Bölgede ilk ve tek!

Türkiye'de sadece birkaç ilde hayata geçirilen Amatör Spor Evi, Elazığ'da da kısa bir süre sonra hizmet vermeye başlayacak. “Bölgemizde böyle bir yapıya sahip başka bir il yok” diyen ASKF Başkanı Şahin Şerifoğulları geçmiş dönemlerde Amatör Spor Evi projesinin bürokratik engellere takıldığını kaydederken, şu anda yükselen proje için TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı'ya teşekkür etti.

Bölgede ilk ve tek! Spor

Haber: İbrahim KARAKULAK

Spor taban birliklerinin tamamını tek çatı altında toplayacak olan Elazığ'ın sayılı projelerinden biri olan Amatör Spor Evi'nde sona yaklaşıldı. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı'nın girişimleri ile kısa bir süre sonra hayata geçirilecek olan proje ile ilgili Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Şahin Şerifoğulları ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Başkan Şerifoğulları sorularımıza içtenlikle yanıt verirken, eski siyasiler döneminde yaklaşık 6 yıl boyunca projenin bürokratik engellere takıldığını dile getirdi. Amatör Spor Evi ile ilgili bilgiler veren Başkan Şerifoğulları'nın açıklamaları…

*Amatör Spor Evi inşaatında sona yaklaşılıyor. Neler söyleyeceksiniz?

“ENERJİ BAKANI İLE GÖRÜŞEREK ARSAYI SPOR TESİSİ YAPILMAK ŞARTI İLE GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ'NE 39 YILLIĞINA TAHSİSİNİ YAPTIRDIK”

Şu an yapılmakta olan Amatör Spor Evi inşaatının arazisi Enerji Bakanlığına bağlı TEDAŞ Genel Müdürlüğü'ne aitti. Bu arsanın tamamı 19500 m2. 2010 yılının sonlarına doğru dönemin AK Parti İl Başkanlığı görevinde bulunan babamla birlikte Enerji Bakanı ile görüşerek bu arsayı, spor tesisi yapılmak şartı ile Gençlik Spor il Müdürlüğü'ne 39 yıllığına tahsisini yaptırdık. Ayrıca bu arsada Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından kısa süre içerisinde ilimiz sporu açısından çok önemli iki proje; Gençlik Merkezi ve Sentetik Çim Saha tesisi yapıldı. Bu arsa tahsisi yapılırken en büyük arzumuz Amatör Spor Evi'nin de buraya yapılmasıydı.

*Geçmiş dönem siyasilerinin bu projede katkıları oldu mu?

AMATÖR EVİ'NİN YAPIMI 6 YIL BOYUNCA BÜROKRATİK ENGELE TAKILDI

Ancak maalesef ki 6 yıl boyunca bürokratik engellerden dolayı, çok istediğimiz, yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte en büyük hayalimiz olan Amatör Spor Evi projesine başlayamadık. O süre içerisinde meramımızı birkaç kez siyasilerimize anlattığımız halde, projemize destek çıkan olmadı. Düşünsenize arsanın tahsisini yaptırmışız ve yapımının tamamını da ASKF olarak üstlendiğimiz halde izin alamadık.

*6 yıl aranın ardından bu konuda yeni dönem siyasileri ne gibi çalışmalarda bulundu? Özellikle Milletvekili Ejder Açıkkapı'nın bu konuda özverili olduğunu biliyoruz. Bu projede Ejder beyin ne gibi katkıları oldu?                    

“MİLLETVEKİLİ EJDER AÇIKKAPI'YA NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEK AZDIR”

Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bu projeyi hayata geçirmek çok çaba sarf ettik. Siyasilerimizin kapısını aşındırdık. Mevcut milletvekillerimizle hem Elazığ'da hem de Ankara’da görüşerek sorunun çözümü için desteklerini istedik. Ben buradan vermiş oldukları desteklerden dolayı saygıdeğer milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum. Özellikle de Milletvekilimiz Sayın Ejder Açıkkapı'ya ne kadar teşekkür etsek azdır. Ciddi anlamda bu konuyu kendine dert edinip hem arsa tahsisinde hem de inşaatın finans kısmında bizlere destek oldular. Katkılarını da her platformda dile getireceğiz.

*Amatör evinin ilimize getirileri neler olacak?

“TÜRKİYE'DE DE 5 VEYA 6. AMATÖR SPOR EVİ PROJESİ”

Amatör Spor Evi'nin yapımına 2017 yılının Eylül ayında başladık. Artık sona doğru yaklaştık. Açılışını yapacağımız günün heyecanını şimdiden yaşıyoruz. Spor taban birliklerinin bir çatı altında olacağı, kurumsal anlamda ilimiz sporuna daha iyi hizmet edebileceğimiz bir yapıya kavuşuyoruz. İçerisinde 25 kişinin konaklayabileceği misafirhane, 250 kişilik toplantı salonu ve spor camiasını bir arada tutabilecek lokali mevcut. Kendi masraflarını amorti edebilecek bir yapı. Bölgemizde böyle bir yapıya sahip başka bir il yok. Türkiye'de de 5 veya 6. Amatör Spor Evi projesidir. Bir kez daha emeği geçen milletvekillerimize, Spor Genel Müdürlüğü'ne, TASKK Genel Başkanıma ve yönetim kurulu üyelerine, Gençlik Spor İl Müdürümüze ve şube müdürlerimize, federasyonda beraber görev yaptığımız yönetim kurulundaki arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. İlimiz sporu için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet