SON DAKİKA

Elazığ Fırat Gazetesi

AK Partili Belediye Başkanlarına sıkı markaj!

AK Partili Belediye Başkanlarına sıkı markaj!
Bu haber 15 Nisan 2019 - 17:20 'de eklendi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinden önce AK Parti tarafından bir manifesto yayımlanmış ve adayların bu manifestoya uygun hareket etmesi gerektiği üzerinde durulması istenmişti.  Seçimler bitti ve mazbatasına kavuşan AK Partili Belediye Başkanlarının hem vatandaşlara verdiği vaatler hem de manifestoya ne derece uygun hareket edip etmeyeceği genel merkez nezdinde sıkı bir şekilde takip edilecek. Fırat gazetesi olarak bizler de AK Parti’nin ilimizdeki en yetkin temsilcisi AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze’ye ulaşarak bu durumu değerlendirmesini istedik. Başkan Gürgöze, “AK Parti mensupları olarak milleti kandırmaya hakkımız yok” diyerek belediye başkanlarının vaatlerinin sıkı takipçisi olacaklarının altını çizdi.  Kamuoyunun sesi olmayı sürdüren gazetemiz Fırat da bu vaatlerin hayata geçirilip geçirilmeyeceğinin en sıkı takipçisi olacak ve sorumlu yayımcılık anlayışını yerine getirecektir.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN/ ÖZEL

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde vatandaşa verilen vaatler ve AK Parti’nin manifestosundaki başlıklar yakından takip edilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı sonrasında AK Parti Genel Merkezi belediye başkanlarının attığı her adımı yakından izleyecek. Bu kapsamda, belediye başkanlarının seçim öncesinde halka verdiği sözlerin gerçekleşip gerçekleştirmedikleri kontrol edilirken, manifestoda yer alan başlıkların ne kadarının uygulandığına da bakılacak.

MANİFESTOYA UYGUNLUK!

AK Parti’nin seçim manifestosunda yer alan parsel bazlı yoğunluk artışlarının önüne geçilmesi, kamu yararı gözetmeyen değişikliklere izin verilmemesi, yapılaşma ve imar durumu değişikliklerinin şeffaflaşması, temel altyapı sorunlarının tamamen çözüme kavuşturulması, şehirleri çarpık yapılaşma ve deprem riskinden arındırmaya yönelik adımlar yakından izlenecek. Ayrıca, her şehrin tarihini, hikâyesini ve dokusunu korumaya yönelik önlemler, çevreye duyarlı, geri dönüşümü önceleyen, doğaya ve şehirde yaşayan tüm canlılara saygılı şehirler, sosyal belediyecilik anlayışı, kadın, genç, yaşlı ve engellilere hizmet verecek şekilde geliştirilmesi gibi başlıklar genel merkez tarafından titizlikle takip edilecek. AK Parti Genel Merkezi’nin Belediye Başkanlarını bu denili titizlikle takip edecek olmasını bizler de Fırat gazetesi olarak; AK Parti’nin ilimizdeki en yetkin ismine AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze’ye sorduk.  İşte Başkan Gürgöze’nin gazetemize özel yaptığı açıklamanın detayları…

 

“MİLLETİ KANDIRMAYA HAKKIMIZ YOK”

AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, “Seçim süresince adaylarımızın tamamını sadece il belediyesine değil, ilçe ve belde belediyelerimizdeki belediye başkan adaylarımızın tamamına şunu söyledim: Gerçekleştirebileceğiniz, hayal ürünü olmayan ve gerçekten eldeki kaynakları göz önünde bulundurarak, milletimizin karşısında olun. AK Parti mensupları olarak milleti kandırmaya hakkımız yok. Milleti kandırmadan gerçekleştirebileceğiniz projeleri vaat edin dedik” ifadelerini kullandı.

“12 BELEDİYE BAŞKANIMIZA DA DESTEK OLACAĞIZ”

Bu konuda hassas olduklarının altını çizen Başkan Gürgöze, “Başkanlarımız, milletimize taahhüt ettiği vaatleri gerçekleştirmeli. Vaat edilen projelerin hayata geçmesi noktasında AK Parti olarak, elimizden gelen her türlü desteği tüm belediye başkanlarımıza vereceğiz. 12 belediye başkanımızı destekleyeceğiz. Siyasi olarak hangi bakanlıkta işleri olursa destek olacağız” diyerek belediye başkanlarının destekçisi olacaklarını belirtti.

“VAATLERİN TAKİPÇİSİ; BİZ VE GENEL MERKEZİMİZ OLACAK”

Sözlerini sürdüren Gürgöze,  “Ancak öte taraftan teşkilat olarak da il,ilçe ve beldede belediye başkanlarının vaat ettikleri projeleri hayata geçirip geçirmediklerinin takipçisi olacağız. Çünkü biz AK Parti olarak millete yapamayacağımız şeyleri vaat etmedik. Bunun takipçisi biz ve genel merkezimiz olacak. Zaten belirli periyotlarla, belediye başkanlarına dair değişen periyotlarla raporlar isteniyor bizlerden. Bizde taahhüt edilen projelerin ne kadarını belediye başkanlarımızın yerine getirip getirmediği noktasında da partimizin çalışmaları var” dedi.

“PARTİMİZDEKİ İŞLEYİŞ SÜREKLİ BÖYLE”

AK Parti Belediye Başkanlarına yakın bir markaj söz konusu olacak diyebilir miyiz?  Şeklindeki sorumuzu da yanıtlayan Gürgöze, “Tabi ki diyebiliriz. Sürekli böyle bizim partimizde işleyiş” diyerek partilerindeki kurumsal yapıya da dikkat çekti.

GAZETEMİZ FIRAT DA VAATLERİN TAKİPÇİSİ OLACAK!

Her daim medya kuruluşlarının kamuoyunun sesi olması gerektiğini belirten Gazetemiz Fırat’ın yetkilileri de belediye başkan adaylarının sıkı markaja alınmasının güzel bir uygulama olduğunu belirterek, sorumlu yayımcılık anlayışı gereği Elazığ halkına verilen vaatlerin  gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceğinin en sıkı takipçilerinden birinin de gazetemiz olacağını vurguladı.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER