BİZİM ÜLKEMİZ ÇOK MU ZENGİN?

Basında bu haberi okumuş olmalısınız, hani Ekmeleddin İhsanoğlu adında bir Cumhurbaşkanı adayı vardı ya. O şimdi MHP’nin İstanbul Milletvekilidir. Seçildiğinden bugüne hiç sesini duyamamıştık. Nihayet geçenlerde konuştu. Bakın ne için konuştu ve yasa teklifi verdi: “Türkiye de ve dışarıda yaşayan Hanedan mensupları zor durumdalar ve sıkıntı çekmekteler. Onlara sahip çıkmalı ve Devletimiz de onlara yardım eli uzatmalıdır. Bunların tespitinin yapılması ve başvuruları halinde maaş bağlanması, sağlık hizmetlerinin giderilmesi ve de okuyan çocuklarının da öğrenim masrafları karşılanmalıdır.‘’ dedi. Ve bu yasa teklifini Meclis Başkanlığına verdi. Bu konuda Osmanlı Hanedanı hayranı veya seveni olan Milletvekilimize bir iki sözümüz var.

1- T.C. Devleti hanedanlığı kaldıralı yıllar oldu haberiniz yok anlaşılan. Onlara çok acıyor ve sempati duyuyorsanız siz ve yandaşlarınız el uzatsa çok iyi olacaktır. Bildiğimiz kadarı ile sizin ve dostlarınızın durumları çok iyidir. Her şeyi Devlete yüklemekten de vazgeçin lütfen…

2- Bu kişiler ne kadardır? Kaçı Türk vatandaşıdır? Yurt dışında yaşayanlar bugüne kadar nasıl geçindiler? Bildiğimiz kadarı ile bu konuda yapılmış bir araştırma da yok. Sanırım vekilimizin tanıdıkları birkaç kişi var. Benim de Amerika’da gördüklerim ve işittiklerim vardı. Tümünün durumları ve işleri de çok iyiydi.

3- Ülkemiz bu kadar çok yüksek bir ekonomik sıkıntı çekerken, dış borçlarımız yıllardan beri artarken, birde üç milyon Suriyeliye bakarken refah içindeymişiz gibi birilerine yardımda bulunmaya kalkmayı doğru bulamayız.

4-Aslında biz merhametli bir milletiz. Sizlerde her şeyi devlete bırakmadan şahsi imkânlarınız ölçüsünde gereken yardımlarda bulunabiliriz. Sayın Milletvekilimiz ve arkadaşlarının da bu doğrultuda bir şeyler yapacaklarından eminiz…

Hikmet   GÜRKAYNAK

ARAŞTIRMACI -YAZAR

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları
Haber Scripti: Medya İnternet