Murat Akça; “Elazığspor’da mutluyum”

Tetiş Yapı Elazığspor Takım Kaptanı Mehmet Yiğit; “Play-off’u kovalayabildiğimiz kadar kovalayacağız… Futbolcu topluluğu elinden gelen her şeyi yapıyor.” dedi. Devre arasında Evkur Yeni Malatyaspor’dan kiralanan başarılı savunmacı Murat Akça ise Elazığspor’da mutlu olduğunu söyleyerek tekrar bordo-beyazlı formayı giymek isteyip istemeyeceği sorusuna; “Sezon sonu ne olur, nasıl olaylar gelişir hiç bilemiyorum. Başkanlar arasında oturulup konuşulur.” diye konuştu.

Murat Akça; “Elazığspor’da mutluyum” Spor

İbrahim KARAKULAK

Adana Demirspor mücadelesinin ardından Kaptan Mehmet Yiğit ve Murat Akça da önemli açıklamalarda bulundular.

MEHMET YİĞİT; “FUTBOLCU TOPLULUĞU ELİNDEN GELEN HER ŞEYİ YAPIYOR”

Kaleci Ahmet Sabri Fener’in kalesinde talihsiz bir gol gördüğünü dile getiren kaptan, futbolcuların play-off adına elinden gelen her şeyi yaptığını kaydetti. Mehmet Yiğit; “Mehmet Yiğit; “Bu maç bizim için çok önemliydi. Play-off yolunda devam etmek istiyorsak, kazanmamız gereken bir maç olduğunu biliyorduk. 1-0 geriye düştük. Çok kötü bir gol yedik. Arkadaşımız Ahmet Sabri talihsiz bir gol yedi. Bu da olabilir. Her kalecinin ya da futbolcunun başına gelebilir. Maçı bırakmadık. 2 tane arka arkaya gol bulduk. Önümüzde Adana maçı var. Play-off’u kovalayabildiğimiz kadar kovalayacağız. Olur ya da olmaz. O Takdir-i ilahi. Siz basın mensupları zaten bu kulübün neler çektiğini biliyorsunuz. Futbolcu topluluğu elinden gelen her şeyi yapıyor. İnşallah Allah da bize nasip eder.” dedi.

MURAT AKÇA; “AHMET SABRİ BİZİ UYANDIRDI”

Maçta ölü gibi olduklarını ancak Kaleci Ahmet Sabri’nin kendilerini uyandırdığını kaydeden başarılı stoper Murat Akça da; “Adana Demirspor karşısında 2-1 kazandık. Bu maçta Ahmet Sabri Fener’e teşekkür ederim. Bizi uyandırdı. Çünkü maçta adeta ölü gibiydik. Rakibimizin karşısında kazanmamızın gerektiğinin farkındaydık. 4’te 4 yaptığımız takdirde belki bir şansımızın olabileceğini biliyoruz. İlk maçımızı kazandık.” diye konuştu.

ADANASPOR MAÇININ ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Adanaspor müsabakasının da önemine değinen Murat; “Önümüzde Adanaspor mücadelesi var. Bu maç da bizim için çok önemli. Kazanırsak şansımızı devam ettireceğiz. Hafta boyunca bu önemli maça hazırlanacağız. Yine bu müsabakada taraftar desteğine ihtiyaç duyacağız. Taraftarımız bizi yalnız bırakmasın.” ifadelerinde bulundu.

MURAT AKÇA; “BAŞKANLAR ARASINDA OTURULUP KONUŞULUR”

Devre arasında Evkur Yeni Malatyaspor’dan bordo-beyazlı takıma sezon sonuna kadar kiralık olarak katılan başarılı savunmacı, forma giydiği maçlarda güven vermişti. Mayıs ayında mevcut kulübüne geri dönecek olan Murat Akça Elazığspor’da mutlu olduğunu kaydetti. Murat Akça; “Elazığspor’da mutluyum. Malatya’da da çok mutluydum. Malatyaspor ile Elazığspor kulüpleri kiralık olarak anlaşma sağlamışlardı. Sezon sonu ne olur, nasıl olaylar gelişir hiç bilemiyorum. Başkanlar arasında oturulup konuşulur tahmin edersem ama şu an bunları düşünmüyoruz. Sadece önümüzde kalan 3 maçımızı kazanmaya odaklandık ve bunu istiyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı. Başarılı oyuncu Elazığspor forması ile toplam 10 maça çıktı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet