YAKIŞMADI!

Deplasmanda lig sonuncusu bir takıma mağlup olmak, şampiyonluk hedefi olan bir takıma elbette ki hiç yakışmadı!

Manisaspor – Elazığspor maçı öncesinde her iki takımın durumunu incelediğimizde elbette ki kâğıt üstünde favori görünen takım Elazığspor’du…

Manisaspor, maddi krizden dolayı, lige sıkıntılı başlamış ve önce 3 puanı, ardından da geçtiğimiz hafta içerisinde 6 puanı silinerek, puan tablosunda en son sırada yer almıştı. Elazığspor ise yaşanan hoca krizini çabuk atlatmış, takımın başına bu ligin en pahalı hocalarından birini getirerek, şampiyonluğa aday takım olduğunu, bir kez daha tüm futbol severlere göstermişti.

Fakat hesap her zaman, sizin yaptığınız gibi çıkmıyor!

Siz hesabınızı iyi yapmazsanız ya da teşhisinizi doğru koyamazsanız, işte böyle tökezlersiniz. Manisaspor bu sıkıntıları yaşamamış olsa idi bugün puanı 13 olmuş olacak ve orta sıralarda yer almış olacaktı.

Kadro yapısı incelendiğinde ve gerideki karşılaşmalarına bakıldığında dahi yabana atılacak bir takım olmadığı görülecektir.

Bu gibi takımların sahasından 1 puan ile çıkmak bile, bizim gibi takımlar için başarı anlamındadır.

Ama biz ne yaptık?

Biz rakibin tam tersi, maça yeterince konsantre olamadık ve çok erken goller yedik!

Yazılarımı sürekli takip edenler bilirler, son iki yazımda ve çıktığım televizyon programlarında Elazığspor’un çok gol yediğinden bahsetmiştim.

Elazığspor’un, attığı goller kadar da kalesinde gol gördüğünü ve buna çözüm üretilmesi gerektiğinden bahsetmiştim.

İşte tam bu noktada takımların hocalarının becerisi yada yeteneği ortaya çıkar.

Yani, hocanın biran evvel teşhisini koyup, derhal tedavi yapması gerekli idi…

Ve Manisa’ya tedavi edilmiş bir takım olarak gidilmeliydi!

Bu duruma da Hüseyin hoca çare olamaz ise Elazığspor’da bu kadar maliyetli hocanın işi ne?

Bu maç olmadı, öbür maça olur diyerek umudumuzu bir sonraki haftaya bırakır isek, şampiyonluk umudumuzu da bir sonraki sezona bıraka biliriz!..

Hoca, puan tablosunu inceleyip de bunu göremiyor ise birileri biran önce hocanın kulağına defansı güçlendirmesi gerektiğini fısıldasın!...

Elaziz Belediyespor’da hoca değişikliği kendini hissettirdi son haftalarda aldıkları puanlar ile biranda son sıradan kurtulup, puan tablosunun orta sıralarında yer aldılar.

Takıma katlılarından ötürü Alaattin hocayı ve yardımcısı Ender Çınar’ı tebrik ediyorum. Umarım sezon sonuna kadar bu başarılarını taşırlar ve Elazığ’da ki birçok yöneticiye bu işin Elazığlı hocalar ile de yapıla bileceğini bir kez daha ispatlarlar.

Elazığspor’un mağlubiyeti elbette ki yakışmadı, tesellimiz ise Elaziz Belediyespor ile Kadınlar Basketbol 1. Lig’inde mücadele eden İl Özel İdarespor’un galibiyetleri oldu.

Temennim o ki Elazığspor önümüzdeki Cumartesi günü kendi saha ve seyircisi önünde konuk edeceği Boluspor maçında kendine yakışanı yapsın……

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları
Haber Scripti: Medya İnternet