Bulut’tan muhalefete; ‘hodri meydan’

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  pazartesi günü gündeme bomba gibi düşen erken seçim açıklaması yaptı.  Bahçeli, 2019’da gerçekleşmesi beklenen cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimi için; “26 Ağustos 2018 Pazar günü, yani Malazgirt Zaferi’yle Büyük Taarruzun yıldönümlerinde olsun “dedi. Bu açıklamanın ardından, Ankara bir hayli hareketli saatler yaşadı. Lakin yerelde pek bir siyasimiz bu konu üzerine görüş bildirmezken AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Erken seçim tartışmaları ile birlikte güreşe doymayan yenik pehlivanlar gurubu hodri meydan demeye başladı. Madem bu denli isteklisiniz; Gün ola harman ola” dedi.

Bulut’tan muhalefete; ‘hodri meydan’ Siyaset

Haber: Kübra TÜRKAN

Bahçeli 2019’da yapılması düşünülen milletvekilleri ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 26 Ağustos 2018’de gerçekleşmesi gerektiğini deklare etti.  Bahçeli; erken seçimi dillendirir dinlendirmezde siyasi arenamız bir hayli hareketlendi ve siyasi partiler ardı arkasına bu konuda açıklamalarda bulundular. İşte Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsil hakkı elde eden siyasi parti sözcülerinin erken seçime ilişkin yorumlarının detayları…

BÜYÜK BULUŞMA BUGÜN

AK Parti camiası Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında parti kurultayı ile bu konuyu görüşecek ve bugün saatler 13.30’u gösterdiğinde;  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi bu konuyu yüz yüze görüşecek. Oradan nasıl bir karar çıkacağı netlik kazanmasa da hükümet cephesinden erken seçime ilk olumlu yanıt Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'den geldi. Zeybekçi bir an önce belirsizliğin ortadan kaldırılması gerektiğine dikkat çekti. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, erken seçim çağrısının "danışıklı dövüş" olmadığını AK Parti cephesinin bu durumdan haberdar olmadığını aktardı.

HODRİ MEYDAN DEDİLER

Cumhur ittifakı konusunda uzlaşan partilerde durum böyleyken cumhur ittifakı etrafında olmayan diğer siyasi partilerden erken seçime ilişkin gelen yorumlar ise şu şekilde oldu: CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, “Bu tek adam koalisyonunun baş aktörü ne diyor ona bakmak gerek. Onu merak ediyoruz. Türkiye’yi bu durumdan çıkaracak tek yolun seçim olduğuna inanıyoruz. Hodri meydan Türkiye’yi kurtarmaya hazırız” dedi. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ise, grup toplantısında yaptığı açıklamada, " Eğer böyle bir karar aldıysanız, biz de HDP olarak hodri meydan diyoruz. Ve herkese çağrı yapıyorum. Bu ülkede AKP'yi devirmenin zamanı gelmiştir" dedi. İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Türkkan da seçime hazır olduklarını söyleyerek “Seçime katılmamızla ilgili hiçbir sıkıntı yok. Biz hazırız” yanıtını verdi.

“MADEM BU KADAR İSTEKLİSİNİZ, GÜN OLA HARMAN OLA”

Yerelde erken seçim söylemi pek yankı uyandırmadı. Bu konu ile ilgili görüşünü sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan Elazığlı ilk siyasetçimiz ise AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut oldu. Vekil Bulut, “Erken seçim tartışmaları ile birlikte güreşe doymayan yenik pehlivanlar gurubu hodri meydan demeye başladı. Madem bu denli isteklisiniz; Gün ola harman ola” diyerek iddialı bir çıkışta bulundu.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet