A. İbrahim Karakulak

A. İbrahim Karakulak

STADA GELMEDEN AHKÂM KESENLER!

Tetiş Yapı Elazığspor 1 puanla dönülen zorlu Çaykur Rİzespor deplasmanının ardından evinde Ümraniyespor'u 3-0 gibi net bir skorla devirdi.

Rize deplasmanı öncesinde kaleme aldığım yazımda o zorlu Karadeniz deplasmanında kaybetmediğimiz sürece, liderlik mücadelesi veren Ümraniyespor'u da yenebileceğimizi kaydetmiştim. Her şey tahminlerimizin doğrultusunda ilerliyor… Bu da bizleri mutlu ediyor.

Son 7 maçta bileğimiz bükülmezken, 4 iç saha maçını da zaferle tamamladık.

Temsilcimiz şu an play-off'un en güçlü adaylarından biri haline geldi. Aynı istikrarı sürdürüp, çıkışımızı devam ettirebilirsek, belki de sezonu ilk 2 ekibin içinde bile bitirebiliriz.

Bunun için de bordo-beyazlı kulübe herkesin destek olması şart.

Özellikle taraftarın… Sezon başından itibaren kapalı ve maraton tribünlerinin sadece bir bölümünü dolduran taraftarların son Ümraniyespor maçında takıma biraz daha fazla inandığını ve taraftar sayısını arttırdığını gördük.

Ancak bu yeterli değil…

Takımın aldığı mağlubiyetlerden sonra acımasızca sosyal medyada eleştiren, futbolu herkesten daha çok bilen ve kötü gidişatlarda kelle isteyen taraftarlar, ne yazık ki en çok ihtiyacımız olan şu haftalarda stadyuma gelip takımlarını desteklemiyor.

Sorsanız onlardan çok, iyi, büyük Elazığsporlu yoktur, emin olun!

Bu takım o taraftarlardan ne para, ne pul ne de maddi bir destek istiyor.

İstenilen tek şey haftada sadece 1 kez 5-10 TL karşılığında tribünlerin doldurulması ve verilecek manevi destek ancak nerdeeee!

Tribüne gelip takımını destekleme zahmetinde bulunmayan bazı taraftarlar, Elazığspor üzerinde ahkâm kesmede ve söz sahibi olmada kimseye pabuç bırakmıyor maşallah. (Ha bu arada aklıma gelmişken belki de o stada gelmeyerek takımını desteklemeyen taraftarlar, Elaziz Belediyespor'u da dışlayan kişiler de olabilir. Farklı illerin takımları ile aynı ligde mücadele eden Elazığ ekibine aidiyet hissi duymayan ve Belediyespor hakkında; “Bizim tek takımımız Elazığspor'dur” naraları savurup Elazığspor'u sadece görünüşte destekleyen taraftarlardır belki de… Elaziz Belediyespor da Yunan takımı ya! )

Bu sözlerim temsilcimiz yense de, yenilse de sezon başından itibaren tribünleri doldurup 90 dakika stadyumu inleten, rakip takımı baskı altına alıp galibiyetlerde önemli rol oynayan o muhteşem taraftar için değil, bunu da belirtmek istiyorum.

Son maçta da stadı dolduran yaklaşık 3 bin kişilik o güzel taraftar, sanki 30 binmişçesine stadı inletti, takımlarını destekledi.

Hepsini tebrik etmek lazım…

***

Destek noktasında siyasilerin, kurum ve kuruluşların da artık Elazığspor'un yanında olması gerekiyor.

Bu noktada Sayın Vali Çetin Oktay Kaldırım bir örnek teşkil ediyor. Temsilcimizin ne zaman yardıma, desteğe ihtiyacı olsa taşın altına elini koymaktan geri kalmıyor. Sayın Vali Kaldırım ile birlikte TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi AK Parti Milletvekili Ejder Açıkkapı ve TBMM İnsan Hakları Araştırma ve İnceleme Komisyonu Başkanı AK Parti Milletvekili Avukat Ömer Serdar da ellerinden geldiğince temsilcimize destek olmaya gayret gösteriyorlar.

Belediye Başkanı Sayın Mücahit Yanılmaz'ı saymaya bile gerek yok… Elazığspor için neler yaptığına yedi düvel şahit. İkinci evladı gibi bakıp, büyütmeye çalışıyor bordo-beyazlıları Başkan Yanılmaz…

Ancak Elazığ'da özellikle nedenini bilmediğim bir şekilde bazı siyasiler Elazığspor'a destek olmama konusunda ısrarcı.

Maddi ve manevi destek olunmama konusunun siyaset ayağında benim en çok dikkatimi çeken isimlerin başında, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Milletvekilleri Sayın Tahir Öztürk ve Metin Bulut geliyor.

Sayın Gürgöze neden temsilcimize destek olmaz?

Ya da oluyor da bizler mi bilmiyoruz?

Sayın il başkanı taşın altına elini koyuyor da belediyenin adamları olan kulüp başkanı başta olmak üzere yöneticiler, Gürgöze'nin verdiği destekleri özellikle kamuoyundan saklıyor mu?

Takım kötü giderken de, iyi giderken de ben özellikle şu son 1 buçuk yıldır hiçbir iç saha maçında AK Parti İl Başkanı Sayın Ramazan Gürgöze'yi protokol tribününde göremedim.

Eğer Sayın Gürgöze gelip Atatürk Stadyumu'nun protokol tribününde bir maç izlediyse de bu benim gözümden kaçmıştır ve gerekirse o bir maç için de kendisinden özür dileyebilirim. Ya da Sayın Gürgöze maratonda Serkan Çayır Başkan ve Ferhat Çiçek liderliğindeki taraftarla birlikte falan maçı izliyorsa ve biz o yüzden göremiyorsak kendisini, yine mahcup olurum!

Sayın Görgöze'nin olmadığı bilinen maddi desteklerinin haricinde temsilcimize manevi destek bile olmuyor algısı kamuoyunda sıklıkla dile getirilen bir durum.

Kısıtlı imkânlarla, paralarını bile alamadan şereflerini ortaya koyarak bangır bangır play-off'a yürüyen bu futbolculara bari manevi bir katkı sağlansa ne olur?

Gelelim Sayın Vekiller Tahir Öztürk ve Metin Bulut'a…

Sayın Öztürk'ün mevcut yönetimle yaşadığı polemikleri bilmeyen yok. Geçtiğimiz yıl iki taraf karşılıklı sert açıklamalarda bulunmuştu. Sayın Vekil Bulut ile de mevcut yönetim arasında yaşanan sorun yine herkesin malumu… Kapatılsın, kapatılmasın polemikleri ve sonucunda yaşanan gelişmeleri hepimiz biliyoruz.

Mevcut yönetimle saydığım ilimizin siyasetçileri arasında çeşitli sorunlar yaşanmış olabilir. Bu sorunlarda kim haklı, kim haksız bunun kararını kamuoyu verecektir elbette ancak yaşanan kişisel ya da siyasi sorunları bir ilin en büyük ve önemli değeri olan Elazığspor'a mal etmek ne derece doğru?

Öncelikle Elazığspor Kulübü belediyenin malı değil…  Bunu herkes açık ve net bir şekilde idrak etmeli. 

Şunu inanarak ve samimiyetle söylüyorum; Elazığspor Sayın Sedat Karataş, Karahan Çelik ve Başkan Mücahit Yanılmaz'ın da malı değil.

1967 yılında kurulan bu güzide kulüp onların olduğu kadar, hatta daha fazla Elazığlılara, Elazığ'a gönül verenlere ait…

Bu kulüp, takım hepimizin.

Başkan Karataş da, Karahan Çelik de ve mevcut yönetimdeki isimler de daha önce de dediğim gibi gelip geçici…

Baki olan Elazığspor Kulübü…

Bu noktada temsilcimizin desteğe en çok ihtiyacı olduğu şu günlerde herkesin, her siyasinin ya da kurumun verebileceği destekleri, yardımları esirgememesi gerektiği kanısındayım.

Herkesin farklı çekişmeleri bir kenara bırakarak, Elazığmızın en önemli değeri olan bordo-beyazlılara elinden gelen desteği sağlamasından yanayım…

Hatta şart!

Başka Elazığspor yok, bunu unutmamak gerekir…

Yarınki maçta da Samsunspor karşısında Elazığspor'a başarılar diliyorum.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları
Haber Scripti: Medya İnternet