SON DAKİKA

Elazığ Fırat Gazetesi

Milletvekili Erol’dan zehir zemberek açıklamalar!

Milletvekili Erol’dan zehir zemberek açıklamalar!
Bu haber 17 Temmuz 2019 - 15:07 'de eklendi.

CHP Milletvekili Gürsel Erol, stadyum konusu ve Elazığspor ile ilgili gazetemize, zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Henüz inşaat çalışmaları başlamayan stadyumun ödeneğinin durdurulup durdurulmadığıyla ilgili bakanlığa yazı yazdığını ifade eden Milletvekili Erol; “Yıktığınız gibi stadyum o şekilde kaldı. Elazığlıları da anlamıyorum. Kimse kalkıp demiyor ki; “Kardeşim sen bu stadı yıktın da, niye yapmadın?” dedi. Elazığspor ile alakalı gerçekleştirilen son toplantıya neden katılmadığını da açıklayan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, toplantıları; “Yalan, dolan” diye nitelendirirken, siyaset kurumunun Elazığspor ile ilgili toplumda inanılmaz yanlış bir algı yarattığını savundu.

 

Haber: İbrahim KARAKULAK-Özel Haber

 

 

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, stadyum konusu ve Elazığspor ile ilgili zehir zemberek açıklamalarda bulundu…

“ÖDENEĞİN DURDURULUP DURDURULMAMASI KONUSUNU BAKANLIĞA SORDUK”

Hatırlanacağı üzere yeni stadyum inşaat çalışmaları, eski stadyumun yıkılmasına rağmen başlamamış ve ödeneğin durdurulduğu iddiaları kamuoyunda yer almıştı. Milletvekili Erol, ödenek konusunda bakanlığa yazı yazdıklarını ve gelecek olan cevabı kamuoyuyla paylaşacaklarını dile getirerek; “Yeni stadyum konusunda ödeneğin durdurulup durdurulmadığıyla ilgili ve 2019 yatırım programına aktarılan ödenekle ilgili ilgili bakanlığa yazı yazdık. Çünkü ben bir ilin milletvekiliyim. Duyumlara göre açıklama yapmamam lazım. Elimde belge, bilgiye göre açıklama yapmam lazım. Milletvekilleri olarak bizim bakanlıklardan aklımızda olan konuları sorgulama yetkimiz var. Bunlarla ilgili bakanlıkların da bizlere cevap yazma, verme hakkı var. Daha doğrusu sorumluluğu var. Ödenek konusundaki yazdığımız yazıya cevap henüz gelmedi. Cevap gelir gelmez bunu da kamuoyuyla paylaşacağım.”dedi.

“ELAZIĞLILARI DA ANLAMIYORUM, KİMSE KALKIP DEMİYOR Kİ; “KARDEŞİM SEN BU STADI YIKTIN DA NİYE YAPMADIN?”

Stadyumun yıkımının tamamen yanlış olduğunu bir kez daha vurgulayan Erol, Elazığlıları da eleştirerek, bu konuda neden hesap sormadıklarını merak ederek; “Stadyum konusunun siyasi boyutunu şu şekilde anlatmak gerek; Elazığ Atatürk Stadyumu’nun yıkılması tam anlamıyla gereksiz ve anlamsız bir iştir. Düşünün ki kulübünüzün ligden düşme riski var, maçları taraftarın önünde oynatmıyorsunuz, sezon bitmeden stadyumu yıkıyorsunuz, kulübün zaten ekonomik sorunları var, farklı illere gönderiyorsunuz, maçları seyircisiz oynatıyorsunuz… Bu sorunların yanı sıra yıktığınız gibi stadyum o şekilde kaldı. Elazığlıları da anlamıyorum. Kimse kalkıp demiyor ki; “Kardeşim sen bu stadı yıktın da niye yapmadın?  Stadyumu yıkıyorsunuz ama neden sezonun bitmesini beklemiyorsun?” ifadelerde bulundu.

TOPLANTILARDA NEDEN YER ALMADI?

Elazığspor ile ilgili gerçekleştirilen son toplantıya neden katılmadığını da açıklayan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, toplantıları; “Yalan, dolan” diye nitelendirerek; “Resmen Elazığspor küme düşsün diye bütün imkanları kullandılar, şimdi de Elazığspor’u nasıl ayağa kaldıracağız diye kendi aralarında görüşmeler yapıyorlar. Bu toplantılar 3., 5. toplantılar oldu. Artık ben bu toplantıların hiç birine katılmıyorum. Çünkü hepsi yalan, dolan. Bir araya gelip konuşuyorlar ama ortada sonuç yok. Sonuç olmayan yerde toplantıya katılmayı da çok doğru bulmuyorum. Ben elimden geldiği kadar Elazığspor’a sahip çıkmıştım. Aynı şekilde sahip çıkmaya da devam edeceğim. Maaşımın bir bölümünü bağışlıyorum, deplasmanlarda konaklamalarla ilgili belediyelerimizle görüşüyorum. Aynı şekilde ben üzerime düşeni söz verdiğim gibi yaparak gündeme getireceğim.” şeklinde konuştu.

“SİYASET KURUMU ELAZIĞSPOR İLE İLGİLİ TOPLUMDA İNANILMAZ YANLIŞ BİR ALGI YARATTI”

Elazığspor’un ligden düşmesinin tek nedeninin sahipsizlik olduğunun altını da çizen Milletvekili Erol; “Siyaset kurumu Elazığspor ile ilgili toplumda inanılmaz yanlış bir algı yarattı. İnsanları önce umutlandırıp, daha sonra çaresiz bıraktılar. Elazığspor’un ligden düşmesinin tek nedeni, sahipsizlik.”diye konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.