Vatandaş: Alpay seçim yatırımı yapıyor

“Seçmenin nabzı gazetemizde atıyor” yazı dizimizin bu haftaki konuğu Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay oldu. Gazetemize görüş bildiren vatandaşlar özellikle Alpay’ın son günlerde İlimizdeki çalışmalarına dikkat çekerek bunun seçim yatırımı olduğunu ifade ettiler. Görüştüğümüz vatandaşlardan, “Bir dükkana girip de esnafa selam verdiğine bile şahitlik etmedim.” diyen de oldu, “Seçimler yaklaştığında gördüğümüz bir manzara ile karşılaşıyoruz.” diyen de… Bazı vatandaşlar Alpay’a Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi çalışma önerisinde bulunurken, bazıları ise, “16 yıldır Elazığ’a ne yaptıklarını söylesin.” diyerek Alpay’ı eleştirdi. Bir vatandaş ise Alpay’ın halktan uzak durduğunu ifade ederek, Cumhurbaşkanından bakan yardımcılarını belirlerken de halka sormasını istedi.

Vatandaş: Alpay seçim yatırımı yapıyor Güncel

Haber: Kübra TÜRKAN/ Faik AKGÜN/ÖZEL

Bir süre önce İlimizdeki siyasileri değerlendirmek amacıyla, “Seçmenin nabzı gazetemizde atacak” diyerek bir yazı dizisi başlatmıştık. Yazı dizimizin bu haftaki konuğu Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay oldu. Daha önce milletvekili olarak İlimizi temsil eden Alpay, geçtiğimiz dönem ise milletvekili listesinde yer almamış ancak daha sonra kendisine Milli Savunma Bakan Yardımcılığı görevi verilmişti. Alpay’ı değerlendiren vatandaşlardan bazıları Alpay’ın çalışmalarını beğendiğini ifade etti bazıları ise Elazığ için çalışmadığını söyledi. Ancak vatandaşların dikkat çektiği bir nokta ise Alpay’ın son dönemlerinde İlimize sık gelmesi oldu. Bu gelişleri seçim yatırımına bağlayan vatandaşlar, Alpay’ı halkla daha fazla iç içe olmaya çağırdı. İşte vatandaşların Alpay hakkındaki görüşleri:

“ERDOĞAN’DAN BAŞKA ÇALIŞAN YOK!”

Ahmet Çevik: Şuay Alpay’ı tanıyorum.  Kendisinin Milli Savunma Bakan Yardımcısı olduğunu biliyorum. Ancak çalışmalarına gelince Erdoğan’dan başka bana göre çalışan kimse yok. Siyasilerden beklentim ülkelerini sevsinler yeter.

“BANA GÖRE İYİDİR”

Orhan Biliz: Kendisini tanıyorum. Bana göre onun üzerine burada çalışan yok. Kendisinin Milli Savunma Bakan Yardımcımız olduğunu biliyorum. Bu nedenle kendisi karşıdan geldiğinde ben hemen ayağa kalkarak, gidip kendisini karşılıyorum. Ben kendisini çok seviyorum. Bence çalışmaları da iyidir.

“ELAZIĞ’A FAYDALI OLSUN İSTERİM”

Kenan Karaman: Şuay Alpay’ı tanıyorum. Eskiden Avukattı, şimdi ise bakan yardımcısı oldu. Ancak Elazığ’a faydasının olmasını ve Elazığ’a destek çıkmasını isterim. Diyarbakır’ın ilçesi Ergani bile büyüdü. Elazığ ise aynı Elazığ. Hiçbir gelişme yok, işsizlik çok. Mesela bir fabrika filan açılsa; gençlerimiz çalışsa iyi olur.  Çalışmaların daha iyi olmalarını isterim. Gençlerimiz kurtulmalı.

“AYRIM OLSUN İSTEMİYORUM”

Ali Sancar: Kendisini tanıyorum. Ben 80’lik bir adamım iyi iyidir, kötü ise kötüdür. Yani bir ayrım var. Ben Sürsürülüyüm Elazığ vilayeti yokken Sürsürü vardı. Şimdi bakın bir yatırım yok. Neden çünkü ayrım var. Dört etrafımız deniz, Elazığ İstanbul’u sollar. Biz buralarda adamda araçta bulamazdık. Şimdi ise adamdan da araçtan da yer yok. Bolluk almış gidiyor. Biz eskiden ayakkabı bulamazdık. Ama herkesin yandaşına iş yaptırmasına karşıyım.  Yığınki’ye bakıldığı kadar Sürsürü’ye de bakılmalı. Ben o adama bir şey demiyorum. Hoşa hoş diyeceksin.   Allah ondan razı olsun. Ama ayrım olmasın istiyorum.

“İYİ BİR SİYASETÇİ HALKIN DİLİNDEN ANLAMALI”

Cezaevinden yeni çıktığını belirten Necati Karaman, “ 20 senedir Elazığ’da ikamet ediyorum. Cezaevinden yeni çıktım. O nedenle kendisini tanımıyorum. Bana göre iyi bir siyasetçi, halka faydalı olmalı. Halkın siyasilerden memnun olması gerekiyor. Halkın dilinden anlamalı” ifadelerini kullandı.

“GÖREV YERİNİ DÜŞÜNDÜĞÜMÜZDE ÇALIŞMALARI İYİDİR”

Kazım Uçur: Kendisini tanıyorum. Görevini düşündüğünüzde bulunduğu yer itibarı ile çalışmaları iyidir. Kendi kariyerini düşündüğümüzde milletvekillerimizden daha iyi çalışmaktadır” diyerek görüşlerini belirtti. İlimizde yaşayan Suriyeli gençler Kalid ve Muhammed Metsar ise, “11 yıldır Elazığ’dayız. Ama tanımıyoruz” dediler.

“SİYASİLER KENDİ ÇIKARLARINI DÜŞÜNÜYORLAR”

İdris Tan: Ben tanımıyorum. Palu’nun bir köyünden geldim. Siyasetçileri nereden tanıyalım biz. Hiçbir bilgimiz yok siyasiler hakkında” dedi. Abdurrahman Soran ise, “İsmen tanıyorum. İlimiz için faydalı çalışmalar ortaya koyduğunu düşünmüyorum.  Siyasiler kendi çıkarlarını düşünüyorlar. 2019’dan sonra yeni isimler görmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“SİYASİLER, KOLTUKLARINA OTURUNCA KİMSEYİ TANIMIYOR!”

Cuma Aktaş: Siyasiler seçimden önce; iyi rol yapıp, iyi geziyorlar. İşleri bitince de koltuklarına oturunca da kimseyi tanımıyorlar. Bu nedenle fazla yorum yapmak istemiyorum. Lakin yer altı yer üstü köprüler yapılacağı yerde; bu memlekete fabrika yapılsın istemekteyim. İnsanlar çalışsın, köprü bizim karnımızı mı doyuruyor. Sağlıkta hükümetin çalışmaları güzel. Ancak daha fazla havaalanı yapmak yerine; her memlekete fabrikalar kurulsun. İnsanlar işsiz ve mağdur.

“ANKARA’YA GİDEN SİYASİLER DE KENDİLERİNİ TANITMALI”

Ayhan Gülen: Geçmişte Avukattı.  Kendisini televizyonlardan takip ettiğimiz kadar biliyoruz. Siyasetçi halkın arasına karışarak kendisini sevdirtmeli.  Halk onu daha iyi bir şekilde tanıyıp ve takip etmeli. Memleketin vatandaşları seni tanımıyorsa sen onlara ne kadar hizmet edebilirsin ki? Sadece televizyonda gördüğümüz kadarı ile bilmekteyiz. Kendisine göre bir şeyler yapıyor ama bence eksikleri çok.  Şu an bu Postane Meydanında 200 kişi varsa bunlardan 20’si ancak tanıyordur. Şimdi bu 200 kişiden neden yüz kişisi tanımasın ki?  Mesela belediye başkanı kendisini nasıl tanıtıyorsa Ankara’ya giden siyasilerde kendilerini tanıtmalıdır.  Kendi illerine hizmet üretmeliler, sonuçta buranın halkı onları seçmiş. Başarılı bir siyasetçi öncelikle kendi ilini düşünmeli. Birkaç yıl önce Elazığ Malatya’nın önündeydi. Ama şimdi; Malatya siyaset yönünden çalışma yönünden ve de sosyal aktiviteler yönünden bizim çok önümüzde. Bunu siyasiler sağlıyor. Bir Postane Meydanımız var. İnsanların oturuşuna bir bakın. Neden buralar daha iyi olmasın.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN SİYASETİNİ ÖRNEK ALSINLAR”

Ali Rıza Polat: Kendisini tanıyorum, Çalışmalarını Valla ben iyi buluyorum. Ben Cip’te oturuyorum arada bize de uğradığı olmuştur. İyi çalıştığına eminim ama diyeceksin özel bir şey yaptı mı yok? Yalnız kendisinden de memnunuz hakikatken sevdiğimiz biri. İyi bir siyasetçi olmak istiyorlarsa Cumhurbaşkanımızı örnek alsınlar. Cumhurbaşkanımız halkın içinde olun, halkın derdini dinleyin demekte. Bunlarda baya eksikler. Ben, 2019’dan sonra da yeniden görmek isterim.

“İSMEN TANIYORUM, İCRAAT OLARAK TANIMIYORUM”

Hükümeti sert sözlerle eleştiren ama ismini vermek istemeyen bir vatandaş , “Üç dönemdir AKP’nin gönderdiği vekillerden aktif olarak çalışan kimseyi görmedim. Neden bunlar Cumhurbaşkanına  korkularından onun yanına varamıyorlar. 50 tanede vekil çıksa Elazığ’dan bu kafa ile gittikleri için Elazığ geriye doğru gitmeye devam eder. Elazığ üç dönemdir dörder tane vekil gönderiyor. TBMM’ye yanı başımızdaki Bingöl, iki vekillik ile bakanlık veriliyor. Hâla da bu halk bakanlık istemiyor. Bakanı olmayan yere yatırım gelmiyor. Burada vatandaş güneşin altında oturuyor.  Yerel idareciler nerede? Yanı başımızda Diyarbakır terörle çarpışıyor. Ancak buna rağmen ilçesi Dicle Elazığ gibi olmuş. Hala de Elazığ uyanmamış ve aynı adamlara oy veriyor.  Bence bu yanlış değişik insanları denesinler. Ben Şuay Alpay’ı ismen tanıyorum. İcraat olarak tanımıyorum. Bunlar tepeden geliyorlar ve halkın seviyesine inmiyorlar. Ben bunları kesinlikle istemiyorum. Yeter artık milletin burasına geldi. Altın olmuş bin150 TL, mazot olmuş 6 TL ekonomi yama tutmuyor artık.Otoriteden yana değilim, demokrasiden yanayım” ifadelerini kullandı.

“SADECE TELEVİZYONA ÇIKIYORLAR, BAŞKADA BİR ŞEY YOK”

Selim Türkmen, “Ben tanıyorum. Bana göre çalışmaları iyi” diyerek kısa bir şekilde görüşlerini bildirdi. Mehmet Yıldırım ise, “Ben tanımıyorum. Oysa iyi bir siyasetçi, halkla iç içe olmalı.  Şuay Alpay’ın çalışmaları konusunda çok bilgi sahibi değilim. Ancak işsizliğe çözüm üretseler iyi olur” dedi.  İbrahim Aslanoğlu, “Şuay Alpay’ı iyi tanıyorum. Vatandaşa hiç bile bir şey yapmamış. Sadece kendileri televizyona çıkıyorlar başkada bir şey yok.  O adam bey adamdır bunun içinde beylerle oturup kalkar, fakir fukara ile değil. Ağadır çünkü. Hiçbir tanesi doğru düzgün bir şey yapmadı. Ben açık konuşurum. Millette bende mevcutları istemiyoruz. Bir tanesinin yanına gidip telefonunu istesen vermez. Zengin adam geliyor, fakir adam yok ki; ben senelerce siyasetin içindeydim. Mahalle muhtarlığı yaptım. Septioğlu, hariç çalışan vekil görmedik. Ben yeniden bunları istemem. Yasemin Açık olsun. Bende Paluluyum ama hiç biri olmasın. O kadın en azından istihdam sağlıyor” ifadelerini kullandı.

“DÖRT DÖRTLÜK TANIMIYORUM”

Ömer Yegin, “Maalesef dört dörtlük tanımıyorum. Ama hizmetleri önceki döneme göre biraz düşük. Ancak şu an Elazığ’da bir çalışma görmüyoruz. Sadece görülen yerlerde bir şeyler yapılıyor. Daha iyi bir siyasetçi halkla içi içe olmalı. Halkın sorunlarına eğilmeli.  Göz boyamak için üç ya da beş kişilik halkla pozlar verilmemeli.  Siyasetçinin halkın içinden gelmesi gerekiyor. 2019’da  halk kimi isterse o gitsin” dedi.

“KİMSE HASAN, HÜSEYİN’İN DERDİYLE İLGİLENMİYOR”

Ahmet Yıldırım, “Kendisini tanıyorum. Kendisi Avukat ve Elazığlı. Geçen dönem AK Parti milletvekiliydi. Şimdi ise Milli Savunma Bakan Yardımcısı.  Çalışmalarını hiç olumlu bulmuyorum. vatandaşla da iç içe değil. Hangi siyasetçi olursa olsun, hep mevkii makam peşindeler.  Oturdukları yerde maaşlarını ceplerine koyuyorlar.  Kimse Hasan, Mehmet, Hüseyin derdiyle ilgilenmiyor.

Kimse bizlerin halini hatırını sormaz.  Bu bir kuraldır. Hangi parti olursa olsun durum böyle. Yani halkla iç içe değiller, halkın sorunlarını birebir dinleyen insanlar değiller. İyi bir siyasetçi halktan olacak. Halkın derdine derman olacak. Emeklinin, köylünün ve çiftçinin sorunları nelerdir. Bunları bilmeli. Ben 2019’dan sonra Şuay beyi görmek istemiyorum. Yeni, genç dinamikler gelse daha iyi olur.  Hem Elazığ’ımız hem de ülkemiz için böylesi daha güzel olur. Yani bir dönem vekillik yapan ikinci veya üçüncü dönem vekil olmasın.  Bu padişahlık değil, öyle babadan oğla olmasın. Bence yeniler olsun, belki faydaları olur” diyerek düşüncelerini aktardı.

“ELAZIĞ’A GELİŞLERİNİ SAMİMİ BULMUYORUM”

Burak Eser, “Şu güne kadar kendisini göremedim.  Bir dükkana girip de esnafa selam verdiğine bile şahitlik etmedim. Şayet geziyorsa anladığım kadarıyla bizim sokağımıza uğramıyor. Siyasetçi dediğimiz gelir halkını sorar. Halkının ne gibi sorunlarla karşılaştığını bilir. Çözüm yolları arar. Maalesef Elazığ’da şu güne kadar böyle bir siyasetçi ile karşılaşmadık. Şuay Alpay bakan yardımcısı olmasına karşın halkından kopuk bir isim. Elazığ’a sağladığı bir katma değere şahitlik etmedim.  Malatya bize çok güzel bir örnektir. Malatya eskiden bizden daha gerideydi. Ancak siyasileri sayesinde çok ciddi bir şekilde kalkındılar şuanda bizim onlara yetişmemiz imkansız bir hal aldı. Şuay Alpay seçimler yaklaştığı için yıllardır uğramadığı Elazığ’a gelmeye başladı. O nedenle Elazığ’ a gelişlerini samimi bulmadığımı belirtmek istiyorum. “

“İHA’LARIN ELAZIĞ’A KONUŞLANMASINDA KATKISI OLDUĞUNU DUYDUK ”

İsmini açıklamayan vatandaş, “ŞuayAlpay seçimler yaklaşınca Elazığ’a daha sık gelip gitmeye başladı. Seçimler yaklaştığında gördüğümüz bir manzara ile karşılaşıyoruz. Elazığ’ a ne gibi katkılar sağladığını tam olarak bilmiyorum. Sadece İHA’ların Elazığ’a konuşlanmasında katkısı olduğunu duyduk” şeklinde yorumda bulundu.

“MİLLET UYANDI ARTIK”

Kadir Durmaz, “ Elazığ’dan seçilen siyasilerin geneli aynı yolu uyguluyorlar. Elazığ’dan seçilir giderler, seçimler yaklaşınca koşa koşa Elazığ’a gelirler. Şuay Alpay seçimlerden önce bir sürü vaatlerde bulunmuştu. Bu vaatlerin hangisini yerine getirdi. Bakın en basitinden bir stad yapmayı bile beceremediler.  Tama bir yıldır yıkık bir stadımız var. 67 ilin hangisinin stadında bizdeki gibi baraka var? Merak ediyorum. Bakan yardımcısının öncelikle şehrin bu görüntüden kurtulması için çaba sarf etmesi lazım.  Sanki cezaevindeymiş gibi demir parmaklıklar arakasında futbol oynanıyor.  Sen şehir için hiçbir çaba sarf etme ondan sonra da seçime yakın gel nabız yokla artık o işler eskide kaldı. Bu millet uyandı artık. Bu siyasiler artık bizim hakkımızı yemekten vazgeçsinler.”

“ALPAY ELAZIĞ İÇİN HİÇBİR FAYDASI OLMAYAN BİR İNSANDIR”

Baki Şimşek, “ Şuay Alpay Elazığ için hiçbir faydası olmayan bir insandır. Bu nedenle Elazığ’da yaşayan bir vatandaş olarak kendisinden hiçbir şey talep etmiyorum. Seçim döneminde gelip vaatlerde bulunup seçim sonrasında çekip gidiyor. İnsanları bir vatanda olarak görmek yerine sadece oy olarak görüyor. Sizin aracılığınızla Şuay Alpay’a sormak istiyorum; Elazığ’a bir yatırım gelecek mi? Bugün sokakta gezdiğinde kaç kişi Şuay Alpay’ı tanıyor? Sadece arkasında dolanan üç beş kişi tanıyor.  Şuay Alpay’ın artık Elazığ’da gelip gezmek yerine Elazığ’a ne yapabilirim diye düşünmesi gerekiyor?”şeklinde konuştu.

“ELAZIĞ’DA GÖRÜNMEYE BAŞLIYORSA BUNDA BİR ÇIKARI VARDIR”

Mehmet İşleyen, “Şuay Alpay uzun bir süre Ealzığ’da görünmüyorken seçimlere kısa bir süre kala Elazığ’da görünmeye başlıyorsa bunda bir çıkarı  ya da çıkar temennisi vardır diye düşünüyorum.  Yıllardır Elazığ’a uğramayan bu adam ne oldu da birden bire boy göstermeye başladı. Malum seçimler geliyor. Bu süreçte bir şeyler elde etmek isteyen birçok siyasi gibi Şuay Alpay da halkı etkilemek için çaba gösterecektir.”dedi.

“BİZİM ONA VERECEK OYUMUZ YOK”

Şaban Akar, “ Şuay Alpay’ın Elazığ’a neden geliyor ki Elazığ’da ne işi var? Bizi tanımadığı için bizde onu tanımıyoruz. Kendisi halkın içinden biri değil.  Elazığ’a kendisine siyasi bir zemin hazırlamak için geliyor.  Bir vatandaş olarak açıkça söylemek istiyorum; bizim onlarla işimiz olmaz. Yeniden aday olmak için Elazığ’a geliyor.  Bizim ona verecek oyumuz yok. Umarım Elazığ bu kez bu oyuna gelmez Elazığ için Elazığ’ın gençleri için ne yaptı? Şuay Alpay’ın sadece bina dikip kendi yandaşlarına katkı sağlamak için Elazığ’a geldiğini belirtmek istiyorum.”ifadelerine yer verdi.

“16 YILDIR ELAZIĞ’A NE YAPTIKLARINI SÖYLESİN”

Çetin Doğan, “Şuay Alpay’ı avukatlık yaptığı dönemden beri tanıyorum. Uzun bir süredir Elazığ’a uğramayan Şuay Alpay yaklaşan seçimler dolayısıyla Elazığ’da görünmeye başladı. Bu açıkça seçim yatırımıdır. Bir seçmen olarak açıkça söylemek istiyorum. Ben kendisini ve yaptığı çalışmaları beğenmiyorum. Elazığ halkının hayatına dokunacak bir hizmet yapmadı.Bu isime de oy vermiş biri olarak söylüyorum. Allah bunlara oy verdiğimiz için bizden hesabını sorsun. Bu memlekete gelen bütün siyasiler yalan söylüyor. 16 yıldır Elazığ’a ne yaptıklarını söylesin. Bir havaalanı yapmışlar ki onunda bana bir faydası yok. Hiçbir Elazığlıya faydası yok. Elazığ’da yaşayan hiç kimse hayatından memnun değil. Çünkü şehirde onların memnuniyetini sağlayacak bir yapı bulunmuyor. Dükkanlarımızı borçla açıp borçla kapatıyorlar.”dedi.

“HANGİ YÜZLE ELAZIĞ’A GELİYOR”

Rasim Yeşilkaya, “ Şuay Alpay ı yapmadığı çalışmalardan dolayı beğenmiyorum. Şuay Alpay uzun bir süredir Elazığ’a uğramazken bugünlerde Elazığ’dan çıkmaz oldu. Bu tamamen seçime yönelik bir yatırımdır.  Elazığ’da 5 yaşındaki çocuğa Şuay Alpay’ın Elazığ’a neden geldiğini sorsanız   o bile size Şuay Alpay’ın yaklaşan seçimler dolayısıyla Elazığ’a geldiğini söyleyecektir. Ancak hangi yüzle Elazığ’a geliyor. Anlamakta zorlanıyorum.”şeklinde konuştu.

“HALKTAN UZAK DURUYOR”

Erdinç Akpınar, “Şuay Alpay’ı tanımasına tanıyoruz ancak kendisini sadece televizyondan görüyoruz.  Kendisi halkın içine karışmıyor. Halktan uzak duruyor. Uzun bir dönem vekilliği yaptıktan sonra bakan yardımcısı oldu ancak Elazığ’a hiçbir şey katmadı.  Şehir olarak kendisinden bir fayda görmedik. Seçimlere bir sene kala Elazığ’a geliyor. Bu seçim yatırımıdır. Kendisine sormak istiyorum dört yıl önce neredeydiniz? Ben Cumhurbaşkanımızdan bakan yardımcılarını belirlerken de halka sormasını istiyorum. Birkaç milletvekili ya da il başkanına sorarak bakan yardımcısı yaptığı isimlerin halk nezdindeki değerini ölçmesini istiyorum.”dedi.

“ŞUAY ALPAY BEY’İ BEĞENİYORUM”

Hanifi Coşkun, “ Milli Savunma Bakan Yardımcımız Şuay Alpay Bey’i beğeniyorum ve yaptığı çalışmaları takdir ediyorum. Kendisinin Elazığ’da yaptığı temasları da yakından takip ediyorum ve olumlu bir gelişme olarak yorumluyorum. Siyasetin ve siyasetçiliğin gereği olarak seçim çalışmalarına hız vermiş olabileceğini düşünüyorum.”şeklinde konuştu.

“ELAZIĞ KÖRÜ KÖRÜNE OY VERDİĞİ SÜRECE HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEYECEKTİR”

Ahmet Bey, “Şuay Alpay’ı tanıyorum.  Elazığ’da ki siyasetçilerin tamamı Elazığ ile gereği kadar ilgilenmemektedir.  Bugün Elazığ’da işsizlik ortadadır. Bugüne kadar hangi siyasi Elazığ’ın bu problemini çözmek için çaba sarf etmiştir. Bu durum bizim halkımızdan da kaynaklanıyor. Elazığ körü körüne oy verme yoluna gittiği sürece Elazığ’da hiçbir şey değişmeyecektir. Elazığ’ın artık hak ettiklerini istemeyi bilmesi gerekiyor. Maalesef Elazığ halkı kendisini yöneten insanlara kutsaliyet yüklüyor. Yöneticiler ne veriyorsa onunla yetinmeye çalışıyorlar. Elazığ’a bugüne kadar çakılan biri çivi bile yok üstüne Elazığ her gün  önemli değerlerini kaybediyor.  Gerçekten memleketim adına çok üzülüyorum.”dedi.

“ALPAY’IN ELAZIĞ İÇİN YAPTIĞI ÇALIŞMALARDAN HABERİM YOK”

Aziz Tunç, “ Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay’ın Elazığ için yaptığı çalışmalardan haberim yok.  Milletvekillerimizin Elazığ adına bir takım çalışmalar yaptığı düşünüyorum.  Örneğin şehir hastanesini Elazığ adına ciddi bir yatırım olarak görüyorum. İlimizdeki diğer siyasi parti temsilcilerinin de çalışmalarını yakından takip ediyorum ve Elazığ için önemsiyorum. Ancak az önce ifade ettiğim gibi  Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay’ın Elazığ için yaptığı çalışmalar ile ilgili bilgi sahibi değilim. Seçime bir yıl kala Şuay Alpay’ın Elazığ’da daha sık görünüyor olmasının temel sebebinin seçimlere yönelik bir yatırım olduğunu düşünüyorum.  Keşke sadece seçime yakın dönemlerde değil de her zaman kendilerini gösterselerdi. Elazığ’da ki esnafı dinleselerdi.”ifadelerine yer verdi.

“ELAZIĞ’A CİDDİ BİR KATKI SUNDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM”

Miraç Erzurumluoğlu, “Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay’ı televizyondan gördüğümüz kadarıyla tanıyoruz. Bakan yardımcısı olmasına karşın Elazığ’a ciddi bir katkı sunduğunu düşünmüyorum. Uzun bir süredir Elazığ’da görmediğimiz Şuay Alpay’ı Elazığ’da sık görüyor olmamızın temel sebebinin  yaklaşan seçimler ve buna yönelik bir yatırım olduğunu düşünüyorum. Bir seçmen olarak  oy kullanma taraftarı değilim. Benim gibi düşünen binlerce insan olduğunu da biliyorum. Siyasilerin sadece seçimden seçime iline gelmesini doğru bulmuyorum. Siyasilerin memleketleri ile daha fazla ilgilenmesi gerektiğini düşünüyorum.”şeklinde konuştu.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Miktat Coşkun @Yargısız infaz ?

18 Nisan 2018 23:48

Acaba Hacı ŞUAY Ne kadar tanıyor yaptığı işleri ne kadar takip ediyorsunuz.medyatik olmadığı ićinmi .kim tlf açmış hacı geri dönmemiş.Bölge hastanesi hava meslek okulu dron merkezi olacak ben neyi anlatayim.yalan dolan bilmediği icinmi.Hacı artık Türkiye nin ulusal meselerini biliyor.Türkiye de meselerine hakim insan. Biz yalan söyliyen yalaka yapan insanlara deger veriyoruz.Bir gerçek varki Hacı ŞUAY TÜRKİYENİN Geleceği ićin çalısan bir kadeşimizdir.ALLAH Yar ve yardımcısı olsun başarılar dilerim.

Haber Scripti: Medya İnternet