Kübra Türkan

Kübra Türkan

KEŞKE PROJELERİMİZ UZUN ÖMÜRLÜ OLSA!!!

Kent Güncesi

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği 2018 yılının ilk değerlendirme toplantısında 2017 yılında hayata geçirdiği çalışmaları ve 2017’de başlayıp 2018’de faaliyete geçecek olan projeleri tek tek anlattı. Değerlendirme toplantısı sırasında Başkan Yanılmaz, Elazığlıların sekiz özelliğinin olduğunu vurgulayarak bunları sıraladı.

Elazığlıların yiğit, cömert, mert, misafirperver, alçakgönüllü, çalışkan, dürüst ve vatanperver olduğunu ifade etti. Bu meziyetleri kaybetmemiz gerektiğini de belirtti. Kahve köşelerinde oturan bir nesle değil üreten ve çalışan bir nesle ihtiyacımız var diyerek; çalışkanlık meziyetimizin üzerinde özellikle durdu.

İnsanların çalışmasının ve harekete geçmesi gerektiğini kaydederek en uzun yollara ilk adımla başladığını aktardı. Başkan Yanılmaz bunu belirtti belirtmesine de İlimizde her geçen açılan ve süreklide tıka basa dolu vaziyette işleyen işletmeler haline gelen kahvehaneleri görünce; çalışkanlık meziyetimizin bizlerde var olduğunu fark etmemiz herhalde bir hayli zaman alacak.  Ne diyelim İnşallah çok zaman almaz ama maalesef bir hayli zaman alacağa benziyor. Bu konuda iyimser bir tablo çizmek son derece güç.

Birde toplantı sırasında Başkan Yanılmaz, bir takım projeler hayata geçirilirken şehrin gelecek 10 ya da 50 yıllık gelişimini göz önünde bulundurduğunu söyledi. Başkan Yanılmaz, bunu söylemesine söyledi de kendinden önce görev yapan isimler bunu düşünmeden mi hareket ettiler? Sonuçta Çimento Fabrikasının şehrin göbeğinde kalacağı aşikârken buranın özelleştirilmesi yapıldı mı yapıldı. O zamanlar ufuklarımız kapanmış mıydı diye düşünmeden edemiyoruz.

Birde Başkan Yanılmaz, her ne kadar şehrin 10 ya da 50 yılını planlayarak hareket ettiğini söylese de İlimize yakışmayan otogarımıza sadece restorasyon yaptığını unutmayalım. Başkan Yanılmaz’ın sadece restorasyon yapması ne derece sağlıklı bu da ayrı bir muamma. Ne diyelim inşallah bundan sonra çok daha büyük projelerde böylesi riskli hamleler yapılmaz. Sonuçta bunların yeniden taşınması ve yapılması çok mu çok külfetli olacak.

Tüm bu projesizlik yüzünden, hizmetlerimize aktarılacak para, ne yazık ki boşa gidiyor. Haliyle hizmete dönmesi gereken paranın nereye aktığını sorgulamakta sadece bir gazeteci olarak değil bu kentte yaşayan bir birey olarak da en temel hakkımız.

İnşallah projeler hayata geçirilirken denilen olur ve de hayata geçirilen projelerin uzun soluklu olup olmadığı iyice irdelenir. Basmakalıp, çalakalem işler üretilerek zamanımızda, paramızda çarçur edilmez.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları
Haber Scripti: Medya İnternet