Kübra Türkan

Kübra Türkan

MÜJDELER AH BİR DE DETAYLANDIRILSA…

Kent Güncesi

Sosyal medyayı İlimizde en aktif kullanan bürokratlarımızdan birini soracak olsak, herhalde buna herkes tek seferde Vali Çetin Oktay Kaldırım diyerek cevaplar. Gerçekten Vali Çetin Oktay Kaldırım, son derece aktif bir şekilde sosyal medya hesaplarını kullanıyor ve bu mecra üzerinden bir sürü müjdeler veriyor.  Ancak Vali Kaldırım, Vali Murat Zorluoğlu döneminde başlayan basın buluşmalarını bir hayli askıya aldı.

Kendisi her ne kadar sosyal medyayı kullanarak aktif ve anlık bir şekilde kamuoyunu bilgilendiriyor olsa da bazı konuların detayını öğrenerek kamuoyuna aktarmak isteyen biz gazeteciler eskiden olduğu gibi İlimizin Valisiyle belirli periyotlarda bir araya gelemiyoruz.   Dileriz Vali Kaldırım bu yazımı okur ve her kesime yoğun mesai ayırıyorken biz basın mensuplarına da aynı hassasiyeti gösterir. ( Laf aramızda Vali Kaldırım, sosyal medya hesaplarını yazılı basın gibi kullanmaya devam ederse; İlimizde istihdam sağlamaya kalkarken; bir yandan basın mensuplarını işinden edecek benden hatırlatması!)

Sosyal medya kamuoyunun olduğu gibi hiç şüphesiz bizler içinde inanılmaz, devasal bir mecra… Ancak bu mecranın bize de kamuoyuna da sunduğu anlık ve kısa bilgiler ne yazık ki bazı zamanlar yeteri doyuruculukta değil.   Sık sık sosyal medya hesaplarından nasiplenerek haber üretiyor olsam da bir gazeteci olarak, haberlerimizin sığ bilgiler ile şekilleniyor olması zaman zaman bizi de üzüyor. Paylaşımı yapan kentimizin en yetkili ve en yoğun mesaili kişisi olunca her paylaşımının ardından kendisini rahatsız etme şansımız da ne yazık ki olmuyor.

Nitekim geçtiğimiz günlerde de Vali Kaldırım, yine sosyal medya hesapları üzerinden son derece güzel bir müjde verdi. Vali Kaldırım’ın müjdesi şu oldu: “Valilik olarak anlamlı bir hizmeti daha başlatıyoruz. Valiliğimize bağlı Harput Vakfı olarak gelirlerimizden üniversitede okuyan belli sayıda Elazığlı kız öğrencilerimize karşılıksız burs hizmeti sunacağız. Hayırlı olsun.” Üniversitede okuyan her öğrencinin en büyük isteği hiç şüphesiz karşılıksız burs bulmaktır.  Böylesi bir uygulamanın başlayacak olması beni bir hayli mutlu etti.

Özellikle kadınların eğitim hayatında destekleniyor olması son derece önemli. Çünkü toplumu şekillendiren kadındır ve kadın ne denli kültürlü olursa toplum o denli güzel şekillenir.  Ancak bu müjde dışında Vali Kaldırım’dan bir müjde daha duymak isterdik.  İlimizde kız öğrenci yurtlarımız ne yazık ki yetersiz, yüksek lisans eğitimi için İlimize gelen bir çok arkadaş yurt imkanı bulamadığı için ev tutmak durumunda kalıyor. Dileriz Valimiz bu konuya da öncelik ederek öğrencilerin en çok sıkıntı yaşadıkları barınma sorunun giderilmesini de sağlar.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları
Haber Scripti: Medya İnternet