SON DAKİKA

Elazığ Fırat Gazetesi

Şerifoğulları: İnşallah seçmenin desteği katmerlenecek!

Şerifoğulları: İnşallah seçmenin desteği katmerlenecek!
Bu haber 08 Mart 2019 - 17:46 'de eklendi.

AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları ile son derece keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Şerifoğulları, bugün Elazığlılara seslenecek olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Elazığlıların çok özlediğini aktararak, “Hem Sayın Cumhurbaşkanımızın Elazığ’a müjdeleri olacak hem de bizim kendisinden taleplerimiz olacak” dedi. Ayrıca Şerifoğulları, “Elazığ seçmeni, gerek Erdoğan’a gerekse de AK Parti’ye sürekli destek oldu. İnşallah bu güzel destek 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde de katlanarak devam eder” dedi.

 

 

Röportaj: Kübra TÜRKAN

AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları ile son derece keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Söyleşimizin başında Şerifoğulları,  herkesi bugün ilimizde olacak Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitinginde yer almaya davet etti. Sonrasında ise kendisine yönelttiğimiz tüm sorulara da içtenlikle cevap verdi. Özellikle; projelerine dair detaylı açıklamalarda bulunarak seçmenin kafasındaki soru işaretlerini giderdi. İşte Şerifoğulları’na yönelttiğimiz sorular ve kendisinden aldığımız cevaplar…

 

Geçtiğimiz haftalarda projeleriniz tanıtımını yaptınız. Seçmenden gelen tepkiler nasıl?

“GÜZEL GERİ DÖNÜŞLER VAR”

Bildiğiniz gibi çok yoğun bir seçim çalışması geçiriyoruz. Adaylığımız açıklandığı günden itibaren sahadayız. Koşturuyoruz. Tabi bunun daha öncesi var. 24 Haziran Genel Seçimlerinde de 5. sıra adayı olmamız hasebiyle bu seçim sürecini 6 ay önceden yeniden yaşamıştık. Koşturmaya alışığız. Bundan dolayı da keyifli bir seçim süreci geçiriyoruz. Tempomuz yüksek. Tabi 25 kasımda sahaya indik. Teşkilatımızla birlikte bugüne kadar seçim çalışmalarımızı yoğun bir şekilde devam ettiriyoruz. Hem teşkilat mensuplarımız hem milletvekillerimiz bizlere zaman zaman eşlik ediyor. Güzel bir birliktelik içerisinde. Uyum içerisinde seçim çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. 31 Mart gününe kadar tempomuzu arttırarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tabi 25 şubat tarihinde proje tanıtım toplantımız yaptık. Biz kurumsal olarak kurulan bir partiyiz. Aday tanıtım toplantımız ve proje tanıtım toplantımız çok kurumsal bir havada geçti. Yine Elazığ’ımızı önemsediğimizi, Elazığlıları önemsediğimizi gösterebilme adına güzel bir ortamda aynı zamanda kitapçık hale getirdiğimiz projelerimizi hemşehrilerimize tanıttık. Bu kitapçık bizim anayasamız. 5 yıl boyunca herkesin evinde, ofisinde bulunacak. Biz bu işe başlarken kesinlikle aldatan olmayacağımızı söyledik. Biz vadedeceğimiz şeyleri vadederiz. Projelerimizi hazırlarken çok profesyonel bir ekip titiz bir şekilde çalıştı ve 11 başlıkta 100 proje ortaya çıktı. Bu projelerimizin hepsi Elazığ’ın asli sorunları. Bu sıkıntıları, sorunları çözdükten sonra Elazığ’ımıza değer katması gereken projeler. Projelerimizin hepsi Elazığ’ımıza değer katacak ve şehrimizi bir üst aşamaya taşıyacak, Elazığ’ımızın daha yaşanabilir bir kent olabilmesi adına hayata geçireceğimiz projeler. Allah’a çok şükür, geziyoruz, sahadayız. Esnaflarımızla, Sivil Toplum Kuruluşlarımızla buluşuyoruz. Projelerimizi tanıttıktan sonra çok güzel geri dönüşler var. Gerçekçi projeler. Uygulanabilir projeler. Elazığ’ın sıkıntılarının çözülebilmesi adına hazırlanan projelerimize gerçek anlamda güzel ve olumlu geri dönüşler alıyoruz. Rabbim nasip ederse göreve geldiğimizde projelerimizi hızlı bir şekilde hayata geçirmeyi istiyoruz.

 

Halkın beklentisi istihdam ve sizinde istihdam içerikli projeleriniz var. Peki bu projeleri 5 yıl gibi sınırlı bir zamanda hayata geçirebilecek misiniz?

“GENÇLİK ENERJİMİZLE; PROJELERİMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Biz şehrimizin sorunlarını çözebilme adına, şehrimizi daha mutlu daha huzurlu, daha müreffeh bir kent yapabilme adına bu göreve talip olduk. Sorumluluğumuzu biliyoruz. Şehrimizin sorunlarını, ihtiyaçlarını biliyoruz. 3 ayı aşkın bir zamandır ilimizi adım adım geziyoruz. Mahallerimizi geziyoruz. Muhtarlarımızla, Sivil Toplum Kuruluşlarımızla, vatandaşlarımızla, esnaflarımızla bir araya gelerek Elazığ’ımızla ilgili beklentilerini, sıkıntılarını, taleplerini dinledik, not ettik ve bu sıkıntıları, sorunları çözüme ulaştırabilme adına bunları projelendirdik. Şehrimizin ihtiyaçları doğrultusunda İmar Uygulamaları, Altyapı ve Ulaşım, Kentsel Dönüşüm, Benzersiz Şehirler, Akıllı Şehirler, Çevreye Saygılı Şehirler, Sosyal Belediyecilik, Yatay Şehirleşme, Halkla Birlikte Yönetim, Tasarruf ve Şeffaflık, Değer Üreten Şehir Elazığ ana başlıkları altında 100 proje hazırladık. Projelerimiz şehrimizin sorunlarını çözüme kavuşturacak, ilimize değer katacak projeler. Projelerimiz aynı zamanda istihdama dayalı projeler. Her projemizde istidam olacak. Kapalı Fuar alanı, Mobilyakent, Gıda Toptancılar Sitesi, Çiftçi Eğitim Merkezi, ELSÜT, Yatırım Destek Bilgi Bankası, İşin Ehli Merkezi, Festival Alanı, Jeo Termal Turizm ve Seracılık yatırımları istihdamın en çok sağlanacağı projelerimiz arasındadır. Rabbim nasip ederse, şehrül emin makamına oturduğumuz gün projelerimizi hızlı bir şekilde hayata geçirmeye başlayacağız. Biz yapamayacağımız sözler vermiyoruz. Vadettiğimiz bütün projeleri Allah’ın izni ile görev süremiz içerisinde hayata geçireceğiz. Gençliğimizin bize vermiş olduğu enerjiyi Elazığ’a hizmet yolunda harcayacağız. Yılmayacağız, bıkmayacağız, yorulmayacağız. Gece gündüz demeden Allah’ın izni ile çalışacağız. İlimize en güzel hizmeti getirebilme adına mücadele vereceğiz.

 

Tarım hakkında bir takım projeleriniz oldu. İlimiz tarım ve hayvancılık kenti. Bu projeler daha da arttırılamaz mı?

“ŞEHRİMİZİN HER ALANDA İLERİYE TAŞINMASINI İSTİYORUZ”

Bildiğiniz gibi belediyecilik hizmet işi. İlimizde belediyecilik hizmetleri anlamında yapılması gereken bütün çalışmaları yapacağız. Biz aynı zamanda şehrimizin gerek turizm, gerek sağlık, gerek tarım ve hayvancılık gibi birçok alanda kalkınması ve ileri seviyelere taşınması için gerekli adımları atacağız. Bu konuda paydaş kurum ve kuruluşlarımızla sürekli temas halinde olarak ve birlikte çalışarak şehrimizi hayal ettiğimiz noktalara getirmeyi amaçlıyoruz. Sizin de bahsettiğiniz gibi tarıma yönelik projelerimiz de var. Biz göreve geldiğimizde belediye olarak tarıma yönelik birtakım projeleri hayata geçireceğiz. Bunlardan biri Çiftçi Eğitim Merkezleri olacak. Biz ilimizi yeniden bir tarım ve hayvancılık şehri yapabilmek amacıyla yola çıktık. Belediye olarak çiftçilerimizin kurulacak Çiftçi Eğitim Merkezlerinde teorik eğitimlerini aldıkları, uygulamalı eğitimlerini de üniversite ile işbirliği çerçevesinde alacakları ve modern uygulamaları görecekleri bir sistem geliştireceğiz. Belediye olarak aynı zamanda ELSÜT projemizle çiftçilerimizin ürettiği sütleri pastörize ederek, paketlenmiş şekilde muadillerine göre çok daha ucuza halkımızla buluşturacağız. Hayata geçireceğimiz proje kapsamında süt üreticileri birliği ile üreticiden alınan sütler kontrolden geçirildikten sonra paketlenerek belediye olarak kuracağımız büfelerde satışa sunulacak. Bir diğer önemli projemiz ise Jeotermal turizm ve seracılık çalışması olacak. Cip Köyü içerisinde MTA tarafından çıkarılan jeotermal kaynak suyumuzu değerlendireceğiz. Belediyemize ait Cip Mesire alanı yanında kurulacak tesislerimiz şehrimize sağlık tatil köyü ve jeotermal seracılık hizmetlerini sunarak şehir ekonomisine ciddi katkılar sağlayacaktır.

 

Proje lansmanınızda eski hastanelerin yerinin Milli Eğitime devredildiğini ilan ettiniz. Peki Hastaneler Caddesinde sağlık sektörüne yönelik hizmet üreten esnafın daha fazla mağduriyet yaşamaması adına bir takım projeleriniz de olacak mı?

“SAĞLIK SEKTÖRÜNDE İŞ ÜRETEN ESNAFI DİNLEYEREK GEREĞİNİ YAPARIZ”

Bildiğiniz gibi Harput Devlet Hastanesi ve Eğitim Araştırma Hastanesi tüm birimleri ile Fethi Sekin Şehir Hastanesine taşındı. Malumunuz şehir hastaneleri ülkemizde sadece 8 şehirde yapıldı. Bunlardan biri de Elazığ. Gerek ilimize gerekse bölgemize değer katan, şehrimiz ve bölge insanımıza hizmet veren bir hastane oldu. Şehir hastanemizin ilimize sağladığı değer elbette ki tartışılmaz. Bu noktada Harput Devlet Hastanesi ve Eğitim Araştırma Hastanesinin Şehir Hastanesine taşınması sonucu mevcut binalar kısa süreliğine atıl halde kaldı. Milletvekillerimizin de destekleri ile söz konusu binalar Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi. Biz de bu müjdeyi proje tanıtım toplantısında halkımızla paylaştık. Bundan sonraki süreçte söz konusu binalar okul olarak değerlendirilecek. Elazığ’ın en yüksek öğrenci kapasiteli okulu burada olacak. Bu konuda gerekli çalışmalar yapılıyor. Bu okulumuz bulunduğu bölgeye önemli bir değer sağlayacaktır. Şimdiden hayırlı olsun diliyorum. Hastane Caddesindeki sağlık sektörüne yönelik hizmet veren esnafların mağduriyeti konusunda belediye olarak yapılması gereken bir konu olursa bunu yapmaya hazırız. İlgili esnaflarımızla bir araya gelerek bizden beklentileri ne varsa bunu yapmaya hazırız.

 

Seçime sayılı günler kaldı. Rakiplerimizin biride ittifak adayı olarak karşınızda.Bu durum kazanma şansınızı azaltır mı?

“İNANIYORUZ Kİ BU SEÇİMDEN ZAFERLE AYRILACAĞIZ”

Seçimler demokratik bir yarıştır. Bu seçimin de kazananı ve kaybedeni olacak. Bizim kimseyle bir problemimiz yok. Bizim tek gayemiz ilimize, milletimize hizmet etmek. Partimizin 2002 yılından bugüne kadar hem ilimize hem ülkemize yapmış olduğu çok büyük yatırımlar, çok büyük çalışmalar var. Bizler hem partimizin yapmış olduğu çalışmaları anlatıyoruz hem de 1 nisan tarihinden itibaren 5 yıl boyunca ilimize yapacağımız hizmetleri anlatıyoruz. Sefer bizden, zafer Allah’tan. Bizler çalışacağız, mücadele edeceğiz, gayret edeceğiz. Takdiri Allah’a bırakacağız. İnanıyoruz ki bu seçimden zaferle ayrılacağız. Bu yolda yılmayacağız, yorulmayacağız. Bizim sevdamız millet, bizim sevdamız memleket. Elazığ’a en güzel hizmeti getirebilme adına, bu aşkımızı büyütebilme adına bu yolda gece gündüz demeden çalışacağız. Sorumluluğumuzu biliyoruz. Milletimizle birlikte yol yürüyebileceğimizi, sorunları da birlikte çözebileceğimizi biliyoruz. Allah’ın izni ile 31 Mart seçimlerinde zaferle çıktıktan sonra milletimizle birlikte uyumlu bir şekilde, istişareli bir şekilde çalışmalarımızı yaparak ilimizi hayal ettiği noktaya getirebilme adına gayretlerimizi sarf edeceğiz.

 

Geçtiğimiz günlerde 20 seçim bölgesinin de AK belediyecilik ile tanışması gerektiğine dikkat çektiniz? Sizce bu gerçekleşebilir mi?

“OMUZ OMUZA ÇALIŞARAK, EN GÜZEL HİZMETLERİ ELAZIĞ’A GETİRECEĞİZ”

Bizim gönül belediyeciliği sloganımız var. Aynı zamanda 20 seçim bölgesinde 20 başkanlık gibi bir hedefimiz var. Bizler hem il merkezinde hem diğer seçim bölgelerinde çok çalışarak, seçimleri kazanmak istiyoruz. Seçimleri kazandıktan sonra AK belediyeciliğin en güzel uygulamalarını hem ilimize, hem ilçelerimize, hem de beldelerimize sunmak istiyoruz. Belediyecilik hizmet işi, belediyecilik gönül işi, belediyecilik sevda işi. Bu gönül, bu hizmet, bu sevda AK Parti’nin AK kadrolarında var. Bizler Rabbim nasip ederse merkezde seçimi kazanırsak,hizmet alanımızı sadece 38 mahalleden ibaret görmüyoruz. Aynı zamanda 10 ilçe ve 9 beldemizle Elazığ’ın bütününe hizmet edeceğiz. Her seçim bölgesinde 20 adayımızla birlikte kapı kapı geziyoruz. Sıkmadık el bırakmıyoruz. Girmedik gönül bırakmayana kadar bu çalışmamız seçim gününe kadar devam edecek. Hem il merkezinde hem de ilçelerimizde ve beldelerimizde seçimden zaferle ayrılarak Elazığ’ın bütününde AK belediyeciliğin hizmetini saygıdeğer vatandaşlarımıza tanıtacağız. Çalışmalarımızı gayretle, samimiyetle ve tevazuyla yürüteceğiz. Allah’ın izni ile Elazığ il merkezi, ilçelerimiz ve beldelerimizde omuz omuza vererek en güzel hizmetleri birlikte getirmek için çalışacağız.

 

Yıldız projeleriniz çok maliyetli. Bunları belediyenin mevcut bütçesi ile hayata geçirmek zor olmayacak mı?

“VADETTİĞİMİZ PROJELERİ ŞEHRİMİZE KAZANDIRACAĞIZ

Hazırladığımız her projenin bir bedeli var elbette ki. Belediyemizin bütçesini en uygun şekilde değerlendirip projelerimizi hayata geçireceğiz. Başta da söylediğim gibi biz vadettiğimiz bütün projeleri şehrimize kazandıracağız.

 

Bugün Cumhurbaşkanımızı ağırlayacağız. Elazığ sizce Reisini nasıl karşılayacak ve de Reis Elazığ’a dair müjdeler verecek mi?

“ELAZIĞLILAR, CUMHURBAŞKANINI ÖZLEDİ”

Bizim idolümüz Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan. Ciddi manada koşturuyor. Yoğun bir tempo içerisinde seçim sürecini geçiriyor. Biz Sayın Cumhurbaşkanımızı örnek alıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız bugün 12:30’da İstasyon Meydanında Elazığlılarla buluşacak. Elazığlılar Cumhurbaşkanımızı özledi. Cumhurbaşkanımız Elazığlıları özlemiş. Hasret giderecek.  İnşallah Elazığ’ımıza yakışır bir şekilde Sayın Cumhurbaşkanımızı karşılayacağız, bağrımıza basacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Elazığ’ımıza dair müjdelerde bulunacak. Bizlerin de Sayın Cumhurbaşkanımızdan taleplerimiz olacak. Bu vesile ile tüm hemşehrilerimizi Cumhurbaşkanımız ile buluşmaya davet ediyorum. Elazığ’ımız her zaman partimizin yanında olmuştur, her zaman milletin adamı, ümmetin umudu Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olmuştur. 31 Mart seçimlerinde de partimizin yanında olacağına inanıyoruz. Aziz milletimiz bizlere destek vererek belediye başkanlığı makamına oturtursa, bizler de şehrül emin makamının hakkını vererek milletimize en güzel hizmeti getireceğiz

 

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

“RABBİM İNŞALLAH BİZLERİ MAHCUP ETMEZ”

Seçim çalışmalarımızı Sayın Cumhurbaşkanımızın belirlemiş olduğu gönül belediyeciliği sloganıyla başlattık. Bu noktada iddia ediyoruz; gönül belediyeciliği noktasında 81 il içerisinde gönül belediyeciliğine yakışacak en iyi aday ve başkan profili ben olacağım. Çünkü yapımız itibariyle kibirden uzak, mütevazi bir kişiliğe sahibiz. Halkımızla bugüne kadar iç içe olduk. Halkımıza hiçbir zaman tepeden bakmadık. Halkımızla bugüne kadar omuz omuza yol yürüdük. Hemşehrilerimiz de bizim güler yüzümüzü benimsedi, bizi sevdi. Her gittiğimiz yerde bu konuda iltifatlar alıyoruz. Tabi önemli olan seçimden sonra bu yüzümüzü göstermemiz. Biz bu noktada gönül belediyeciliğini en iyi şekilde uygulamayacağımız ifade ediyoruz. Belediyecilik hem gönül işi hem hizmet işi. Biz hizmet belediyeciliğini en iyi şekilde, en üst seviyede uygulamaya çalışacağız. Gönül belediyeciliğinin yanında hizmetlerimizi taçlandırmayı hedefliyoruz. Ben milletimizin duasıyla milletimize hizmet edebilmek için bu yola çıktım. Rabbim inşallah bizleri mahcup etmez.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER