SON DAKİKA

Elazığ Fırat Gazetesi

Başkan Vekili Eren; “Yönetim kurulu bireysel oyun alanı haline dönüştü”

Başkan Vekili Eren; “Yönetim kurulu bireysel oyun alanı haline dönüştü”
Bu haber 07 Temmuz 2018 - 13:22 'de eklendi ve 875 kez görüntülendi.

Hacı Murat Yümlü başkanlığındaki yönetim kurulunda istifa depremi sürüyor. Bu kez istifa eden Başkan Vekili Feti Ahmet Eren oldu. Eren istifa nedenini açık açık anlatırken; “…aykırı birçok uygulama ile karşılaştım… Elazığspor Yönetim Kurulu “kurul” hüviyetini tümüyle yitirmiş, bireysel bir oyun alanı haline dönüşmüştür. Bu tarz nedeniyle sadece kulübümüz kötü yönetilmiyor, 3.lig oyuncuları transfer ediliyor, transfer tahtasını açmak için siyasilerden medet umuluyor ve buna karşılık hiçbir varlık gösterilemiyor. Bu yapının kulübümüze fayda değil zarar getirdiği ortadadır. Bu nedenle acilen yönetim kurulu ve ilgili kurulların yenilenmesini önemsiyorum.”açıklamasında bulundu.

Haber: İbrahim KARAKULAK

Elazığspor’da sular bir türlü durulmuyor. Yönetimde çatırdamalar her geçen gün sürerken, istifa kervanına yeni bir isim daha katıldı. Daha önce bir çok yönetici çeşitli nedenlerden ötürü mevcut yönetimden istifa ettiğini duyurmuştu. Çiçeği burnunda yönetim bu istifaların şokunu üzerinden atamazken başkanvekili olarak görev yapan Feti Ahmet Eren de sürpriz bir kararla istifa ettiğini duyurdu.

Başkan Vekili Eren’in istifa gerekçesi ve açıklaması aynen şöyle;

“Elazigspor’umuzun gerek sportif gerek kurumsal yönetim anlamında ciddi sorunlar yaşadığı bir dönemde bireysel bilgi, beceri ve deneyimlerimiz ile kulübümüze fayda sağlayabileceğimizi düşünerek aday olduk. Sayın başkan Hacı Murat Yumlu ile ekonomik ve sportif yönetim, altyapı, profesyonel izleme komitesi ve kurumsallaşma gibi konularda seçim öncesi bir araya geldik. İzlenecek yollar konusunda görüşerek hemfikir kaldığımız çalışma prensiplerini belirledik. Bu doğrultuda da kendisinin kurduğu yönetim ekibinde ,bende daveti üzerine yer aldım.

Kısa zamanda önemli transfer çalışmaları gerçekleştirdim. Bu süreçte hocamızı, başkanımızı ve yönetimdeki arkadaşlarımıza gerekli bilgi paylaşımında bulundum. geçen seneki futbolcuların alacaklarını ödemek için futbolcularla iletişime geçtim.”

“AYKIRI BİRÇOK UYGULAMA İLE KARŞILAŞTIM”

Ne yazık ki göreve başladıktan kısa süre sonra üzerinde uzlaştığımız yönetim anlayışının tam tersine bir tarz ile yine üzerinde anlaşılmış prensiplere aykırı birçok uygulama ile karşılaştım. Birebirde ve yapabildiğimiz kadarıyla bu yönetim tarzının uygunsuzluğunu çok defalar dile getirmeme rağmen duruma bir çözüm üretme çabam sonuçsuz kaldı.”

“MEVCUT YAPI ELAZIGSPOR’A ZARAR VERİYOR”                                           

“Çözüm için elimden gelen çabayı harcadım, sayın delegelerimizin bizlere olan inancı ile verdiği oyların gereği olarak ,kulübümüzün geçtiği finansal ve idari hassas süreci gözetip bu sıkıntılı yaklaşımın çözümü için yönetimde kalıp, elimden geldiğince çaba harcamaya çalıştım.

Ne yazık ki gelinen noktada kurumsallaşma, şeffaflık, ortak kültür iddiamızı bu yönetim tarzı ile daha fazla ilerletemeyeceğimiz ortadadır. Artık “temsili” yönetim kurulu üyeliğimin de pek bir anlamı kalmadığını üzülerek görmüş durumdayım. Ne yazık ki Sayın başkanımızın tek başına aldığı kararlardan dolay, Elazığspor Yönetim Kurulu “kurul” hüviyetini tümüyle yitirmiş, bireysel bir oyun alanı haline dönüşmüştür. Bu tarz nedeniyle sadece kulübümüz kötü yönetilmiyor, 3.lig oyuncuları transfer ediliyor, transfer tahtasını açmak için siyasilerden medet umuluyor ve buna karşılık hiçbir varlık gösterilemiyor.

Bu yapının kulübümüze fayda değil zarar getirdiği ortadadır. Bu nedenle acilen yönetim kurulu ve ilgili kurulların yenilenmesini önemsiyorum. Bu yenilenme adına yolu açmamız gerekiyor. Sonuç olarak, Ben Fethi Ahmet Eren bugün itibariyle yönetim kurulundaki Başkan vekilliği görevimden ayrılmayı bir zaruret olarak görüyorum.

Canımız Elazigspor’umuza birer taraftar olarak her zaman hizmet etmeye ve maddi manevi destek vermeye devam edeceğim.

Fethi Ahmet Eren

Elazigspor Başkan Vekili”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.