SON DAKİKA

Elazığ Fırat Gazetesi

“Sağlık kuruluşları yerinde değerlendirilecek”

“Sağlık kuruluşları yerinde değerlendirilecek”
Bu haber 04 Eylül 2019 - 16:38 'de eklendi.

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sağlıkta Kalite Değerlendiricileri Bilgilendirme Toplantısı  gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven, önümüzdeki 8 ay içerisinde, Sağlık Bakanlığına bağlı 1., 2. ve 3. basamak hastaneler, tüm özel hastaneler, üniversite hastaneleri, özel diyaliz merkezi ve evde sağlık koordinasyon merkezleri ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri olmak üzere bin 600 sağlık kuruluşunun yerinde değerlendirileceğini kaydetti.

 

 

Sağlıkta Kalite Değerlendiricileri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi. Sağlıkta Kalite Değerlendiricileri Toplantısında birçok önemli konu masaya yatırarak, çözüm yolları ve önerileri değerlendirildi.

“TÜRKİYE’DE SAĞLIK HİZMET KALİTESİNDE ÖNEMLİ GELİŞMELER OLUYOR”

Toplantıda bir konuşma yapan Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven 2003 yılından itibaren “Sağlıkta Dönüşüm Programı” ile birlikte Türkiye’de sağlık hizmet kalitesinde önemli gelişmelerin olduğunu ifade ederek “Hasta odaklı sağlık hizmetini amaç edinerek küresel değişime öncülük eden bir Türkiye hedefi ortaya kondu. Tüm sağlık kuruluşlarımızın, uluslararası düzeyde, hasta ve çalışan güvenliğini ve memnuniyetini esas alan; sürdürülebilir, kaliteli ve hakkaniyetli sağlık hizmeti sunması amaçlandı. Bu çerçevede Bakanlığımız, sağlıkta kalite standartlarını hazırlayarak kamu, özel tüm sağlık kuruluşlarının kalite standartlarına uyum düzeylerini değerlendirdi” dedi.

“BİN 600 SAĞLIK KURULUŞU YERİNDE DEĞERLENDİRİLECEK”

2019 yılı sağlıkta kalite değerlendirmeleri kapsamında yaklaşık 600 sağlıkta kalite değerlendiricisinin görev alacağını kaydeden Bakan Yardımcısı Güven, sözlerini şöyle sürdürdü: “Önümüzdeki 8 ay içerisinde, Bakanlığına bağlı 1., 2. ve 3. basamak hastaneler, tüm özel hastaneler, üniversite hastaneleri, özel diyaliz merkezi ve evde sağlık koordinasyon merkezleri ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri olmak üzere 1.600 sağlık kuruluşu yerinde değerlendirilecek.”

“ÜLKEMİZDEKİ SAĞLIK HİZMETLERİ, GELİŞMİŞ PEK ÇOK ÜLKEYE ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR”

Sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi, hasta ve çalışan güvenliği temelinde sunulması, bütün dünyada benimsenen önemli bir hedef olduğuna dikkat çeken Güven, Türkiye’nin bu hedefe sağlam adımlarla ilerlediğini, hatta geçen yıllarla birlikte kalite alanında gerçekleşen değişim ve gelişim süreci neticesinde sunulan sağlık hizmetlerinin gelişmiş pek çok ülkeye örnek teşkil eder hale geldiğini belirtti. Ayrıca Güven, hedeflerinden de bahsetti. Güven, “Taslağını hazırladığımız kalite yönetmelik değişikliği ile sağlık kuruluşlarının puanlarının kamuoyu ile paylaşılması, para cezası uygulaması gibi ciddi yaptırımların yanında motivasyon amacıyla bazı teşviklerin uygulanmasına yönetmeliğin yayımlanması durumunda başlanacaktır” dedi. (Haber Merkezi)

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER