Çalınan kablolar 6 yıldır yerine konulamadı!

Yazıkonak Beldemiz sınırları içerisinde yer alan Fatih Mahallemizin bazı bölgelerine telefon ve internet hizmeti verilmiyor. Mahalledeki kabloların 6 yıl önce çalındığını söyleyen Fatih Mahallesi sakinlerinden Harun Çiçek, “6 yıldır internet hizmeti alamıyoruz” dedi. Fatih Mahallesi Muhtarı Yusuf Buğday ise sorunu doğrulayarak, “İki aydır böyle bir sorunun olduğunu Türk Telekom’a dilekçe vermelerine rağmen bu sorunun giderilmediğini hatta muhatap bile bulamıyoruz” diyerek sorunun çözüme kavuşturulamamasından dert yandı.

Çalınan kablolar 6 yıldır yerine konulamadı! Güncel

Haber: Kübra TÜRKAN/ÖZEL

Yazıkonak Beldemiz Fatih Mahallesi Çayırlar Caddesinde ikamet eden vatandaş Harun Çiçek,  2012 yılından beri yaşadıkları yere internet bağlanmadığını ve bu konuda imza toplayarak Türk Telekom’a sunduklarını iddia ederek, bu sorunun altı yıldır çözülemediğinden dert yandı.

“ALTI SENEDİR SORUNUMUZ ÇÖZÜLMEDİ”

Vatandaş Çiçek, “ 2012 yılında mahallemizde telefon kabloları çalındı.  O tarihten itibaren bu konuda TELEKOM’a başvuruda bulunduk.  Müdürler bize hemen döneceklerini belirttiler. Bekledik birkaç sene geçti.  Geçen yıl en sonunda mahallede imza topladık. Bu imzaları bizzat ben elimle götürerek dilekçe şekilde teslim ettim.  Ancak dilekçemize cevap bile gelmedi.  Yine şahsi başvuru yaptık. Sıraya aldık denildi. Altı senedir yanı şeyler devam ediyor. Biz mahallemize internet istiyoruz” diyerek mağduriyetini bu şekilde anlattı. Sorumlu yayımcılık anlayışımız gereği bizler de Fatih Mahallesi Muhtarı Yusuf Buğday’ı arayarak bu konuyu sorduk. İşte muhtarın bu konudaki görüşlerinin detayları da şöyle…

“MUHATAP BULAMADIK”

Muhtar Yusuf Buğday, “Vatandaşımızın belirttiği gibi 2012 yılından beri değil sorun iki aydır böyle bir sorun ile karşı karşıyayız.  Mahallemizin bazı bölümlerinde telefon ve internet hizmetini alamıyoruz. Vatandaşın şikâyeti üzerine biz resmen TELEKOM’a dilekçe vermemize rağmen sorunlarımız giderilmedi. İlgilenen bir muhatap dahi bulamadık. Sıkıntımız derdimizi anlatmak istiyoruz. O, ona gönderiyor. Gönderdiği kişi bir başkasına yönlendiriyor” diyerek sorunları ile kimsenin ilgilenmediğinden dert yandı.

“İNSANLAR HİZMET ALAMADIKLARI İÇİN MAĞDURLAR”

Sıkıntıların giderilmediğini kaydeden Muhtar Buğday, “Gidiyoruz, onay geldi demekteler. Bugün yarın malzeme gelir gelmez gelir yaparız diyerek, bizi oyalamaktalar. Mahallemizin nüfusu 2 bin 500’ü buluyor. Ve bunlardan bin 250 seçmeni olan bir mahalleyiz. Mahallenin tamamında olmasa da bu sorunlar üç bölgemizde var. Harput Caddesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi ve Çayırlar Caddesinin bir kesimine telefon ve internet hizmeti verilemiyor. İsterse bu bölgelerde bir tane vatandaşımızın yaşasın, sonuçta bu bölgelerde yaşayan insanlar şu an bu hizmeti alamadıkları için mağdurlar” ifadelerini kullandı.

“KURUM GEREKENİ YAPMIYORSA BURADA İHMAL VARDIR”

Gerekli adımları attıklarını vurgulayan Muhtar Buğday, “Bizler üzerimize düşeni yapıp, sıkıntılarımızı gerekli kuruma bildirdiysek; kurum gerekeni yapmalı. Eğer bu yapılmıyorsa burada bir ihmal vardır. Vatandaş dikkate alınmıyor demektir. Bizler daha farklı mercilere de şikâyet edebiliriz. Ama bizi bugün git yarın gel diyerek oyalamaktalar.  Muhatap bulamıyoruz. Bizde her yeri arayarak etrafı velveleye veririz. Lakin bu en son yapılacak şey” diyerek olup biteni aktardı.

“MAKAMDA;  O MÜDÜRLER DURMASIN!”

“Bunlar olunca vatandaş muhtar çalışmıyor demeye başlıyor” diyen ve bu konu üzerinde eleştirildiğini belirten Buğday, “Muhtar işlerimizle ilgilenmiyor diye söylemler üretiyorlar. Az önce bahsettiğim mahallelerimizde telefon ve internet hizmeti alamıyoruz.  İki aydır bu konudaki mağduriyetimizde giderilmedi. Türkiye Cumhuriyetinde faaliyet gösteren TELEKOM gibi bir kurum;  böylesi bir sorunu gidermiyorsa yazıklar olsun. O makamda hiçbir müdür durmasın. Şu an üniversiteler açık üniversiteliler,  daha çok internet kullanıyor” diyerek görüşlerini kamuoyu ile paylaştı.  

MUHTA R ÇALIŞMALAR BAŞLADI DERKEN, VATANDAŞ BAŞLAMADIĞINI BELİRTTİ

Haberimizi yayımlamaya hazırlarken muhtar mahallerinde çalışmaların başladığını belirtti. Bunun üzerine ihbarda bulunan vatandaşımızı arayarak mahallelerinde bir çalışma olup olmadığını öğrendik. Vatandaş Çiçek, mahallelerinde bir çalışmanın söz konusu olmadığını sürekli aynı şeyler tekrar edildiği için seslerini duyurmak istediklerini yeniledi.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet