Yılmaz DÜNDAR

Yılmaz DÜNDAR

KÖTÜ BAŞLANGIÇ!

Pazartesi akşamı Elazığsporumuz 1. Lig’i açtı.

Maç sonu skor tabelasında 2-0 yazıyordu.

Peki, neydi bu skorun oluşmasındaki etkenler? Maça bir antrenör gözüyle baktım ve gözlemlediklerimi yazımda ifade etmeye çalışacağım ama önce Altınordu takımının teknik heyet ve yönetimini, hem skordan hem de bu ligde gencecik delikanlılarla yola çıkmalarından ötürü cesaretleri için kutluyorum.

Türk futbolu için “İyi ki varsın Altınordu!”

Şimdi gelelim Elazığspor’un bu skorun oluşmasındaki payına…

1. Defanstaki uyum sorunu bu maçta çok net görüldü. Yani çizgi defansı oluşturmada, kademeye girmeden beklerin adam kaçırmasında bu sıkıntı ortaya çıktı. Bunlara bir de bireysel hata eklenince golü yememek kaçınılmaz oldu.

2.Futbolda atan ve tutan deriz ya hep. Bumaçta atanımız çok etkisizdi. Evet, forvet hattı bir çok pozisyon buldu ama acemice harcadı. Bu pozisyona girmemizdeki etkenlerden biri de Altınordu’nun defanstaki acemiliğiydi. Bunu da gözden kaçırmamak gerek.

Bu maçta olumlu ve ilerisi için ışık olan şeyler de vardı elbet.

İstatistiklere baktığımızda kullanılan 12 köşe atışı, duran toplar skor üretmek için verilen çabanın kanıtıydı.

Bu da ilerleyen maçlarda bir skor üretme silahı olabilir. Bunun bir silah olarak hayata geçirilmesi adına etkili, skor üreten hücum hattına iyi transferler yaptıktan sonra teknik heyetin çabucak bu oyuncuları da takıma monte etmesi gerekir.

Kötü başladık evet ama lig uzun bir maraton. Bu yüzden taraftar, yönetim, futbolcular ve teknik heyet Elazığspor adına şartları her zaman zorlamalı.

Başka Elazığspor yok!

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları
Haber Scripti: Medya İnternet