SON DAKİKA

Elazığ Fırat Gazetesi

MİLLETVEKİLİ EROL’DAN, SİYASİLERE SERT UYARI!

MİLLETVEKİLİ EROL’DAN, SİYASİLERE SERT UYARI!
Bu haber 17 Temmuz 2019 - 15:11 'de eklendi.

“Duyumlarımız, Ak Parti İl Başkanlığı tarafından AK Parti Milletvekilleri ile ortak bir liste yapıldığı yönünde”

 

 

Bilindiği üzere geçtiğimiz gün Elazığ İl Özel İdaresi tarafından İŞKUR’da personel alımı ilanı yayımlanmış, verilen ilanda; 48 personel alınacağı açıklanmıştı. Binlerce başvurunun  olduğu personel alımında başvuru yapan vatandaşlar, işçi alımlarında adil şartlarda alımların  olmamasından dert yanarken konuya ilişkin çözüm önerisi CHP Milletvekili Gürsel Erol’dan geldi. Milletvekili Erol, alınacak personellerin noter ile birlikte herkesin huzurunda çekilecek kurayla belirlenmesi gerektiğini söyledi. Erol, aksi olması durumunda bedelini kötü ödeteceğini dile getirerek, AK Parti’yi ve milletvekillerini sert bir şekilde  uyardı. Erol; “Böyle bir hata yaparsanız bunun bedelini kötü ödetirim. Elazığ’da bu konuda toplumsal muhalefetin genişletilmesi ile ilgili her türlü eylemi yaparım. Sayın Cumhurbaşkanına mektup yazarım ve buradaki gerçekleri anlatırım. Bu böyle olmamalı. Bir uzlaşma içerisinde, birbirimizi kırmadan, dökmeden ortak değerler üzerinde vatandaşın adil haklarını koruyarak, kura çekimi ile bu sorun çözülmeli ama çözülmemesi halinde de sertleşeceğimi şimdiden söyleyeyim.” dedi.

 

 

Haber: Songül DURSUN-Özel Haber

Milletvekili seçildiği günden bugüne kadar fırsat buldukça zamanının büyük bölümünü Elazığ’da geçiren ve Elazığ’ın sorunlarıyla, taleplerini değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Erol ziyarette, bugünlerde Elazığ’ın gündeminde olan İl Özel İdaresi’ne personel alımı ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.

“ELAZIĞ’DA SİYASET TEKELLEŞMİŞ”

Milletvekili Erol, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Kentte yaşayan herkesin devletin personel alımı ile ilgili herkes hak sahibidir.” diyerek şunları kaydetti; “Bugünlerde Elazığ kamuoyu gündemini yakından ilgilendiren önümüzdeki süreçte de belki Elazığ’daki siyasetin farklı boyutlara  geleceği bir gerekçe olan Özel İdare’ye personel alımı… Duyumlarımız ve vatandaşlarımızın bize ilettiği Ak Parti İl Başkanlığı tarafından AK Parti Milletvekilleri ile ortak bir liste yapıldığı.  Alınacak olan 48 kişinin şimdiden tespit edildiği ile ilgili değişik yorumlar da geliyor. Siyasi, menfaat, ekonomik menfaat sağlandığını duyuyoruz. Bu doğru veya yanlış bilemem ama vatandaşlarımızın böyle bir kaygısı var. Ben Elazığ’a geldiğim günden beri hep söylüyorum. Elazığ’da siyaset tekelleşmiş, ticaret tekelleşmiş, kamu bürokrasisi tekelleşmiş. İstihdam alımları, işçi alımları tekelleşmiş. Bu böyle olmamalı… Yani devletin  işleyişinde  bütün unvanların, görevlerin kendine göre sorumlulukları, etki ve yetki alanları  var. Siyaset kurumu ve siyasetçiler evine ekmek götürme mücadelesi veren, çoluk çocuğunun rızkını kazanmak için çaba sarf eden insanlar arasında bu tür işçi alımlarında taraf olmamalı. Tam tersine adil olmalı. Yani bizim oraya bir iki isim vermemizle bu sorun çözülmez. Bu kentte yaşayan herkesin devletin aldığı bir personel alımı ile ilgili herkes hak sahibidir. Çünkü hepsi devlete karşı sorumluluklarını yerine getiren, vatandaşlık görevlerini yerine getiren bu kentin değerleridir. Biz bunlar arasında taraf olmamalıyız. Tam tersine adil olmalıyız. “

“ELAZIĞ VALİLİĞİ ÖNÜNDE EYLEM YAPACAĞIM”

Sözlerini sürdüren Erol, “Ben bugün ilimizin valisi ile de görüştüm. AK Parti Milletvekillerinden  Tolga Ağar ile de görüştüm. Diğer milletvekillerimizi de arayacağım. Böyle bir şey olması halinde eğer siyaset kurumu ve siyasetçiler bu 48 kişinin alımı ile ilgili biz iktidar partisiyiz.  İnisiyatif bizde, siyasi irademizi bu yönde kullanıyoruz derlerse, ben Elazığ Valiliği önünde eylem yapacağım ve bu işin mağdurlarını ve Elazığ’ın bütün kamuoyunu gelin hakkınıza sahip çıkın diyeceğim. Artık yeter! Siyaset kurumu senin emeğini, hakkını yurttaşlık hakkını elinden almamalı ve sen de bu hakkına sahip çık.”  diye konuştu.

“ÜSLUBUMDA, TARZIMDA DAHA DA SERTLEŞECEĞİM”

Personel alımının kura çekimi ile belirlenmemesi halinde üslubunda sertleşeceğini kaydeden Vekil Erol; “Benim hem Valimize hem de Tolga Bey’e önerim şu oldu; Mülakat yapılmadan meslek gruplarına göre müracaatlar sınıflandırılmalı. Noter huzurunda ve herkesin huzurunda kura çekilmeli. En azından insanlar kurada şanslarını denesinler, kurada çıkmayanlar da şunu bilsinler ki ne yapalım kısmet değilmiş diyerek kaderlerine razı olsunlar. Ama diğer şekilde bu personel alımına siyaset kurumu müdahale ederse ki ben Elazığ’da buna asla müsaade etmeyeceğim. Bizim görevimiz insanlar arasında taraf olmak değil tam tersine adil bir şekilde haklarını aramak. Bunu yaparlarsa Elazığ’da bundan sonra siyaset değişecek. Üslubumda, tarzımda daha da sertleşeceğim. Hangi noktaya  bizi taşırsa taşısın Elazığlı hemşehrilerimizin  hakkını arayacağız.” ifadelerini kullandı.

“SAYIN CUMHURBAŞKANINA MEKTUP YAZARIM, BURADAKİ GERÇEKLERİ ANLATIRIM”

“Ben Elazığ’da sadece CHP’lilerin milletvekili değilim. Ben Elazığ milletvekiliyim.” diye konuşan Erol;  “Bana oy veren, vermeyen Elazığlı herkesin milletvekiliyim, herkesin temsilcisiyim. Hereksin hakkını aramak da benim hem ahlaki hem de siyasi sorumluluğum. Ve sizin gazeteniz aracılığı ile de siyaset kurumlarını, AK Parti’yi ve milletvekillerini uyarıyorum. Böyle bir hata yaparsanız bunun bedelini kötü ödetirim. Elazığ’da bu konuda toplumsal muhalefetin genişletilmesi ile ilgili her türlü eylemi yaparım. Sayın Cumhurbaşkanına mektup yazarım buradaki gerçekleri anlatırım. Bu böyle olmamalı. Bir uzlaşma içerisinde birbirimizi kırmadan dökmeden ortak değerler üzerinde vatandaşın adil haklarını koruyarak, kura çekimi ile bu sorun çözülmeli, ama çözülmemesi halinde de sertleşeceğimi şimdiden söyleyeyim.” dedi.

İlimizin sorunları ile ilgili hem Elazığ bürokrasisinde  hem de Ankara bürokrasisi ile görüşüp bunları gündeme getirmekle ilgili sürekli Elazığ’da olduğunu ifade eden Milletvekili Erol Maden İlçesindeki trafiğe kapalı olan köprü hakkında da Elazığ Valisi ve Karayolları Bölge Müdürü ile görüştüğünü söyledi.

“KÖPRÜNÜN YENİDEN TRAFİĞE AÇILMASI İLE İLGİLİ TALEPTE BULUNDUK”

Erol; “İstanbul seçimleri sonrasında Elazığ’a geldik. İlçelerimizi  gezip, STK’larımızı, mahallelerimizi gezip hem sorunlarla ilgili hem de yaşanan olaylar ve beklentilerle ilgili tespitler yapıp bu tespitlerle alakalı neler  yapabiliriz diye Elazığ’dayız. Maden İlçemizdeki Camiikebir bölgesinin afet bölgesi ilan edilmesine  yönelik, orada yaşanacak sürecin ileriki dönemlerine yönelik yaşanabilecek mağduriyetlerle ilgili Maden’e gittik. Oradaki vatandaşlarımızı hemşehrilerimizi bilgilendirdik. Benim Maden ile  ilgili düşüncem şu; Maden’in yalnızca belli bir bölgesi  afet bölgesi ilan edilmesin. Maden’in tümü afet bölgesi ilan edilsin. Yani şayet Maden taşınacaksa Maden’in tümüyle taşınmasın… Maden’de yaşayan bütün insanların aynı yasadan yararlanması, Çünkü Camiikebir Mahallesi Maden’nin merkezi. Günlük yaşamın, ticaretin döndüğü bir merkez. O merkezi kamulaştırıp boşalttığınız zaman diğer bölge artık ne köy ne de ilçe olarak kalması söz konusu değil. Zamanla oradaki insanlar da göç edeceği için, göçten kaynaklı mülklerini satamayacakları için, devletten kaynak alamadıkları için inanılmaz bir mağduriyet yaşayacaklardır. Bugün Maden’de yaşanan olay vatandaşların ihmalinden kaynaklanan bir sorun değil… Tamamen oradaki işletmenin yanlış uygulamasından kaynaklı ve zamanında tedbir alınmamasından kaynaklı vatandaşın yaşadığı bir mağduriyet… Bu mağduriyete sahip çıkmak ve toplumu orada bilgilendirmek için geldik. Ve orada Maden’e  giriş köprüsünün güvenlik riskinden dolayı kapandığını gördük. Bu konu ile ilgili İlimizin Valisi ile ve Karayolları Bölge Müdürü ile de görüştük. Oradan ağır tonajlı araçların geçişine izin verilmeden yine küçük araçların geçişine izin verilmesi ve köprünün yeniden trafiğe açılması ile ilgili talepte bulunduk.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER