Murat DEMİRCAN

Murat DEMİRCAN

GRUP MAÇLARI BİTTİ

1 Amatör Lig’de hafta sonu oynanan maçlarla beraber grup aşamasındaki karşılaşmalar son buldu…

Çoğu karşılaşma takımların sahaya çıkmamalarıyla oynanmadan tamamlandı.

Paluspor’un Aksaray Gençlikspor, Kovancılarspor’un DSİSpor, Yeni Mahallespor’un Keban Tekspor, Maliyespor’un Karakoçanspor ve Hicret Gençlikspor’un da Rızaiye Gençlikspor maçına çıkmamaları ile rakiplerine bu ekipler rakiplerine oynamadan 3 puanı hediye ettiler.

Her sene amatörümüzde özellikle son maçlarda yapılan bu anlamsız davranışların, yani “düşme ,  çıkma“ gibi mücadeleleri içinde olmadığı için son müsabakalara çıkmamalarının önüne nasıl geçileceği merak konusu…

Yetkililerin toplanıp sene başında kesin bir karar almaları gerekiyor. Bu tutumları sergileyen ve maçlara çıkmayan takımlara ceza-i işlem uygulanması ile bu tür olayların önüne geçmeleri de mümkün.

B Grubu’nun namağlup lideri olan Rüstempaşaspor yedek ağırlıklı çıktığı maçta Telekomspor’u 3-0 yenerek grup aşamasını yenilgisiz bitiren tek takım ünvanını da aldı.

Bu başarıya ulaşan Rüstempaşasporun  futbolcularını , antrenörlerini,  yönetimini ve başkanlarını tebrik ediyorum.

Grubun diğer güçlü ekibi olan Fırat Üniversitesi’nin Sürsürüspor karşısında aldığı 4-2’lik yenilgiyle play-off’lara nasıl gireceği merak konusu oluşturdu.

Aynı grupta kümede kalma mücadelesini son haftalara taşıyan Yünlüce Gençlikspor ile Anadolu Harputspor arasında kıyasıya mücadele yaşandı…

Beraberliğin bile kendilerine yeteceği maçı 2-0 yenerek kümede kalmayı başaran Anadolu Harput’u tebrik ediyorum.

Grup aşamalarını başarıyla tamamlayan ve gruplarında ilk ikiye giren Rüstempaşaspor , Aksaray Gençlikspor , Fırat Üniversitesi ve Karakoçanspor’a  play-off’larda şimdiden başarılar diliyorum.

EŞLEŞME :

Aksaray Gençlikspor & Fırat Üniversitesi

Rüstempaşaspor & Karakoçanspor

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları
Haber Scripti: Medya İnternet