SON DAKİKA

Elazığ Fırat Gazetesi
H. Vehbi Coşkun
H. Vehbi Coşkun

CUMHURBAŞKANI VE AYAR!..

CUMHURBAŞKANI VE AYAR!..
Bu haber 08 Şubat 2019 - 7:55 'de eklendi.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın tavan yapan sebze ve meyve fiyatları için yaptığı açıklama gündemde…
Alım gücü tükenen halkın zamlı fiyatlar karşısında yaşadığı büyük mağduriyet üzerine, Cumhurbaşkanının; “Gerekirse bir ayar çekeriz!” ifâdesi, Tv’lerdeki tartışma programlarının konusunu belirledi yine.
Biz sebze ve meyve fiyatlarına değil, Elazığ’a çekilen “ayar” konusuna değineceğiz?
Cumhurbaşkanı’nın seçim gezileri arasında Elazığ da yer alıyor.
Ve dikkât edin, bu günlerde Elazığ’da içten içe bir hareketlilik yaşanıyor!
Cumhurbaşkanı gelmeden, Şehir Hastanesi’nden tutun Elazığspor’a varıncaya kadar öyle gelişmeler var ki; halkın hoşnut olmadığı konularda Elazığ’a “ayar” mı çekiliyor dersiniz?..

***

AK PARTİ’NİN YENİ YÖNETİMİ?
AK Parti Elazığ Teşkilâtı’ndan başlayalım…
Yeni yönetimde yer alan isimler açıklanınca, alışkın olunmadık bir tartışma başladı ve devam ediyor?
Eleştiriler hâd safhada…
Ancak hiç kimse yeni yönetimdeki isimleri “liyakat” esaslarına göre değerlendirmiyor!
Uygun mu, yeterli mi, yetenekli mi, partiye katkısı ne olur?
Bu soruları soran yok!
Efendim milletvekillerinin listeden haberi yokmuş?
Eh adam otorite ya, almış eline listeyi değerlendirme yapıyor güya…
“İyi de yeni yönetimdeki arkadaşları ben tanımıyorum!”…
Arkadaş sen tanısan ne olur, tanımasan ne olur?
Milletvekilinin il yönetimine seçilen isimlerden haberi olsa ne olur, olmasa ne olur?
İl başkanı var, bırakın da ekibini kursun da çalışsın arkadaş!..
Olmaz! Biz alışmışız ya ahbap-çavuş ilişkisine!
İl başkanı da iyi yaptı; Bir basın toplantısı düzenledi ve Elazığ İl Başkanlığı yeni Yönetim Kurulu Üyeleri’ni tanıttı kamuoyuna!
Tanımayan kaldı mı arkadaşlar?

***

FETHİ SEKİN “ŞEHİT” DEĞİL Mİ?
Şehir Hastanesi’ne ilişkin birçok yazı kaleme aldım…
Cumhurbaşkanı’nın Elazığ Mitingi’nde halka hitâp ederken bizzât; “Şehir hastanemizi yakında hizmete açıyoruz. Hastanemize yakışan bir isim olarak Kahraman Şehit Fethi SEKİN’in ismini veriyoruz” diye duyurduğu kararın uygulanmasında eksik kalındığını defalarca haykırdım bu köşeden?
Cumhurbaşkanının açıklamasına rağmen, Ağustos ayı ilk haftasında alelacele hizmete sokulan binanın üzerinde yer alan tabelâda; “Elazığ Şehir Hastanesi” yazıyor, şehidimizin ismi bulunmuyordu?
Yazdım, “olmaz” dedim, kamuoyu adına bu eksikliğin giderilmesini istedim.
Sağlık İl Müdürlüğü; “Elazığ Fethi SEKİN Şehir Hastanesi” başlığıyla resmî yazılar yazıyor, “Şehit” ibâresine yer vermiyordu?
Yazdım, “Hiçbir haberde ‘Şehit’ ibâresi geçmiyor?” diye vurguladım…
Yazdım, “Kahraman’ denilmesin, ‘Polis’ olduğu da söylenmesin ama,‘Şehit’ unvanının kullanılmaması O’na en büyük haksızlıktır!” dedim…
“Düzeltin bu yanlışlığı da; “Şehit Fethi SEKİN Şehir Hastanesi” şeklinde tam ismini kullanın!” diye çağrıda bulundum?
Dün alelacele bir haber geçti, Cumhurbaşkanı’nın gelişi öncesinde “ayar” çekildi; “Elazığ Fethi SEKİN Şehir Hastanesi” diye binanın üzerine yeni tabelânın yerleştirildiği bildirildi?
Baktım fotoğraflara “Elazığ” yazıyor da “Şehit” ibâresi yine yok?
Mâdem uzun geldi bu isim size; “Elazığ” yazması şart mıydı? Onun yerine 5 harfli “Şehit” kelimesini kullanıp, daha da kısaltma imkânınız bile vardı?
Tam da “Gönül Belediyeciliği” derken Cumhurbaşkanı; Gönülden istemeyenler, “Şehit” ibâresine gönülsüz yaklaştıkları için yapamadılar / yapmadılar bu eklemeyi, Allah’ın verdiği unvanı kullanamadılar şehidimize ve kuru bir “Fethi SEKİN” ismine takıldı kaldılar!
Sizin ihmâliniz ya da kastınız nedeniyle gelecekte soracak çocuklarınız veya torunlarınız…
“Kim Fethi SEKİN?” diye, sonra da ekleyecekler “Şehit değil mi?”…

***

ELAZIĞSPOR’A AYAR MI ÇEKİLDİ?
31 Ocak 2019 futbolda Ara Transfer Dönemi’nin sona erdiği tarihti…
Oyuncu kadrosu tamamen dağılan Elazığspor, transfer yasağını kaldırmak zorundaydı, aksi taktirde 31 Ocak 2019 Elazığspor Kulübü’nün tarihe karıştığı tarih olacaktı!
İlgisizlik, duyarsızlık ve bu kavramları doğuran sâhipsizlik, 52 Yıllık çınar Elazığspor’u kapanmaya götürürken; bağrı yanan Elazığ Halkı’nın isyanı Ankara’dan duyulmaya başlamıştı bile?
Genel Seçimler öncesinde dönemin Başbakanı tarafından verilen sözler, Yerel Seçimler öncesinde videolarla hâfıza tazeleme konusunda hayli etkili oldu!
ElazığsporTaraftarı’nı Atatürk Stadyumu’nda oynanan maçlarda tribünde yer alan birkaç 100 gençten ibâret sayanlar, Elazığ’da, Türkiye’de veya dünyanın bir başka köşesinde yaşayan yüzbinlerce Elazığlı’nın bordo-beyaz sevdâsından haberi olmayanlardı?
Neticede; durum iyi değildi ve Cumhurbaşkanı’nın Elazığ’a gelişi öncesinde “ayar” çekildi!..
Ancak, Vali ile ETSO Başkanı’nın kontrolündeki harekât, 31 Ocak 2019 Tarihi’ni Elazığspor’un hayata dönüş tarihi olarak tescil etmiş oldu…
Kamuoyu, Vali ile ETSO Başkanı’nın kontrolündeki ayara güveniyor ve Elazığspor’un sâdece günü kurtaracak değil, geleceği inşâ edecek projelere kavuşturulabileceğini tahmin edebiliyor artık!..

***

TÜRK OCAKLARI İLE AHDE VEFÂ…
Çarşamba günü Elazığ Ahde Vefa Derneği’nin Organizasyonunda “Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Modernleşme Hareketleri” konusunu, Elazığ’ın yetiştirdiği değerlerden biri olan Prof.Dr. Ahmet AKSIN’dan büyük bir keyifle dinledik. Kutluyorum hocamı…
Elazığ’da görmeyi arzuladığımız, güzel olduğu kadar gerekli icraatlara imza atan iki ismi de anmak istiyorum bu vesileyle…
Belki diğer STK’lar da bakar, örnek alır ve zor ama kendilerine bir “ayar” çekerler umuduyla?..
Elazığ’da tarihî ve millî misyonuyla faaliyet gösteren Türk Ocakları Elazığ Şubesi ve ona büyük ivme kazandıran genç akademisyen Dr Birol BULUT ile emekliliği nedeniyle köşesine çekilmeyip içindeki vatan, millet ve bayrak aşkını hizmete dönüştürüp, Ahde Vefâ Derneği’ni kurarak birleştirici vasfıyla herkesi biraraya getiren Burhanettin ÖZDOĞAN…
Gönülden kutluyorum her iki değerimizi de, ayrı ayrı teşekkür ediyorum icraatlarından duyduğumuz memnuniyet vesilesiyle…

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER