Yılmaz DÜNDAR

Yılmaz DÜNDAR

KÖTÜ GİDİŞAT

Spor Toto 1. Lig’in 26. haftasında  karşılaştığımız rakip takım Gazişehir Gaziantep FK’nın deplasmanlarda aldığı puanlar, maç öncesi istatistiklerde belliydi.

Karşılaşmadan önce bu önemli mücadeleye baktığımızda 6 puanlık bir maç olduğunu görebiliyorduk. Hatta play-off için en önemli maçlardan biriydi. Maç öncesi yaşanan sıkıntıların ceremesini çekeceğimiz belliydi sanki.

Mevcut yönetim, geçmiş borçları  temizleme adına ve başarıya yönelik transferler ile üstüne düşen görevi yapmıştı aslında ama bir gerçek var ki yetmiyor bunlar. Tetiş Yapı Elazığspor adına play-off için zor bir süreç var önümüzde ve özellikle de maddi olarak. Bir stadın elektriğinin kesilmesi şehir adına bir skandal, büyük bir sahipsizlik örneğidir.

Neyse, bu konulardan fazla bahsetmeyeceğim. Herkes aslında bu şehrin nasıl sahipsiz bırakıldığını çok net biliyor yıllardır. Peki ya futbolcular!  Evet, primlerini alamamış olabilirler, maaşlarınız da ödenmemiş olabilir. Anlıyoruz tabi ki sizleri ama sizler de bu şehri ve taraftarı anlamalısınız. Kimsenin parası bir kulüpte kalmaz hele ki yabancı futbolcuların. Bugün olmasa yarın mutlaka FIFA aracılığıyla bile olsa bütün futbolcular alacaklarını her zaman tahsil etmiştir, edecektir de. Bu yüzden ki maça çıkıncao 90 dakika boyunca aklında alamadığın para olmayacak. Bu şerefli formayı terleten oyuncunun o anda aklında, formasını giydiğin takımın arması ve stadyuma gelen bu takıma aşık taraftar olacak. Buna göre canını dişine takarak oynayacaksın. Futbolculuğun özü de budur zaten.

Gelelim Hüseyin Kalpar hocamıza...

Evet, iyi bir istatistik yakalamıştı Kalpar hoca, son 3 maç hariç. Tabi ki geçmiş haftalarda oynanan güzel oyunun da katkısı vardı ama şu bir gerçek ki bazı olmayacak şeylerde ısrar etmesini anlamak mümkün değil. Hora, oyun formatında forvet arkası hücuma yönelik bir oyuncu ve bu bölgede daha etkili olabilir ki bu bölgede değerlendirilmeli. Hüseyin Kalpar ısrarla  Hora’yı sol kanatta oynatmayı bırakmalı. Kilitlenen oyunu okumalısın Sayın Kalpar… Rakipler etkili oyuncularımıza önlem aldıklarında erken oyuna müdahale etmeli. Tatos bu maçta etkisizdi ve oyundan daha erken alınmalıydı.Daha güzel günler için biraz olumlu eleştiriler hocam… Yoksa bu takıma emeğini inkâr edemeyiz.

Oyuna gelirsek, maça baskılı başladık ama pozisyon üretemiyorduk. Bir de bunun üzerine kazandığımız penaltıyı kaçırınca direncimiz kırıldı. İlk yarıyı 1-0 yenik kapatmamız, ikinci yarıya daha çok baskılı başlamamız için bir sebepti… Öyle de oldu. ikinci yarıya çok baskılı başladık ve ardı arda gelen pozisyonlar, gölün de habercisiydi. Bu atakların meyvesini Diarra’nın beraberlik golü ile aldık. Sonra ki olay ise futbolun içinde var olan ve benim hiç benimsemediğim skoru koruma içgüdüsü ile takım duraklama yaşadı bir anda. Bunun sonucunda maalesef ki son dakikada yediğimiz golle yıkıldık ve maçı 2-1 kaybettik.

Şu 2 maçlık periyotta kaybedilen puanlar ve kötü gidişatı unutup önümüze bakmalıyız. Hafta sonu oynanacak Gaziantepspor maçıyla tekrardan bir çıkış yakalayabiliriz.

Umutlarımız devam ediyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları
Haber Scripti: Medya İnternet