SON DAKİKA

Elazığ Fırat Gazetesi

Muhammet Septioğlu, seçime değil hizmetlere odaklandı

Muhammet Septioğlu, seçime değil hizmetlere odaklandı
Bu haber 27 Mart 2019 - 17:20 'de eklendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Palu Belediye Başkan Adayı Muhammet Septioğlu ile Palu’yu ve Palu’daki seçim tahmini üzerine son derece keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Kendinden son derece emin olan Septioğlu, babasından dolayı çocukluk döneminden itibaren halka hizmeti içselleştirdiğini kaydederek, hizmetlerden yeterince faydalanamamış Palu’yu çağın ilerisine taşıyacağının sözünü verdi. Ayrıca Septioğlu seçim iddiasını da sürdürerek seçime değil, seçimden sonra Palu’ya yapacakları hizmetlere odaklandığını vurguladı.

 

 

Röportaj: Kübra TÜRKAN

Seçime sayılı günler kala Fırat gazetesi olarak siyasilerin sesini, seçmenlere ulaştırmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda bugünkü konuğumuz ise MHP Palu Belediye Başkan Adayı Muhammet Septioğlu oldu. Palu’nun çağın gerisinde kalan bir ilçe olduğunu haykıran Septioğlu, Paluların desteğini dağ gibi yanında hissettiğini belirterek, Palu’yu hak ettiği noktaya kavuşturacağını ifade etti. İşte Septioğlu ile gerçekleştirdiğimiz o keyifli söyleşinin detayları…

 

Merhum babanız Ali Rıza Septioğlu gibi sevilen bir siyasetçinin  ardından siyaset üretmek zor olmuyor mu?

“ÇOCUKLUK DÖNEMİNDEN İTİBAREN, HALKA HİZMETİ İÇSELLEŞTİRDİK”

Elazığlılar iyi bilirler ki babam merhum Ali Rıza Septioğlu bölge farkı gözetmeksizin, Elazığlıları hatta çevre illerden gelen komşularımızı asla kapısından boş göndermemiştir. O halka hizmeti Hakk’a hizmet sayan bir dünya görüşüyle siyasi hayatını idame ettirdi, bu geleneğin en karakteristik temsilcisiydi Elazığ’da belki de Türkiye’de… Tabiki onun kişisel bir siyasi karizması ve nevi şahsına münhasır karakter özellikleri vardı, onun gibi bir hizmet adamının yerini doldurmak veya öyle bir babaya layık olmak elbette kolay değil. Ancak böyle bir babanın oğlu olmak da size şöyle bir avantaj sağlıyor: Çocukluk dönemizden itibaren belli bir seviye ile halka hizmet etmenin her türlü siyasi ikbal beklentisinden daha önemli olduğunu içselleştirerek yetişiyorsunuz.

 

Palu’nun saymakla bitmez problemleri olduğuna değiniyorsunuz peki beş yılda bu kadar birikmiş sorun nasıl giderilecek?

“İLÇEMİ ÇAĞIN İLERİSİNE TAŞIMAK İSTİYORUM”

Biz gelecek seçimleri değil gelecek nesilleri düşünerek hareket ediyoruz. Günü kurtaracak söylemlerden hoşnut olmuyoruz. Evet Palu’nun ve Palulunun sorunları dağ gibi birikmiş. Evet Palulu siyaseten ötekileştirilmiş. Biz yılların tecrübesi ile sorunlarımızı tespit ettik; ki bunu birçok insan yapabilir lakin asıl önemli olan sorunların; çıkış noktalarını, çözüm önerilerini bulmak ve bu sorunları çözecek beceriyi sergileyebilmektedir. Biz bu yönetim, siyaset ve belediyecilik tecrübesine sahibiz. Bakınız bizim size ya da bizim kimseye Palu’nun akıllı, etkili, rüştünü ispat etmiş, beynelmilel insan yetiştirmede ne kadar mümbit bir coğrafya olduğunu anlatmamıza gerek yok. Alanında uzman olan ve Palu için elini taşın altına koymaya hazır binlerce insanımız var, mühim olan organizasyon şemamızı oluşturmak ve profesyonel destek alarak, Palu’nun sorunlarını ameliyat masasına yatıracak iradeyi ortaya koyabilmektedir. Elbette kolay iş değil,  yeterince hizmet alamamış ilçemizi, çağın ilerisine taşımak. Ama ben ilçemi çağın ilerisine taşımak istiyorum.

“SEÇİMDEN ÇOK SEÇİMDEN SONRASI YAPACAĞIMIZ İŞLERE ODAKLANDIK”

Ben ne korkak bir adam ne tek başına bir adam ne de sorunları sümen altı edecek bir adamım. Biz ekip olarak çalışıyoruz, çok yetenekli gençlerimiz, mühendislerimiz, sosyologlarımız, akademisyenlerimiz kısaca her alandan uzman ve tecrübeli arkadaşlarımız var ve senkronize bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. MHP il teşkilatından ve değerli başkanımız Semih Işıkver beyden de bu anlamıyla ciddi destek alıyoruz. Palular bilir, Septioğlu vaat etmez, yapar! Allah nasip ederse bu kadim ilçemize hizmetimiz, kaldığımız yerden devam edecek. Biz Palu’nun da Palulunun da hakkını yerde bırakmayız! Şuan itibariyle söylüyorum biz artık seçimden çok seçimden sonra yapacağımız projelere odaklanmış durumdayız.

 

Seçime sayılı günler kaldı  peki ilçenizdeki tablo nasıl yani seçim tahmininizi öğrenebilir miyiz?

“PALULU KENDİSİNE YAPILANI UNUTMAZ!

Kur’an’da Allah cc bir şeyin olmasını isterse “kün feyekün” yani ol der ve o da hemen olur, buyurulmuştur. Biz elhamdülillah inanan insanlarız ve biliyoruz ki Allah bir şeyi murat ederse, bütün dünya karşısında da dursa o şey olur, murat etmezse de olmaz. Allah nasip edecek her şeyi, bütün bunlara iman etmişiz; bununla birlikte peygamber efendimizin “önce tedbir, sonra tevekkül” dediği gibi de kadim Palu’muza hizmet edebilme aşkıyla gündüz oturmadan gece uyumadan var gücümüzle çalışıyoruz. Halka hizmet için, halka hitap edilen kürsülerden hep haykırdığımız gibi ‘Biz Palu’ya aşığız, biz Palu’nun kadirşinas insanlarına aşığız’ Yani bu insanlar hizmetin en iyisine layık, yeni bismillahlarla yola revan olmamızın nedeni de Palu insanının hak ettiği değeri görebilmesidir ve bizde bunun mücadelesini veriyoruz. Bu süreçte bir kez daha gördük ki Palulu kendisine yapılan hizmeti de kendisinin yok sayılmasını da unutmuyor.

“PALU DAĞ GİBİ YANIMIZDA DURUYOR”

Girdiğimiz her evde, elini sıktığımız her insanda bunu yaşıyoruz. İnsanlarımız hizmete susamış ve seçimden seçime verilen vaatlerin yerine getirilmemesinden şikâyetçi. Bizim alanda gördüğümüz şu: Palu gerçekten kavli karar ile bizim yanımızda, her türlü algı operasyonuna karşın Palu dağ gibi yanımızda duruyor ve her geçen gün de destekçilerimiz çoğalıyor. 31 mart akşamı yeni başlangıç için ‘Ya Allah’ diyeceğiz, Hak Teala’nın yardımları bizlerin de gayretleri ile…

 

Bir sevgi dile inşa  ederek  seçim çalışmalarınızı yürütüyorsunuz rakiplerinizde bu konuda hassas mı yani Palu da seçim nezaket içeriyor mu desek bize neler söyler siniz?

“İSMİMİZİN ÖNÜNDEKİ ADAMLIK SIFATI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ”

Malumunuz Palu’da iddialı 2 parti var ve bu iki parti de cumhur ittifakının paydaşları. İlçe seçimlerinde elbette bazen istenmeyen söylemler gelişebiliyor; lakin biz kendimizden sorumluyuz. Biz yaradılanı yaradandan ötürü seven, kalp kırmanın Allahu Teala’yı kırmak olduğunu bilen ve bildiğini de hayatında tatbik eden bir teslimiyetle hareket ediyoruz. Biz, her şeye rağmen seçimi kazanalım tarzında makyavelist bir anlayışa hiçbir zaman sahip olmadık.  İsmimizin önündeki adamlık sıfatı bizim için bu seçimi kazanmaktan çok daha önemli; çünkü biz bu anlayıştan gelen ve yanlış yolda yığınlarla yürümektense, hak bildiği yolda yalnız; ama alnı ak, başı dik yürümeyi tercih eden bir geleneğin efradıyız. Dünyalık menfaatler uğruna da duruşumuzu bozmayacağız.

 

Bu söyleşi için teşekkürler son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

İlk önce şahsınıza ve gazetenize teşekkür ederim. Palulu hemşehrilerimi de sonsuz teşekkürler.  Her daim dağ gibi yanımızda oldular. Az önce de ifade ettiğim gibi seçimi değil, seçimden sonra kadim ilçem Palu’yu nasıl çağın ilerisine taşırım onu düşünmekteyim. Çıktığımız yolun sonu İnşallah hem bizim hem de Palular için hayırlı olur.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER