Murat DEMİRCAN

Murat DEMİRCAN

GELENEK BOZULMADI!

1. Amatör Lig’in 12. haftası, birbirinden çekişmeli mücadelelerin sahne almasıyla sona erdi.

A ve B gruplarındaki liderler ve takipçileri, aldıkları galibiyetlerle yerlerini korudu.

B grubunda hemen hemen ilk 2’nin belli olduğu ligimizde, A gurubunda 1. ’nin yanı sıra 2. ’nin her hafta değiştiğini ve değişmeye de devam edeceğini görüyoruz.

Namağlup sloganıyla kurulduğu ilk günden beri çıktığı maçlardan hiç yenilgi almayan ve B grubunun lideri olan Rüstempaşaspor, Yünlüce Gençlikspor karşısında adeta gol oldu yağdı ve rakip kaleye bir düzüne gol atarak 3 puanı hanesine yazdırdı.

En büyük takipçisi olan Fırat Üniversite’si ise Keban Tekspor karşısında 5-0 gibi net bir galibiyet alarak haftayı kayıpsız kapatan bir diğer takım oldu…

Aynı grupta oynayan fakat küme düşmeme mücadelesi veren takımlarımızdan Keban Tekspor Üniversitespor’a , Yünlüce Gençlikspor Rüstempaşaspor’a, Anadolu Harputspor, Bordo Atletikspor’a  ve Sivricespor ise Telekomspor’a yenilerek bu hafta büyük yara aldılar.

A grubunda ise liderliği bırakmayan ve hemen hemen play-off’u garantileyen Karakoçanspor ise düşme hattında bulunan Rızaiye Gençlikspor’u 4-2 yenerek yoluna devam ederken , Rızaiye ise haftayı eli boş kapatarak avantaj yitirdi.

2. sıradaki Aksaray Gençlik Spor ise emin adımlarla yoluna devam ederken haftayı düşme hattında bulunan bir diğer takım olan Adaletspor karşısında 3 puan alarak kapattı. Aksaray  puanı  golle aldı ve play-off için büyük bir adım daha atmış oldu.

Aynı grupta 3. Sıradaki Kovancılarspor, yaptığı transferler ile gözünü Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’e dikerken, Palu deplasmanın Paluspor’a karşı3 puanı 3-1’lik skorla elde ederek, onlar da bu haftayı kayıpsız kapatan bir diğer takım olma başarısı gösterdiler.

Ligde 12. hafta geride kalırken, gerek üst sıralardaki maçlarda, gerekse de küme düşmeme mücadelesi veren takımlarımızın önümüzdeki haftalarda sergileyecekleri mücadele, daha zevkli ve heyecanlı maçların olacağını şimdiden bizlere gösterdi.

Bu haftayı “Olaysız ve sakatsız “ kapatmanın verdiği mutluluk ayrıca bizleri oldukça memnun etti.

1. Amatör Lig’e bu hafta sınav arası verilecek. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimize gelecek olmalarından ötürü de verilecek bu arayı ekiplerin çok iyi değerlendirmesi gerekiyor.

Bu arayı zirve mücadelesi veren ekipler ve kümede kalmaya çalışan takımlar iyi değerlendirirlerse, kendileri adına da bir kazanç olacaktır.

 “Futbol sevgidir, dostluktur, kardeşliktir“ sözünü benimseyerek yollarına devam eden bütün takımlarımıza başarılar diliyorum.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları
Haber Scripti: Medya İnternet