada görev yapan bir arkadaşımız bir kulis yapıyor. Bir başkan bulmuş. Birkaç isimle bu lobinin içinde, geçen dönem de başkan adayı olmuş ancak kabul görmemiş isim üzerinden yöneticilerimi arayarak bizi pasifleştirme, yıldırma senaryosu hazırlığı içerisindeler. Buradan sesleniyorum. Kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Elazığspor’a ihanet edenler, Elazığspor’u sevmeyenler. Elazığspor’u bu seviyeye getirenler hiç mi vicdanınız yok. Böyle bir projeniz vardı. Niçin kongrede aday olmadınız? Yoksa size engel olanlar mı? vardı. Benim 4 milyonluk koyduğum bütçeyi sizde koysaydınız. Kamuoyun takdir eder veya etmez. Sizde, 5 lira koyuyorum diyeydiniz?  Bu arkadaşlara ve spor medyasındaki zata sesleniyorum. Sen böyle bir lobi hazırlıyorsun. Gel senin başkan olarak arkasında durduğun adam gelsin benim şu anda harcadığımın iki mislini bankaya yatırsın. Şu anda sporcuların %60’nın alacağı bir avukatta, ben bu sorunu çözmek için gayri menkul teminatı veriyorum. Ben kamuoyunun takdirine bırakacağım. İstanbul’daki arkadaş araya birçok isim koydu. Telefonda mesajları duruyor. İstifa ettirtiliyorlar. Ankara da bir lobi çalışıyor. Elazığ da bir lobi çalışıyor. Elazığspor’un bu kadar borcu var. Bir yere gidemezsiniz. Yıpranırsınız, şu an para da vermeyin. Adam zaten para vermemek için bunu yapıyor. Elazığspor’a söz verip para vermeyen insanlar var. Bu yaklaşımda olan arkadaşlarla işimiz olmaz.”ifadelerinde bulundu.

YÜMLÜ; “KİMSEDEN PARA İSTEMEDİK”DEMESİNE RAĞMEN “BELEDİYE BAŞKANINDAN SÖZ ALDIK” GİBİ İLGİNÇ BİR AÇIKLAMAYA DAHA İMZA ATTI

Belediye başkanından söz aldıklarını yineleyen Hacı murat Yümlü, Başkan Yanılmaz’ın ekonomik olarak mutlaka desteğinin olacağına inandığını kaydetti. Bu açıklamasıyla birlikte belediye başkanından söz aldıklarını söylemesine rağmen Yümlü kimseden para istemediklerine yönelik tam tersi bir açıklamaya daha imza attı. Yümlü; “Belediye Başkanı ile görüşmemizde Elazığspor’un mali tablosunun, transfer tahtası dediğimiz konuda önümüzü açılması gerektiğini söyledik. Ben daha önceki görüşmemizde sonuna kadar ne gerekiyorsa yapacağız. Sözü ile yola çıktık. O sözlere de inanmak zorundaydık. İnsanlar bir birine güvenmek zorundadır. Benim sözüme itibar etmeniz gerekir. İtibar etmediğinizde yarın bir şeyleri paylaşamayız. Doğruyu bulamayız. Doğru sözlerle olur. Belediye Başkanımızın mutlaka desteği olacak.  Aşağı yukarı 3,5 milyon gibi bir bütçe gerekiyor. Takımın rahat etmesi için. Biz hiçbir zaman paranın içerisinde olmayacağız. Bu güne kadar da kimseden para istemedik. İstemeyeceğiz de, kulübün mali tablosunu ben bozmadım. Bu kulübü ben bu halede getirmedim. Bu kulübün bir tane futbolcusu yoktu. Biz 10 günde 10 tane futbolcu kazandırdık.”dedi.

“SOSYAL MEDYADA ELEŞTİRİLER ’YAPTIRILIYOR’”

Sosyal medyada kendisine ve yönetime olan eleştirileri; “Yaptırılıyor” diye niteleyen Yümlü, geçmiş dönemdeki başkanların belediye desteğiyle geldiklerini kaydetti. Öte yandan borcun 60 Milyon TL olduğu imasında da bulunan Yümlü; “Yaptırılıyor. Ben onlara takılmam. Herkesi eleştirebilirler. Haksız eleştiri yapanlar. Bizi zor durumda bırakmak isteyenleri Allah’a havale ediyorum. Elazığspor’u seven insanlar tek başımıza mücadele ediyoruz. Elazığspor belirli bir seviyeye geldi. Kulüp hüviyetine kavuşturduk. Bir bardak içecek suyu yoktu. Bizim 60 milyonun altından çıkmamız mümkün müdür. Geçmiş dönemdeki arkadaşlarımıza baktığımızda, belediyenin destekleri ile gelmişlerdir. Onun için ince eleyip sık dokumak zorundayız. Transferlerde çok acele etmeyeceğiz. Elazığspor’a faydalı olacak. Elazısğpor’a gelecek vadedecek isimleri kazandıracağız. 5 yılın projesi ile yola çıktık. Biz; Elazığspor’u kurtaran yapı ile gelmedik. Elazığspor’un beş yılını inşaa edecek projelerle geldik.”dedi.

FEDA YILINDAN ŞAMPİYONLUK HEDEFİNE GEÇİŞ YAPTIK

Daha önce feda sloganı ile yola çıktıklarını, sportif başarıdan ziyade kulübün borcunu bitirmeyi hedeflediklerini açıklayan Yümlü bir kez daha bu açıklamalarının tersi beyanatı ile dikkat çekti. Yümlü hedefin şampiyonluk olduğunu belirtirken; “Tabii ki şampiyonluk. Hiç bir başkan takımının geride kalmasını istemez. Var gücümüzle iyi bir takım yapmaya çalışıyoruz. Kaliteli arkadaşlarımızı takıma kazandırmak istiyoruz. Bütçe ile takım nasıl yapılırmış göreceksiniz. Türkiye liglerinin en az bütçesi ile takım yapacağım.”şeklinde konuştu.

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.