Yılmaz DÜNDAR

Yılmaz DÜNDAR

KALPAR, TRANSFER VE DEVRE ARASI

İlk yarının son haftasında İstanbulspor galibiyetiyle siftah yapan Teknik Direktör Hüseyin Kalpak’ın ekibi Elâzığspor, devre arasına moralli girdi.

Son haftalarda oldu gibi rakibe yine iki gol atıldı ve bu defa farklı kalemizde bir gol görünce abone olduğumuz beraberlik serisi de bozul muş oldu.

Böylelikle haftalar sonra Elazığspor 3 puanla da tanışmış oldu.

Devre arasında çok ciddi adımlarla yönetim ve teknik heyetin iyi planlama yaparak, sistemli bir şekilde bu aranın çok iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Yoksa bu sezon da hiçe çıkabilir!

Öncelikle Hüseyin  Kalpar Antalya kampında takımı  çok  iyi çalıştırıp, tekrar mücadele ruhunun ön planda tutulduğu ve kaybetmeyen bir takım görüntüsünü verecek bir ekibe geri döndürmek zorundadır.

Tabii ki bu çalışmasını  gerçekleştirebilmesi için  yönetim kurulu,  hocanın verdiği rapor doğrultusunda eksik olan bölgelere acil bir şekilde  takviye yapmalı.

Bir yazar olarak değil de, bir antrenör olarak gözlemlediğim kadarıyla Elazığspor’a 4 önemli bölge için transferin şart  olduğu  görüşündeyim.

Bunu maddeler halinde şu şekilde özetlemek gerekirse;

1- Acil bir şekilde son vuruşları çok iyi olan ve bu lige yabancı olmayan bir forvet transfer edilmeli.

2- Orta sahada Tatos'un yükünü azaltıp oyunu daha iyi kurabilmesi için çalışacak, arı diye adlandırılan, top kapan, mücadeleci, ikili mücadeleleri kazanan, çok kuvvetli ve defans ile orta sahada bir köprü vazifesi sağlayarak orta bu görevi yürütebilecek, iyi bir orta saha oyuncusu alınmalı.

3-  Bu sezon bir çok maçta savunmada ciddi hatalar yapıldı. Bu hatalar zaman zaman bize pahalıya mal oldu ve ciddi puan kayıpları yaşadık. 2. devre için bu bölgenin daha da sağlama alınması gerekiyor. Bir takımın olmazsa olmaz bölgelerinin belki de başında savunma geliyor. Dolayısıyla iyi ve kaliteli bir stoper takviyesi şart.

4- Futbolda "Atan ile Tutan" deyimi vardır. Atan, yani santrafor takviyesinin ardından kaleye de transferin yapılması gerekiyor. Tecrübeli, savunmaya, takıma güven veren bir eldivenin kadroya kazandırılması gerekir.

Bir antrenör olarak gözlemlediğim kadarıyla temsilcimizin eksik bölgelerini tespit edip, takviyelerin yapılması kanaatindeyim.

Gelelim devre arası  ve Kalpar Hoca'ya…

Bu takımın toparlanması için  bu ara çok büyük bir şans  oldu.

Bu şansı  avantaja dönüştürebilmek için  transferlerin yanı sıra ciddi anlamda çok çalışması gerekiyor.

Bu şanlı kulübe kimsenin binlerce Euro kazandığı halde yatmak için geldiğini düşünmüyorum, kimse de bunu düşünmemeli.

 

Bu şehrin en önemli değeri Elazığspor’dur!

Tecrübeli olduğu için ve takımı iyi tanıdığı için Teknik Direttör Hüseyin kalpar’a bu takım emanet edildi. 

Yüz binlerce Euro, TL döküldü önüne…

İşleyen demir pas tutmaz misali teknik heyet devre arasında çok  iyi bir çalışma  planı  yapıp, bunu disiplinli ve sıkı bir biçimde uygulamalı.

Futbolda çok  çalışırsan elbette hakkını alırsın.

Son olarak;

Hüseyin Kalpar Hoca, bu işin hakkını ver!

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları
Haber Scripti: Medya İnternet