Bir top, çıplak ayaklarını unutturdu!

Barış Topu Projesi kapsamında mülteci çocuklara top dağıtıldı. Savaştan kaçarak ülkemize sığınan minikler bir günde olsa doyasıya çocukluklarını yaşadılar. Ayaklarında ayakkabı olmadığını bile unutan çocuklar, top oynayarak çocukluklarının keyfini yaşadı.

Bir top, çıplak ayaklarını unutturdu! Spor

A.İbrahim KARAKULAK

“6 Nisan Kalkınma ve Barış için Uluslararası Spor Günü”  nedeni ile dün Fırat Üniversitesi  Spor Bilimleri Fakültesi ve Akçakiraz Belediyesi iş birliği ile Elazığ'da bulunan Iraklı, Suriyeli mülteci çocuklar ile belde çocuklarına oyun topu ve oyuncak dağıtımı yapıldı. Dağıtıma Fırat Üniversitesi  Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Aslan, Proje Sorumlusu Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu, Akçakiraz Belediye Başkanı Sebahattin Kaya, öğretim üyeleri ve diğer ilgililer katıldı.

ONLARIN DA OYUN HAKKI VAR!

Mülteci Çocukların oldukça mutlu olduğu ortamda değerlendirmede bulunan Prof Dr. Cengiz Aslan,  amaçlarının çocukları mutlu etmek olduğunu belirtti. Belediye Başkanı Kayaise  sporun birçok misyonunun olduğunu kaydederek, emeği geçenlere teşekkür etti. Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu da Barış Topu Projesi kapsamında bu yılki temalarının mülteci çocuklara oyun topu kazandırmak olduğunu ve bu çocukların oyun hakkı olduğunu dünyaya duyurmak istediklerini açıkladı.

MUTLULUKLARI YÜZLERİNE YANSIDI!

Oyun topuna ve oyuncağa kavuşan mülteci ve belde çocuklarının mutluluğu ise görülmeye değerdi. Savaştan kaçarak ülkemize sığınan ve bir çoğunun yardıma muhtaç olduğu ailelerin çocukluğunu doyasıya yaşayamayan evlatları etkinliğe katılanlarla dakikalarca top oynayarak eğlendi. Bazı yardıma muhtaç ailelerin çocuklarının ayaklarında ayakkabı bile olmaması ise dikkatlerden kaçmadı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet