Bu görüntüler Valiliğe yakışmadı!

Elazığ Valiliği tarafından kullanılan tarihi binanın arka cephesine konulan siyah poşetler içindeki çöpler hem görüntü hem de çevre kirliliğine neden oluyor.

Bu görüntüler Valiliğe yakışmadı! Güncel

Haber: Faik AKGÜN/ÖZEL

Elazığ Valiliğinin tarihi binanın arka cephesine siyah poşetler içerisinde yığılan çöpler hem görüntü hem de çevre kirliliğine neden oluyor. Birçok vatandaşın geliş gidiş güzergahı üzerinde bulunan Valiliğinin arka cephesine yığılan siyah poşetler içerisindeki çöplerden sızan çöp suları ayrıca kaldırıma ve tarihi binanın merdivenlerine zarar veriyor.  Sızan suların oluşturduğu kokuda bölgeyi kullanmak zorunda kalan vatandaşlar ise rahatsız oluyor.

ÇÖP DOLU SİYAH POŞETLER KİM TARAFINDAN KONULDU?

Vatandaşları rahatsız eden,  ciddi bir görüntü ve çevre kirliliğine sebep olan içi çöple dolu siyah poşetlerin kim ya da kimler tarafından Valiliğin arka cephesine bırakıldığı merak konusu olurken, Elazığ Belediyesi temizlik görevlilerinin Elazığ’ın en önemli noktasında ki bu çöp yığınını görmezden gelmesi tepkilere neden oldu. Elazığ’ın en önemli ve tarihi binasının adeta çöplüğe döndüğünü ifade eden vatandaşlar yetkilileri bu çöp yığınları ile ilgili olarak harekete geçmeye davet ettiler.  Vatandaşlar Elazığ Valiliği tarafından kullanılan tarihi binanın arka cephesi ile ön cephesi arasında 180 derece fark bulunduğunu vurgulayarak yetkililerden arka cepheye de önem vermelerini en azından tarihi binanın merdivenleri üzerine yığılan ve binaya zarar veren çöplere müsaade etmemelerini istediler.  

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet