SON DAKİKA

Elazığ Fırat Gazetesi

FHGC’den 10 numara etkinlik!

FHGC’den 10 numara etkinlik!
Bu haber 11 Ocak 2019 - 14:06 'de eklendi.

10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti tarafından program düzenlendi. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren FHGC Başkanı ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem, gecede gazeteciliğin kolay tarafı olmadığını ifade ederek alanda emek sarf eden bütün meslektaşlarını plaketle ödüllendirmenin haklı gururunu yaşadı. Geceye katılan isimler ise FHGC’nin ev sahipliğine teşekkür ederek geceyi 10 numara şeklinde tanımladı.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN

FHGC tarafından 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle geçtiğimiz akşam program düzenlendi. Sultan Sarayı’nda gerçekleştirilen programa; Elazığ Vali Yardımcısı Mehmet Feyzi Dönmez, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz,  İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül,  Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Cebeci, İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, AK Parti 26. Dönem Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Siyasi Parti İl Başkanları, Elazığ Belediye Başkan Adayları, kurum müdürleri, ilçe ve belde belediye başkanları, STK Temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

ERDEM, 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜNÜN KAZANIMLARINDAN BAHSETTİ

Programın açılış konuşmasını yapan ve sözlerine katılımcıları selamlayarak başlayan Başkan Erdem, “Saygıdeğer protokol, çok kıymetli ve sevgili meslektaşlarımız 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde bir arada olmaktan ve bu özel günü birlikte karşılamaktan son derece hoşnut olduğumu ifade ederim. Sözlerime ise basın şehitlerimize ve tüm şehitlerimize rahmet dileyerek başlamak istiyorum. Böylesi bir günü kutlarken bu özel günün tarihçesine atıfta bulunmamak olmaz. Hepinizin malumu olduğu özere bu gün basın emekçilerinin kazanımıdır. 212 sayılı yasa ile basın mesleğini icra edenlerin sosyal haklarında bir takım düzenlemeler oldu.  Bu dönem Türk basınında bir dönüm noktası olarak kabul edildi ve bu özel gün çalışan gazeteciler günü olarak kutlanmaya başlandı” dedi.

 ERDEM: GAZETECİLİĞİN KOLAY TARAFI YOK!

“Basın sadece kamuoyunu aydınlatmak ve bilgilendirmek gibi görevlerle donatılmakla kalmaz” diyen Erdem, “ Basın aynı zamanda demokrasinin vazgeçilmez unsurudur.  Gazetecilik mesleğini, ilkeleriyle kendilerine düstur edinmiş olan gazetecilerimiz, devlet ve halk arasında köprü vazifesi kurmaktadır. Halkın talep ve beklentilerini en iyi şekilde yansıtarak kamusal bir görevi de yerine getirmektedir. Özetle gazeteciliğin kolay tarafı yok. Gazetecilik heyecan ve hareket mesleğidir. Gazetecilik memurluk değildir. Bu meslekte gece gündüz mefhumları düşünülemez.  Zaten gazetecilik böyle düşünenleri de bünyesinde barındırmaz” ifadelerini kullandı.

ERDEM, FHGC’NİN FAALİYETLERİNİ AKTARDI

FHGC’nin 30 yıllık köklü bir geçmişi olduğuna da vurgu yapan Erdem, “40’ı sarı basın kartı sahibi olmak üzere 100’e yakın üyemiz mevcut. 11 aylık süre içerisinde bu köklü cemiyetimize yakışan işleri hayata geçirme çabasında olduk. Sizleri fazla sıkmadan kısaca neleri gerçekleştirdiğimizi aktaracağım. İlk olarak üyelerimizle hızlı bir şekilde iletişim sağlamak adına SMS hattımızı son derece aktif tuttuk. Ardından ise cemiyetimizi, cemiyetimize yakışır bir yere taşıyarak içerisini de ona göre dekore ettik. Üyelerimizin sorunlarını kendi sorunlarımız olarak görerek, onların sorunlarına eğildik ve Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz ile imzaladığımız protokol sayesinde alanda görev yapan meslektaşlarımızın ulaşımını ücretsiz bir hale getirdik. Farklı seminerler gerçekleştirdik. Birlik ve beraberliğin perçinleştiği bir ay olan Ramazan ayında üyelerimiz ile birlikte iftar sofrası etrafında buluştuk. Bu tarz etkinlikleri daha sık yapmak istemekteyiz” dedi.

ERDEM, ALANDA OLAN MESLEKTAŞLARIMIZI ÖDÜLLENDİRDİK!

Sözlerini sürdüren ve geleceğe yönelik planlarından da bahseden Erdem, “Bu gece de plaket takdim edeceğimiz arkadaşlarımızın da alanda aktif olup olmadıklarını çalıştıkları kurumdan öğrendik ve plaket takdim edeceğimiz kişilerin üyemiz olup olmadığına bakmadık. Sadece alanda emek sarf eden gerçekten çalışan isimler ödüllendirilsin istediğimizden böyle bir şey yaptık.  FHGC olarak önümüzdeki süreç ile ilgili de güzel planlamalarımız var.  Hafta sonları üyelerimizi çevre illere geziye götürmeyi planlamaktayız. Daha sonraki süreçlerde ise ülkemizin tarihi yerlerine geziler organize etmeyi istiyoruz. Bizim üyelerimiz farklı illeri gidip görürken, farklı illerden kentimize gelecek olan misafirlerimize de, bizler kentimizin değerlerini yansıtmak istiyoruz.  Sonuçta ilimizin örnek bir şehir haline gelmesinde basınımızın etkisini küçümseyemeyiz.  Bu duygu ve düşüncelerle, şahadet şerbetini yudumlayan şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, tüm basın camiasının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. İnşallah hep birlikte nice güzel haberlere imza atabiliriz” dedi.

ERDEM, GECE DE EMEĞİ GEÇENLERİ UNUTMADI

Sözlerinin sonunda bu gece de emeği geçenleri de unutmayan Erdem, “Az önce de ifade ettiğim gibi bu sene bir ilki gerçekleştirerek alanda çaba sarf eden tüm gazetecilerimize de ödül verecek olmanın da haklı gururunu yaşıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha güzel etkinlikleri de hayata geçiririz. bütün faaliyetlerimizi ve bu geceyi birlikte düzenlediğimiz yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma ikinci başkan Ahmet Toprak’a, yönetim kurulu üyelerimiz; Songül Dursun’a, Çeşminaz Öztürker’e, İbrahim Varlı’ya, İbrahim Menengiç’e ve Hüseyin Gazi Orhan’a ve bizi bu özel günde yalnız bırakmayan tüm katılımcılara teşekkür ederim” diyerek tüm katılımcılara güzel bir gece dileyerek sözlerini noktaladı.

YANILMAZ:  ÖZEL GÜNÜNÜZDE SİZLERİ YALNIZ BIRAKAMAM!

Erdem’in ardından söz alan ve basınla ilişkilerinin her daim iyi olduğunun notunu düşen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Sizlerin varlığı sizlerin gücü, sizlerin dik duruşu bizim gücümüz, bizlerin varlığı anlamına geliyor. Sizlerin aracılığı ile Elazığ dışında yaşayanlar; Elazığ’ın sosyal hayatını, musikisini, kültürel hayatını biliyorlar. Sizlerle her zaman bir arada olmaya özen gösterdim. Önümüzdeki sene sizinle Elazığ Belediye Başkanı olarak olamasam da yine sizlerle olmaya özen göstereceğim” diyerek 2020’de de gazetecileri bu özel günlerinde yalnız bırakmayacağını kaydetti.

VEKİL EROL, DUYGUSAL BİR KONUŞMAYA İMZA ATTI

Başkan Yanılmaz’ın ardından CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol söz aldı. Geçtiğimiz günlerde annesini kaybeden ve duygusal anlar yaşayan Milletvekili Erol, “Aslında bugün aranızda sizinle bu güzel günü kutlamak için önceden program yapmıştık. Ama kısa bir süre önce annemin vefatından dolayı yine de sizlere bir merhaba demek için geldik. Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Hayatta her şey geçici. Mevkiler, makamlar, varlığınız, servetiniz, inanın ki bunların hiçbir değeri yok. Bir şeye ihtiyaç duyduğunuzda aslında bu fani dünyada sahip olduğunuz her şeyin hiçbir şey olmadığını anlıyorsunuz. Onun içindir ki bir şeylere sahip olmak değil, giderken arkanızda iz bırakabilmek, giderken arkanızdan Allah razı olsun dileklerinde bulunarak iyi temennilerde bulunmak” diyerek Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile siyasi nezaket içerisinde çalıştıklarını ve 31 marttan sonra seçilecek kişi ile de aynı siyasi nezaketi yaşamak istediğini kaydetti.

DÖNMEZ: BİZLER SİZLERİ MESAİ ARKADAŞI OLARAK GÖRÜYORUZ!

Son olarak söz alan Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez ise; “Basın mensupları kamuoyumuzun en doğru, en eksiksiz bir şekilde bilgiye ulaşmasını sağlayan ve topluma aracılık eden önemli bir demokrasi unsurudur. Bu manada demokrasinin gerçekten geliştirilmesi için siz basın mensuplarının bizlere verdiği bilgiler büyük önem arz etmektedir. Çok zor şartlar altında; karda, kışta, savaşta, barışta yeri geliyor polisle beraber çatışmada, bugün bile kendi gününüzde bile çalışıyorsunuz. Siz gazeteci arkadaşlarımıza bu manada emeklerinizden dolayı ben teşekkür ediyorum. Biz sizleri mesai arkadaşlarımız olarak görüyoruz. Çünkü bizim yaptığımız, belediyelerimizin yaptığı veya diğer gruplarımızın yaptığı bütün işleri bütün halkımız sizlerin sayesinde haberdar olup sizler sayesinde bunlardan bilgi sahibi oluyor” ifadelerine yer verdi.

GAZETEMİZ FIRAT’TA GECEDEN ÖDÜLLE DÖNDÜ

Protokol konuşmaları sona erer ermezde alanda çalışan gazetecilere günün anısına plaket takdim edildi. Gazetemizde alanda çalışan tüm arkadaşlarımızda bu gece ödül alanlar arasındaki yerini aldı. Gecede toplamda 80 gazeteci ödüle layık görüldü.

FHGC’YE KATKI SUNANLARDA UNUTULMADI

Başkan Erdem FHGC’ye katkı sunan kent protokolünü de unutmadı ve Vali Çetin Oktay Kaldırım adına plaketi  Vali Vekili Mehmet Fevzi Dönmez’e takdim etti.  Ardından Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a da plaket takdim etti. Gecede plaket takdim edilen isimler arasında AK Parti 26. Dönem Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmetali Dumandağ’a da plaketleri bizzat takdim edildi.  ETSO Başkanı  Asilhan Arslan ve Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbeddin Demirdağ’ın ödüllerini de kendi camialarından geceye  katılan isimler aldı.

DUYGUSAL HEDİYELER DE TAKDİM EDİLDİ

En duygusal hediyelerden biri CHP Milletvekili Gürsel Erol’a verildi.  Vekil Erol’a sadece plaket değil, ‘Anneniz annemizdir’ diyerek annesi ile çekildiği bir fotoğraf karesi hediye edildi. Bünyamin Eroğlu’nun oğlu Fatih Eroğlu’na da yine sadece plaket değil; babası Bünyamin Eroğlu’nun bir fotoğrafı takdim edildi.  Plaket takdim törenin ardından gece keyifli bir akşam yemeği ve de Kürsübaşı etkinliği ile devam etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER