SON DAKİKA

Elazığ Fırat Gazetesi

Vekil Demirbağ, Vekil Erol’u demogoji yapmakla suçladı!

Vekil Demirbağ, Vekil Erol’u demogoji yapmakla suçladı!
Bu haber 11 Şubat 2019 - 16:32 'de eklendi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, katıldığı bir televizyon programında Elazığ’a iktidar partisi döneminde bir hizmet yapılmadı söylemlerine yanıt vererek Elazığ’a yapılan hizmetleri adeta kalem kalem anlattı.  Ayrıca CHP Milletvekili Gürsel Erol’un, AK Partili vekiller Elazığ’ın sorunları yok şeklindeki açıklamasına da cevap veren Demirbağ, “Elazığ’ın birçok sorunu çözüldü. söyleminin  ‘Elazığ’ın bir sorunu yok’  denilerek,  bunun üzerinden demogoji yapmanın bir anlamı yok. Hiçbir ülke de hiçbir yer de sorunsuz olmaz. İhtiyaç bitmediği sürece sorun da bitmez. Kimse böyle bir gaf yapıp böyle bir cümle kullanmaz. Elazığ’ın elbette sorunları var çözülenler var, çözülme sürecinde olanlar var” diyerek Vekil Erol’u demogoji yapmakla suçladı.

 

 

Haber: Songül DURSUN

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ katıldığı bir televizyon programında Elazığ’a yapılan hizmetleri sıraladı. Vekil Demiirbağ ayrıca kendisinin daha önce sarf ettiği seçilmiş bürokrat sözünün de çarpıtıldığını ifade etti.

“ELAZIĞSPOR MAAŞ İLE BİR YERE GELEMEZ”

Vekil Demirbağ “Bu ifadeyi Elazığ sporla alakalı söylemiştim. Milletvekilleri , “Elazığspora maddi destek versin” sözlerine istinaden bizler de maaşlı çalışan vekilleriz anlamında kullanmıştım. Nasıl atanmış bürokrat maaş karşılığında çalışıyorsa siyasi bürokrat da maaş karşılığında hizmet veriyor. Olabildiğince cebimizi insanlarla paylaşıyoruz zaten; evimize de fazla uğramıyor, ancak aybaşını getiriyoruz. Mecburiyet karşısında ifade ediyorum şu anda da… Eğer Elazığspor maaşla bir yere gelecekse Elazğspor düze çıkıncaya kadar da maaşımın üçte birini vereyim ya da bir ay maaşımı alayım bir ay Elazığspor’a vereyim. Sadece bizim maaşımızla da Elazığspor bir şey olmaz” dedi

“DEMOGOJİ YAPIYORLAR”

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un kendisinin bu sözlerine karşı söylemlerini de eleştiren Demirbağ,  “Demogoji yapıyorlar. Yanlış bu. Birbirimize saygılı olmalıyız. Çıkıp hem milletvekillerimizle uyumlu çalışmalıyız diyorsun. Arkasından da ben bir kaldırımdan gideyim, karşı kaldırımdan diğer 4 milletvekilleri gitsin. Bakalım milletin tepkisi ne olacak?” diyerek yaşananlara açıklık getirdi.

ELAZIĞ’A YAPILAN HİZMETLERİ SIRALADI

Sürekli olarak dillendirilen Elazığ’a AK Parti döneminde hizmet getirilmedi söylemlerini de cevaplayan ve iktidar partisi döneminde İlimize yapılan hizmetleri sıralayan Demirbağ, “Ondan sonra kalkıp diyorlar;  Elazığ’a ne yapılmış? 2002’den bu yana iktidar olarak ilk icraatlarımızdan biri havaalanının 100 bin kapasiteden bir milyon kapasiteye çıkarmak oldu. Pisti 9 yüz metreden 3bin 200 metreye çıkardık. Şimdi ikinci pisti yapmaya çalışıyoruz. Daha sonra şehir hastanesi doğu ve güneydoğunun sağlık merkezi olmaya doğru ilerliyor Elazığ…  Onun dışında Hamzabey Barajından kaynak suyu kalitesinden bir içme suyu getiriyoruz ovada yer altı su seviyesini düşürecek ciddi anlamda kuyular açmak suretiyle şehir suyu getiriliyor. Hamzabey Barajından gelen çok daha kaliteli bir su insanlarımızın istifadesine sunulacak. O kuyulardaki su da kullanılmayacağından yer altı su seviyesi yükselecek ve tarıma da çok büyük katkı sağlayacak” dedi.

NELER NELER KAZANDIRILDIĞINA DİKKAT ÇEKTİ!

Sözlerine devam eden Demirbağ, “ Sivrice de rehabilitasyon merkezi bacasız fabrika niteliğinde. Yüzlerce insan buradan ekmek yiyor. İşsizliğe ekonomiye katkısı olan önemli bir yatırım. Güney ve kuzey çevreyolu… 23 bini bulan seyirci kapasiteli bir stadyum yapılıyor. Tüm ekonomik baskılara rağmen… Öte tarafından batıyı doğuya ve güneydoğuya bağlayan duble yollar Maden’de eski yolu biliyorum. Şimdiki halini de biliyorum. Otoyol tünelleriyle sanat yapılarıyla mükemmel bir yol oldu. Bingöl yolu da aynı şekilde… Palu Kovancılar yolu da aynı şekilde Karakoçan Bingöl bağlantı yolu duble olarak yaptırdık. Arıcak- Alacakaya yolu, hayal denilen yolu yaptırdık. Palu Arıcak yolu ciddi paralar harcandı henüz bitmedi. Ağın köprüsü yapıldı. Keban Ağın arasındaki yol da standartlara uygun hale geldi” dedi.

 

“YAPILAN HİZMETLERİ TAKDİR ETMEK LAZIM”

Yapılan hizmetlerin takdir edilmesi gerektiğini de kaydeden Demirbağ, “Eğitimde,  sağlık alanında adliye binasından tutun da hükümet binasına kadar saymakla bitmez. Ama muhalefet  mantığı ile bunlar zaten devletin yapması gereken asli işler deniliyor. O zaman,geçmiş iktidar dönemlerine bakmak durumunda kalırız. Millet size zaten iktidar vermemiş ama siz de bir ay da olsa, altı ayda olsa, bir sene iki sene de olsa gelmişsiniz ne yapmışsınız? Demiryolu desen yok havayolu desen yok, karayolu yine yok. Üniversite deseniz yine öyle. Şimdi her ilde en az bir üniversite var. Yapılan hizmetleri takdir etmesini bilmek lazım. Aldığımız o devleti adam gibi idare ettik bu güne getirdik. Elazığ’a da saydığım hizmetler başta olmak üzere bütün illere de çok güzel hizmetler yapıldı. Bundan sonra da yapılacak. Elazığ Uluova sulamasında önemli adımlar atıldı. Kuzova projesi bahar sonrasında sulama hizmetleri başlayacak. İktidar olarak her an sahada üzerimize düşeni yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Kentsel dönüşüm konusunda ciddi adımlar atılacak Elazığ ‘da da Türkiye’de de” ifadelerini kullandı.

“HİÇBİR ÜLKE, HİÇBİR YER SORUNSUZ OLMAZ”

Konuşmasında AK Parti Elazığ Milletvekillerinin “Elazığ’ın sorunu yok” gibi bir ifadede bulunmadığını kaydeden Vekil Demirbağ “Elazığ’ın sorunları yok demişiz diye söylemlerde bulunuldu. Elazığ’ın birçok sorununu çözdük. Söyleminin  ‘Elazığ’ın bir sorunu yok’ denilerek,  bunun üzerine demogoji yapmanın bir anlamı yok. Hiçbir ülke de, hiçbir yer de sorunsuz olmaz. İhtiyaç bitmediği sürece sorun da bitmez. Kimse böyle bir gaf yapıp böyle bir cümle kullanmaz. Elazığ’ın elbette sorunları var çözülenler var, çözülme sürecinde olanlar var” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER