Muhammet Yalçın AZİZOĞLU

Muhammet Yalçın AZİZOĞLU

DÜŞLERİN ŞEHRİ ELAZIĞ

İletişim yöntemi olarak mobil web tabanlı ve birbiri ile etkileşimli platformlar kullanılarak sürdürülen, ‘sürekli’ bir iletişim yöntemi olan sosyal medya, yaşam alanı olarak insanların birbirleri ile etkileşimli iletişimlerini sürdürdükleri online platform ve araçların yarattığı sanal evreni seçer.

İletişim araçlarının gelişmesi ile dünya genelinde hızla yaygınlaşan sosyal medya bazı sahalarda değişimlere yol açmıştır. Özellikle reklam dünyasında köklü değişimlerin bu sektörün daha geniş halk kitlelerine ulaşmasına olanak sağlamıştır. Sosyal medya bireysel kullanımlar kadar kurumların toplumla iletişim kurma paydasında da faydaları göz önündedir.

Sosyal medya edebiyat sahasında, gazetecilik ve bunun paralelinde haber partalında da olumlu etkiler sağlamıştır.

Edebiyat sahasında okuryazar iletişimleri, eser paylaşımları, bir eserin toplumda yayılma ve duyulma potansiyelini sosyal medya kullanımı ile üst seviyelere çıkması olağan bir durum halini almıştır.

Edebiyat dünyasına yeni adım atmakta olan gençlerin kendini kanıtlama sahası, bazı yazarların zirveye giden yolda sıçrama yapacakları ortam olarak gördükleri sosyal medya ilimiz açısından son dönemlerde tanıtımına büyük katkılar sunmuştur.  ‘’CometoElazığ’’ çalışması ile bir şehrin nasıl reklamı ve tanıtımı yapılır açıkçası gördük ve yaşadık.

Bölgesel haberler ilimiz ile ilgili haberlerin halkımıza daha hızlı ulaşması gene sosyal medya ürünüdür.

Bu şehir düşlerin şehri olacaksa bu şehrin çocuklarının ve insanlarının sadece sosyal medyada değil her saha ve koşulda olağan üstü çalışması ile olacaktır.

Sosyal medya birçok kesimin eğlence dünyası, yalnızlığını paylaştığı gizemli bir bahçe, kimilerinin ürettiklerini teşhir ettiği vitrin, kimilerinin özlemini dindirdiği bir istasyon gibidir.

Bu noktada ilimizde en büyük üye ve müdavime sahip, ilimiz insanlarını bir araya getiren gurbette ki gakkoşların özlemini dindiren sosyal medya evreninde kendine saygın bir yer açan ‘DÜŞLERİN ŞEHRİ ELAZIĞ’ gurubu bulunmakta.   Bu oluşum bir guruptan öte ‘Elazığ Portalı’ olma yolunda ilerlemektedir.  Onlarca eksiklikleri bulunmasına rağmen eksikliklerini örten güzel ve faydalı çalışmalara imza atan, bu uğurda çaba, güç harcayan bu oluşumun kurucusu yakın dostlarım Çağatay Bey’e, Varol Bey’e ve Arzu Kaplan Hanım’a ne kadar teşekkür etsem haklarını iade etmiş sayılmam. Onlar sosyal medya evreninde yaklaşık 160 bin kişinin bulunduğu isminde ‘Elazığ’ geçen düş gibi bir gurubu var edip idare etmekteler.

Şahsımın da içinde bulunduğu dönem dönem yazılarımı paylaştığım, ilimiz dışında ki üyeler ile yaşadığı illerde ki imza günlerimi ve yaşadıklarımı paylaşım ve kritik yaptığım bu güzide gül bahçesinde iletişim ve devamlılığı, üyelerin güvenlik ve rahatlığı için çaba sağlayan admin ve moderatör arkadaşlara da saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu arkadaşların teröre lanet mitinginde nasıl bir koşturmaca ve efor içinde olduklarına tanık olmuştum. Temennim odur ki Elazığ’ımızın eksiklikleri konusunda gerek yönetimsel gerekse rutin eksikliklerde yaptıkları anket çalışmaları ile çözüm üretmede ve yanlışlara bu şehrin hak ettiklerini gasp edenlere karşı tepkilerini göstermede daha da aktif olurlar.

İlimizin reklamında daha aktif çalışmalar beklediğimiz bu şehrin sevdalısı gençlere sosyal medya çalışmalarında başarılar diliyor Çağatay ve Varol Bey’e iyi ki dostlarımsınız diyorum.

Sosyal medya demişken aşırı kullanım ve bağımlılık yapan bunun verdiği olumsuzluklarla hastalık boyutuna ulaşan durumların yaşanmaması için daha dikkatli ve bilinçli bir sosyal medya kullanıcısı olmayı öneriyorum. 

Buradan dostlarıma bir çağrı da bulunmak istiyorum.

Halen devam etmekte olan ELAZIĞ OKUYOR kampanyası minvalinde Şehit Fethi Sekin Mesire Alanı’nda onbinlerin katıldığı kitap okuma etkinliğine imza atıp Elazığ’ımızı dünya gündemine taşımaya ne dersiniz? Düşlerin şehri müdavimlerine de düş gibi bir çalışma ve başarı, şanlarına şan, değerlerine değer katar diye düşünüyorum. ‘Gönüllerinde bu şehrin koşulsuz sevdası yaşayan, ülkemin aşığı olan yürekleri’ saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

TC Yıldız Artam @Düşlerin Şehri

04 Nisan 2018 14:41

Düşlerin Şehri ailesi olarak çok teşekkür ederiz saygılar sevgiler

SILA YUCESOY @

04 Nisan 2018 13:42

Çağatay YÜCESOY @Tesekkurler

04 Nisan 2018 12:56

Elazig icin 5 seneye yakin bir zamandir aile ortamu kurduguma inandigim guzel bir sosyal platformu kaleme aldiginiz icin tesekkur ederim

Son Yazıları Tüm Yazıları
Haber Scripti: Medya İnternet