Yılmaz DÜNDAR

Yılmaz DÜNDAR

ANKARA'DA GAKKOŞ GÜCÜ

TFF 1.Lig'de 20. hafta mücadelesinde İsmail Kartal'ın çalıştırdığı MKE Ankaragücü ile temsilcimiz Tetiş Yapı Elazığspor karşı karşıya geldi.

Özlenilen bir oyun anlayışı ile 19 Mayıs Stadyumu'nda oynanan maçta her iki ekip de birer puanları paylaştı ve golsüz eşitlikle tamamlandı.

Ankaragücü deplasmanında galibiyeti kaçıran taraf olduğumuz için skor anlamında belki üzüldük ama oynanan oyun,  ilerisi için özellikle play-off'a kalmak için ümit vericiydi.

Bu hafta neler değişmişti diye kendimize sorduğumuzda şu cevabı alabiliriz; Özellikle sahaya yayılma konusunda çok iyi bir organize vardı…

Sahada mücadele eden futbolcularımızın pres anlayışı ve pas trafiği çok etkiliydi…

İşte bu oyun anlayışının yanında hücumda, son vuruşlarda daha etkili olsaydık, temsilcimiz 3 puanı rahatlıkla alabilirdi.

Saha içerisinde oyunda 90 dakika boyunca mücadeleci bir görüntü vardı.

Bu etkili oyun ve paslardaki olumlu yüzdeler Ankaragücü'nün de istediği oyunu sergilemesine engel oldu.

Hatta o kadar etkili oynadık ki, başkent temsilcisinin hocası İsmail Kartal bile etkilenmişti.

Bu etki Sayın İsmail Kartal'ın maç sonu açıklamalarında bile şaşkınlık ifadesi ile çok yanlış yorumlar yapmasına sebep oldu.

Sanırım Elazığspor'a rakip olarak ve ortaya koyduğu oyundan ötürü saygı duyacağına, başka anlamlar içeren, farklı bir yönde yorum yapıp kendi takımının nasıl etkisiz hale getirildiğini görmek istemedi. Sanırım İsmail Kartal kendi açıklamasını okuduğunda temsilcimize ne kadar haksızlık ettiğini de görmüştür mutlaka.

Bu oyunun üzerine koyarak diğer haftalardaki maçları da kazanırsak play-off icin umutlar bahar çiçeği gibi açacaktır.

Umarım bu hafta Denizlispor karşısında son vuruşlarda etkili olabilirsek, karşılaşmadan galip ayrılabiliriz ve işte o zaman güzel günlerin Elazığspor için çok da uzakta olmadığını gözler önüne sermiş olur…

 Gelelim oyuncu performanslarına...

Bu hafta inanın ki bütün futbolcular iyiydi… Ayrıca gözler yeni transferlerdeydi.

 Teknik Direktör Hüseyin Kalpar Murat Akça ve Hora'ya ilk 11'de şans verdi. Özellikle benim gözüme çarpan Murat Akça, Sezgin Coşkun ve Hora'yı çok beğendim.

Son yapılan 6 transferin tamamı kadroda olması beklentileri yüksek tutturdu.

Oyuncu kalitesi arttı ve transferlerle birlikte kadro genişliğinin sağlanması,  bir çok mevkide alternatif bir oluşum sağladı.

Bu durum da, Hüseyin Kalpar Hoca'ya futbolcu tercihleri konusunda seçim yapma zorluğu yaşatacak olurken, oyuncular arasında da tatlı bir rekabet yaşatacaktır.

Bu rekabet ortamı temsilcimizin de işine yarayacaktır.

Son olarak da transferin takıma kazandırılmasında emeği geçen Sedat Karataş başkanlığındaki bütün yönetim kurulu üyelerine teşekkürü bir borç bilirim.

Transferin son gününde transfer tahtasının açılması ile Elazığspor, 6 yeni oyuncuyu kadrosuna katmada katkısı olan herkesin emeğine, yüreğine sağlık.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları
Haber Scripti: Medya İnternet