SON DAKİKA

Elazığ Fırat Gazetesi

Vatandaşın isteği yine değişmedi!

Vatandaşın isteği yine değişmedi!
Bu haber 10 Temmuz 2018 - 18:48 'de eklendi ve 94 kez görüntülendi.

Vatandaş, vekillerinden iş sahası istiyor!

24 Haziran seçimlerinin ardından tüm illerin milletvekilleri gibi ilimiz milletvekilleri de yeminlerini ederek resmen görevlerine başladılar. Milletvekillerinin resmen göreve başlamasının ardından gazete olarak vatandaşlarımıza, yeni dönemde Elazığ milletvekillerinden ne gibi beklentileri olduğunu sorduk. Vatandaşlar, adeta söz birliği etmişçesine Elazığ’ın çözüm bekleyen en büyük sorunun işsizlik olduğunu vurguladı, milletvekillerinden işsizlik sorununa çözüm bulmalarını ve kentimize iş sahası kazandırmalarını istedi.

 

 

Haber: Faik AKGÜN /ÖZEL

24 Haziran seçimlerinin ardından TBMM’de düzenlenen yemin etme töreni ile milletvekili yemini eden Elazığ Milletvekilleri resmen görevlerine başladılar. Vatandaşlarımızdan yeni dönemde yemin ederek resmen görevlerine başlayan ilimiz milletvekillerimizden beklentilerini sorduk. Vatandaşların tamamı Elazığ’ın en önemli sorunun işsizlik olduğunu vurgularken yeni dönemde Elazığ Milletvekillerinden sadece CHP Milletvekili Gürsel Erol ve AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar’dan umutlu olduklarını diğer üç isimin daha öncede vekillik yapmış isimler olmasından dolayı pek bir beklentileri olmadığını dile getirdiler. İşte vatandaşların beklentileri ve milletvekilleri ile ilgili olarak yaptıkları değerlendirmenin detayları…

“VEKİLLERİMİZDEN İŞSİZLİĞE ÇARE BULMALARINI BEKLİYORUM”

Elazığ’ın en büyük ve aciliyet arz eden sorunun işsizlik olduğunu dile getiren Mehmet Çakarel, “Milletvekillerimizi seçtik meclise gönderdik. Şimdi iş onlara düşüyor. Ben vekillerimizden özellikle yeni iş sahaları oluşturmalarını istiyorum.  5 milletvekilimizin de Elazığ için faydalı işler yapmalarını ve Elazığ’ı bir dönem olduğu gibi yeniden doğunun Paris’i gibi yapmalarını istiyorum. Elazığ’ın en önemli sorunu az önce de ifade ettiğim gibi işsizliktir. Vekillerimizden bir an evvel bu sorunumuza çare bulmalarını bekliyorum.  Milletvekillerimiz içerisinde özellikle Tolga Ağar’ın Elazığ’a diğer vekillerimizden daha faydalı olacağını düşünüyorum. Babası Mehmet Ağar geçmiş dönemlerde Elazığ’a çok sahip çıktı. Oğlunun da Elazığ’a sahip çıkacağını düşünüyorum” dedi.

“VEKİLLERİMİZİN YATIRIM GETİRMESİNİ İSTİYORUZ”

Elazığ Milletvekili olan üç isimin geçmiş dönemlerde de Elazığ’dan milletvekili seçildiğini bu üç isimden pek umudunun olmadığını vurgulayan Kaya Çelik ise “Milletvekillerimizden artık Elazığ’a yatırım getirmelerini bekliyoruz. Elazığ’da gençlerimizin çoğu işsiz. Bu gençlerimiz için iş alanlarının oluşturulması gerekiyor.  Üniversite okuyan ancak ailelerinin maddi durumları kötü olduğu için eğitimlerine istediği gibi devam edemeyen çok sayıda gencimiz var. Bu gençlerimize burs desteği bekliyoruz.  5 milletvekilimizden sadece ikisinden umutluyum. Geriye kalan üç vekilden umudum yok. AK Parti’den seçilen üç milletvekili Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hayrına seçildiler. Bakın açıkça söylüyorum. Ben bu üç vekile isteyerek oy vermedim. Ben cumhurbaşkanımız istediği için onlara oy verdim. Ancak az önce ifade ettiğim gibi 5 vekilden sadece 2’sinden umutluyum. Bu vekillerimiz CHP’den seçilen Gürsel Erol ve AK Parti’den seçilen Tolga Ağar’dır“ diyerek görüşlerini paylaştı.

“MUHALEFETTEN BİR MİLLETVEKİLİNİN GİTMESİ OLUMLU BİR GELİŞME OLDU”

Yeni dönemde AK Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar’dan yana umutlu olduğunu dile getiren Sait Ünver ise; CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un TBMM’de Elazığ’ı temsil edecek olmasını olumlu bir gelişme olarak yorumladı. Ünver, “Vekillerimizden artık Elazığ’ın faydasına olacak işleri hızlı bir şekilde ilimize getirmelerini istiyorum. Elazığ’a öncelikle iş alanlarının kazandırılması gerekiyor.  Elazığ’a bir şey kazandırılması noktasında vekillerimize baktığımızda eski bakanımız Mehmet Ağar’ın oğlu vekilimiz Tolga Ağar’dan umutlu olduğumuzu belirtmek istiyorum. Yaparsa o yapar diğer iktidar milletvekillerinden umutlu değilim. Muhalefetten bir milletvekilinin gitmesi de şehir adına olumlu bir gelişme oldu. Tarihte muhalefetten milletvekili göndermediğimiz için Elazığ’da ki bazı bölge müdürlüklerinin Malatya’ya taşınmasına şahit olduk.  Bu nedenle Elazığ’dan CHP’nin Gürsel Erol’u milletvekili olarak göndermesinin şehir adına olumlu olacağını düşünüyorum” dedi.

“BEŞİNİN EL BİRLİĞİ İLE ELAZIĞ İÇİN ÇALIŞMASINI İSTİYORUM”

Üç eski vekilin yeniden milletvekili olarak TBMM’ye gitmesini eleştiren Mustafa Yersiz ise

“Beş milletvekilimizi Elazığ’a hizmet getirmeleri için gönderdik.  İnşallah ilimize faydalı olurlar. Elazığ’a yatırım ve hizmet istiyoruz. Elazığ’da istihdamın artması için beşinin el birliği ile çalışma yapmasını istiyorum. Ancak iktidardan üç eski milletvekili yeniden gideceğine  keşke yeni milletvekilleri gitseydi.  Örneğin Elazığ Milletvekilimiz Sermin Balık Hanım yerine Baskil’e beton fabrikası kurarak bölge insanın istihdam edilmesini sağlayan Yasemin Açık milletvekili olsaydı; Elazığ’a daha faydalı olurdu. Diye düşünüyorum.  Üç milletvekilinden pek bir umudum yok ancak inşallah iyi işler yaparlar“ ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ VEKİLLERİ SEÇİMDEN SEÇİME GÖRMEK İSTEMİYOR

Elazığ’ın en önemli probleminin işsizlik olduğunu vurgulayan Mehmet Taşdemir ise yaptığı değerlendirmede CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un AK Partili dört milletvekilinin yaptığı çalışmaları sorgulayacak olmasının olumlu bir gelişme olduğunu belirtti. Taşdemir, “Ben Madenliyim. Maden’de yaşadıklarımız üzerinden bütün Elazığ için beklentilerimi ifade etmek istiyorum.  Maden’e vekil adayları sadece seçim döneminde gelip seçim bittikten sonra uğramıyorlar. Biz vatandaşlar olarak artık hem Maden’de hem de Elazığ’da siyasileri sadece dört yılda bir görmek istemiyoruz. Vekillerimiz sürekli bir şekilde bizim derdimizi sormak zorundadırlar” dedi.

“MUHALEFETTİN VEKİL ÇIKARMASI OLUMLU OLDU”

Vekillerin kendilerini duymadığından dert yanan Taşdemir, “Ancak ne yaparsak yapalım başımızı taşlara dahi vuralım vekillerimiz bizi duymuyor. Elazığ’ın en büyük sorunu istihdamdır. Elazığ’da istihdam edileceğim bir yer bulamadığım için yurt dışına gitmek zorunda kaldım. Ekmek parası için ailemizden ve memleketimizden uzak bir hayat sürüyorum. Vekillerimizden istihdam alanı bekliyorum.  Milliyetçi görüşe sahip bir insan olamama karşın CHP’nin uzun yıllar sonra Elazığ’dan milletvekili çıkarmasını şehir adına olumlu bir gelişme olarak görüyorum.  CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Bey’in iktidarın dört vekilini yaptıkları yada yapmadıkları sorgulayacağını ve bu dört vekile ışık tutacağını düşünüyorum. Yıllar sonra böyle bir değişimin olmasını olumlu bir gelişme olarak görüyorum.  Üç milletvekilimizin daha önce vekillik yapmış olmasından ve Maden’de gerekli adımları atmamış olmasından dolayı üçünden umudum yok. Ancak inşallah iyi işler yaparlar da beni yanıltırlar diye umut ediyorum“diyerek sözlerini noktaladı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER