35 okuldan 60’a yakın sporcu ringe çıktı

Okullar Arası Muay Thai Turnuvası Yakup Kılıç Spor Salonu’nda yapıldı. İl Temsilcisi İlhami Koçgündüz; “Seçme sonucunda kilolarında 1.olan sporcular Mersin’de yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’na katılacak.” dedi. Muay Thai Ulusal Hakemi Fethi Oruç ise; “Bizden neden Avrupa ve dünya şampiyonu çıkmasın?” diyerek beklentilerinin ne derece yüksek olduğunu aktardı.

35 okuldan 60’a yakın sporcu ringe çıktı Spor

İbrahim KARAKULAK

Elazığ'da ilk kez Okullar Arası Muay Thai Turnuvası düzenlendi. Yakup Kılıç Spor Salonunda 35’e yakın okuldan 60 dolayında sporcu bu turnuvada ringe çıktı.

“KEBAN, BASKİL VE KOVANCILAR İLÇELERİMİZDEN 30’A YAKIN SPORCUMUZ DA TURNUVAYA KATILDI”

Çekişmeli geçen müsabakaların ardından derece elde eden sporcular belirlenerek 22 ile 28 Mayıs tarihleri arasında Mersin'de düzenlenecek Türkiye Şampiyonası'nda Elazığ'ı temsil etme hakkı kazanacak. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Muay Thai İl Temsilcisi İlhami Koçgündüz; “Şu an bu organizasyona 60 kadar sporcumuz katıldı. 35’e yakın okul katıldı. Çünkü okul sporları olduğu için kendi okullarını temsilen geldiler. Aynı zamanda Keban, Baskil ve Kovancılar ilçelerimizden 30’a yakın sporcumuz da bu turnuvaya katıldı. Burada yapılan seçme sonucunda kilolarında 1.olan sporcular Mersin’de yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’na katılacak. İlimizi orada temsil edecekler. Bizler de bu turnuvada en iyi sporcumuzu seçmek için bu organizasyonu düzenledik. İnşallah Mersin’e hak eden sporcularımız gidecek.”dedi.

“BİZDEN NEDEN AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONU ÇIKMASIN?”

Muay Thai Ulusal Hakemi Fethi Oruç ise; “Ulusal hakemim ve Muay Thai milli antrenörüyüm. Bu spor branşı dünyada bilinen ve şu anda olimpik olma yolunda büyük gayretler sarf eden bir branş. Aslında Türkiye’da bu branş hem biliniyor hem de bilinmiyor. Anavatanı Tayland olan spor. Dövüş sanatlarında en sert olan branş. Dolayısıyla biz bu branşı benimsedik.  Elazığ’da İl Temsilcimiz İlhami Koçgündüz böyle bir organizasyon düzenlediler. İnşallah gerisi gelir. Ulusal ve uluslararası maçlar da burada olur. Bizim amacımız Muay Thai’yi Elazığ’da yaymak. Bizden neden Avrupa ve dünya şampiyonu çıkmasın? Biz bu işin gönüllüsüyüz ve emekçisiyiz. Bu branşta da ilimizi uluslararası camiada temsil etmek için bu ilk adım oldu ve de devamı gelir diyoruz. “ifadelerinde bulundu.

“DOĞU ANADOLU’DA SAYILI OLAN ORGANİZASYONLARDAN BİRİSİ”

Muay Thai Antrenörü Sait Uygur da; “Turnuva Doğu Anadolu’da sayılı olan organizasyonlardan birisi. Gayet güzel geçti. Sporcularımız da ringin havasına girdiler. Üzerlerinde baskı ve heyecanı attılar. Doğu’dan da Muay Thai branşından Avrupa ve dünya şampiyonu çıkmasını temenni ederiz. “ şeklinde konuştu. Daha sonra dereceye giren sporcuların belirleneceği karşılaşmalar gerçekleştirildi.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet