Kübra Türkan

Kübra Türkan

BU YÖNETİM BAZILARINI ŞİMDİDEN ÜZDÜ!

Kent Güncesi

Hafta içinde; şirin, huzur dolu ilçelerimizden biri olan Keban’ı ziyaret etme şansım oldu. Yazımın başında beni son derece sıcak bir şekilde karşılayan ve misafirperverlik gösteren Kebanlılara teşekkür etmek istedim.  Keban’da gerçekleştirdiğim söyleşilere zaman zaman gazetemiz Fırat’ta yer vereceğiz vermesine de bazı şeylerden vatandaş huzursuz ise bunu bekletmeden vermek gerek diye düşündüğümden bunu sıcağı sıcağına köşe yazımda sizlerle paylaşmak istedim.

Bildiğiniz üzere 13 ocak tarihinde AK Parti 6. Olağan İl Kongresi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile son derece coşkulu bir şekilde gerçekleşti.  AK Parti teşkilatları kongreyi coşku içerisinde gerçekleştirmenin hazzını yaşamasına yaşadılar. Ama o gün AK Parti adına verilen oyların yine Erdoğan adıyla verildiğini pek tabi gözlemledik.  Cumhurbaşkanı Erdoğan kongrenin yapıldığı salondan ayrılır ayrılmaz salon içerisinde ve de salon dışında bekleyen binlerden eser kalmadı. Hatta ve hatta oy kullanması beklenen delegelere de delegelerin oy kullanacağı delege listesi de uzun süre bulunamadı. 

Öyle ya da böyle ciddi bir reform olmasa da AK Parti teşkilatları yenilendi. Ama bu yenilikler bazı ilçelerimizde AK Partilileri üzmüş benden belirtmesi. Keban’da AK Parti’ye gönül verdiklerini aktaran seçmenler İl Yönetim Kurulu Yeni Listesinde Keban’ı temsilen kimsenin olmasından üzülmüş olduklarını ifade ettiler. Sadece Büyük Kongre Delegeleri arasında Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı’ya yer verildiğini aktardılar.

Birlikte yönetim anlayışının sağlanamadığından biraz dert yanarak bu konuda AK Parti İl Başkanı  Ramazan Gürgöze’ye de sitem ettiler. Başkan Gürgöze’nin en azından listeler hazırlanırken ilçelere eşit muamele yapması gerektiğini aktararak, hem Kebanlı hem de Karakoçanlı birilerinin asil  yönetimde neden yer almadığını  sorguladılar. Gazeteciyseniz vatandaşın sesini duyurmak gibi bir zorunluluğunuzda vardır.  Yani işin özü bazı AK Partili seçmeni yeni yönetim şimdiden huzursuz etti. Bizden aktarması…

İlerleyen süreçte başkan Gürgöze, seçmenin isteği doğrultusunda ufak bir revizyon yapar mı bunu  şimdiden söylemek güç ama. Belki seçime doğru rahatsızlıklar bariz bir hal alırsa neden olmasın! Sonuçta siyaset doğru zamanda akıllı hamleler yapabilme kabiliyetidir.  Bunu da bize zaman gösterecek…

 Victor Hugo’nun dediği gibi “Politikacının dili, sivri değil kıvrımlı olur. “ bakalım bu serzenişlerin ardından nasıl bir dil vücut bulacak!

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları
Haber Scripti: Medya İnternet