Suya hasret topraklar su ile buluştu!

Akçakiraz Belde Belediye Başkanı Sabahattin Kaya ve Belde sakinleri bir arada kazma kürek ile çalışarak beldelerinin su görmeyen topraklarının suya kavuşmasını sağladılar. Başkan Kaya, bu durumu sosyal medya hesaplarından paylaşarak,  su ulaşmayan toprakların hayat bulduğunu belirtti.

Suya hasret topraklar su ile buluştu! Güncel

Haber: Kübra TÜRKAN

Yapımı biten Şorşor deresinin bağlantı kanalları inşa edilmeye devam ediyor. İnşaat alında incelemede bulunan Akçakiraz Belde Belediye Başkanı Sabahattin Kaya,  o bölgede çalışmalara belde sakinleri ile birlikte çalışarak katkı sundu.

KANALETLERİN TEMİZLİĞİNE BAŞKAN KAYA DA YARDIMCI OLDU

Bu durumu sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan başkan Kaya, “Yapımı biten Şorşor deresinin bağlantı kanallarını inşa ederek betonarme kanaletler ile ağ değirmen yolunda bulunan araziyi su ile buluşturduk. Uzun yıllardan beri su ulaşmayan topraklar,  böylelikle hayat buldu. Kanaletler içerisinde biriken toprakları Belde sakinlerimiz ile birlikte temizleyerek çalışmalarımızı sonlandırdık. DSİ. Bölge Müdürlüğüne ve ekibine Beldemize sundukları katkılardan dolayı şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca gayretlerinden ötürü Yüzbaşı Mahalle Muhtarımız Sayın Fethi Arpa' ya teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet